Strona stosuje pliki cookies oraz skrypty do analizy ruchu w serwisie. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityka prywatności i cookie Ukryj
 

EuroZłącza

Wymiarowanie płaskich połączeń stalowych wg Eurokodu
Przejdź do wsparcia technicznego dla programu EuroZłączaPobierz aktualna wersję programu EuroZłącza Sklep INTERsoft

Program do wymiarowania płaskich połączeń stalowych wg Eurokodu zgodnie z normą PN-EN 1993-1-8:2006.

Program oferuje wymiarowane następujących typów połączeń stalowych:

 • Połączenie MONTAŻOWA BELKA-PODCIĄG wzmacniane użebrowaniem, spawane lub na śruby, wymiarowane na zadany zestaw sił poprzecznych z uwzględnieniem momentu lub na nośność elementów łączonych.
 • Połączenie MONTAŻOWA SŁUP-BELKA z przykładkami, nakładkami oraz ewentualnym użebrowaniem środnika słupa,  spawane lub na śruby, wymiarowane na zadany zestaw sił poprzecznych z uwzględnieniem momentu lub na nośność elementów łączonych.
 • Połączenie DOCZOŁOWE SŁUP-BELKA użebrowane, spawane lub na śruby, wymiarowane na zadany zestaw sił poprzecznych z uwzględnieniem momentu lub na nośność elementów łączonych.
 • Połączenie MONTAŻOWA BELKA-BELKA z nakładkami i przykładkami, spawane lub na śruby, wymiarowane na zadany zestaw sił poprzecznych z uwzględnieniem momentu lub na nośność elementów łączonych.
 • Połączenie KRATOWE Z BLACHĄ WĘZŁOWĄ - wymiarowanie konstrukcji węzła kratownicy z użyciem blachy węzłowej.
 • Połączenie BELKA-BELKA DOCZOŁOWE - połączenia w którym, dwa dwuteowniki pracujące jako belki (rygle, podciągi) połączone są za pośrednictwem własnych blach czołowych.
 • Połączenie EuroZłącza KRATOWO RUROWE SPAWANE typu T, Y, X oraz K, N, KT z odstępem lub zakładem, spawane, wymiarowane na zadany zestaw sił poprzecznych z uwzględnieniem momentów gnących w płaszczyźnie i z płaszczyzny złącza lub na nośność elementów łączonych. Profile pasów i skratowania: rury prostokątne i kwadratowe.

Program działa samodzielnie lub jako moduł wymiarujący połączenia stalowe w programie R3D3-Rama 3D, R2D3-Rama 3D i R2D2-Rama 2D.

W trybie współpracy z programem R3D3/R2D3/R2D2 do programu EuroZłącza przekazywane są zestawy sił wewnętrznych a skrócone wyniki wymiarowania prezentowane są w modelu programu statycznego. Zapamiętywany jest też model utworzonego połączenia w programie R3D3/R2D3/R2D2. Raporty z wymiarowania w formacie RTF mogą być tworzone w trzech różnych stopniach szczegółowości z możliwością definiowania ich zakresu przez użytkownika. Program tworzy zaawansowany, dynamiczny szkic projektowanego modelu połączenia.

Zamów jedną z wersji programu EuroZłącza

EuroZłącza

ZMIANY W KOLEJNYCH WERSJACH PROGRAMU


EuroZłącza 3.0 (wydana 25.08.2016)

Nowa funkcjonalność

 1. Połączenie EuroZłącza KRATOWO RUROWE SPAWANE

EuroZłącza 2.0 (wydana 18.02.2016)

Nowa funkcjonalność

 1. Połączenie EuroZłącza BELKA-BELKA DOCZOŁOWE
 2. Połączenie EuroZłącza KRATOWE Z BLACHĄ WĘZŁOWĄ

EuroZłącza 1.1 (wydana 2015.03.23)

Modyfikacje

 1. Korekta procedury wyznaczania nośności na ścinanie ze względu na pkt. 3.7(1) normy
 2. Korekta procedury wyznaczania nośności dla półki króćca teowego dla szeregu grupy "Skrajny szereg śrub bezpośrednio poza skrajnym rozciąganym pasem belki/skosu" wg tab. 6.2 z normy
 3. Korekta wpisywania minusowej wartości kąta alfa

Nowa funkcjonalność

 1. Dodano mechanizm automatycznych aktualizacji programu.

EuroZłącza 1.0 (wydana 19.02.2015)

 1. Wydanie pierwszej wersji programu

Sklep INTERsoft

ArCADiasoft - BUDUJĄCE OPROGRAMOWANIE
 
Profil INTERsoftProfil INTERsoft Google PlusRSSRSSKanał INTERsoft
<<