Strona stosuje pliki cookies oraz skrypty do analizy ruchu w serwisie i integracji z usługami firmy Google. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityka prywatności i cookie Ukryj

Historia firmy ArCADiasoft

W połowie 1997 roku powstała firma pod nazwą INTERsoft - software w budownictwie. Jej założycielem i główną siłą napędową jest absolwent Politechniki Łódzkiej mgr inż. budownictwa Jarosław Chudzik. Od pierwszych dni istnienia firmy jej prężnemu rozwojowi towarzyszy także mgr inż. budownictwa Jarosław Cisłak. Rozwój firmy i nowe wymagania rynku spowodowały że pod koniec roku 2009 firma INTERsoft sp z o.o. i INTERserwer sp. z o.o. uległy przekształceniu w wyniku którego powstały dwa podmioty: ArCADiasoft Chudzik sp. j. odpowiedzialny za produkcję i rozwój oprogramowana dla budownictwa oraz INTERsoft sp. z o.o. odpowiedzialny za jego dystrybucję i licencjonowanie.

Kontynuowaliśmy cykl seminariów szkoleniowych online, a wcześniejsze webinaria zostały opublikowane na naszych kanałach Youtube.
ArCADia 10 i ArCADia-ARCHITEKTURA zostały wyróżnione przez FinancesOnline: ArCADia-ARCHITEKTURA otrzymała nagrodę „Great User Experience Award” w kategorii oprogramowania dla architektury. Katalog FinancesOnline wyróżnił nas także nagrodą Rising Star Award.
Liczba zagranicznych dystrybutorów naszego oprogramowania przekroczyła 100 firm.
System ArCADia BIM otrzymał nominację w XXVII edycji konkursu „TERAZ POLSKA”, w kategorii na Najlepsze Produkty i Usługi.
Ufundowaliśmy nagrodę dla zwycięzcy konkursu o zdobycie Charette D’Or podczas Batimatec 2017 Trade Show w Algierze.
Wzięliśmy udział w II Ogólnopolskiej Konferencja Studentów i Doktorantów „Budownictwo Zrównoważone 2017” zorganizowanej przez Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy oraz w IV Konferencji „e-Technologie w Kształceniu Inżynierów” na Politechnice Gdańskiej. Odbyło się kilkanaście kolejnych konferencji pn. „BIM w 90 minut”.
Wspólnie z INTERsoft ufundowaliśmy nagrodę dla zwycięzcy konkursu im. prof. J. Szmeltera dla młodych naukowców zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Metod Komputerowych Mechaniki w ramach 22. Międzynarodowej Konferencji CMM2017 na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej, a także, po raz drugi, dla zwycięskiej drużyny w III Ogólnopolskim Konkursie Mostów Drewnianych, który odbył się na Politechnice Białostockiej.
W ramach współpracy z Urzędem Miasta Łodzi, wspólnie z INTERsoft już po raz ósmy, wzięliśmy udział w projekcie „Młodzi w Łodzi”, fundując staże wakacyjne, prowadząc bezpłatne szkolenia z obsługi naszego oprogramowania, a także sponsorując nagrodę w obu kategoriach konkursu „Mam Pomysł na Biznes”.
Rozpoczęliśmy cykl seminariów szkoleniowych online, które pozwalają szybko poznać i opanować obsługę naszych programów.
Na Targach BUDMA w Poznaniu wspólnie z INTERsoft zaprosiliśmy wszystkich spragnionych nowych technologii na kawę z BIM-em na naszym stoisku.
Wspólnie z INTERsoft szóstej edycji konkursu na najlepszą pracę magisterską i inżynierską napisane z użyciem naszego oprogramowania przyznaliśmy kolejne nagrody. Powędrowały one do rąk studentów i wykładowców Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Politechniki Opolskiej.
System ArCADia BIM otrzymał Nagrodę Gospodarczą Wojewody Łódzkiego w kategorii „Innowacyjność”, a także nominację w XXVI edycji konkursu „TERAZ POLSKA”, w kategorii na Najlepsze Produkty i Usługi.
Program ArCADia-TERMO PRO został laureatem konkursu „Lider Nowych Technologii 2016”.
Wspólnie z INTERsoft ufundowaliśmy nagrodę dla zwycięzców w II Ogólnopolskim Konkursie Mostów Drewnianych, który odbył się na Politechnice Białostockiej.
Wzięliśmy udział w wielu konferencjach i kongresach, m.in. w XIII Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej „Budownictwo o zoptymalizowanym potencjale energetycznym”, zorganizowanej przez Katedrę Organizacji i Technologii Budownictwa Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej, a także w kongresie FIRE/EXPO 2016.
Przeprowadziliśmy szkolenie „BIM w teorii i praktyce”, którego organizatorem była Łódzka Okręgowa Izby Inżynierów Budownictwa.
Wspólnie z INTERsoft w ramach konkursu „Młodzi w Łodzi – Mam Pomysł na Biznes” gościliśmy konferencję prasową „Start-upy w Łodzi” z udziałem Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej oraz start-upu InPlanner.
Nasz sztandarowy produkt – system ArCADia BIM – został wyróżniony Złotym Medalem na Międzynarodowych Targach Poznańskich BUDMA 2015.
Będący wizytówką firmy ArCADiasoft Chudzik sp. j. autorski obiektowy system ArCADia BIM służy do tworzenia dokumentacji technicznej i jednocześnie jest kompleksową bazą informacji o budynku. W inteligentny sposób wspomaga i koordynuje prace wszystkich uczestników procesu projektowania w każdej ich fazie. Łącząc specjalistyczne moduły branżowe w jeden wirtualny model budynku, zapewnia pełną kontrolę i bezpieczeństwo na etapie projektowania, usprawnia i przyspiesza etap realizacji i pozwala na sprawne zarządzanie budynkiem podczas jego eksploatacji. 
Polskie Towarzystwo Energetyczne ogólnopolskie stowarzyszenie naukowo-techniczne; efektywność energetyczna, budownictwo pasywne, wyróżniło: Firmę ArCADiasoft Chudzik sp. j. II Medalem PTE, za opracowanie i wdrożenie innowacyjnych programów: ArCADia-INTELLICAD 7.2 i ArCADia-TERMO 6.1 do sporządzania świadectwa charakterystyki energetycznej i audytu energetycznego budynków.
Firma laureatem godła „Budowlana firma roku 2014”.
Firma laureatem godła „Budowlana firma roku 2013”.
Medal Polskiego Towarzystwa Energetycznego za opracowanie i wdrożenie innowacyjnych programów: ArCADia-ARCHITEKTURA i ArCADia-TERMO.
Wyróżnienie w kategorii "Produkt roku" na Targach Energetics 2011 za programy ArCADia-INSTALACJE ELEKTRYCZNE i ArCADia-SIECI ELEKTRYCZNE.
Program ArCADia-TERMO zostaje laureatem jubileuszowej XX edycji konkursu TERAZ POLSKA.
Przekształcenie firm INTERsoft Sp. z o.o. i INTERserwer sp z o.o. w wyniku którego powstają dwie wyspecjalizowane firmy: ARCADiasoft Chudzik sp.j. zajmująca się produkcją oprogramowania oraz INTERsoft sp z o.o. która jest odpowiedzialna za jego dystrybucję.
Na podstawie umów zawartych pomiędzy firmami ArCADiasoft (dawniej INTERsoft Sp. z o.o.) a Nemetschek A.G., nasza firma przejmuje działania związane ze sprzedażą i serwisem wysoce specjalistycznych programów Allplan Architektura oraz Allplan Inżynieria - najbardziej uznanego i powszechnie stosowanego w Europie systemu CAD i w ten sposób staje się dystrybutorem na Polskę.
Nasza firma dołącza do grona firm, które mogą się poszczycić tytułem Microsoft GOLD Certified Partner z kompetencją ISV/Software Solution.
Aplikacja NetMan 1.11 uzyskuje certyfikat zgodności z platformą .NET. - ''Certified for Microsoft Platform''. Nasze wszystkie produkty przechodzą przez liczne procedury testowe. Program NetMan przeszedł przez szczegółowy proces testowania w firmie Veritest - niezależną od Microsoft firmę specjalizującą się w weryfikowaniu i w zapewnieniu jakości szerokiej grupy produktów. Oznacza to, że aplikacja została przetestowana zgodnie z normami jakościowymi w zakresie takich własności jak niezawodność, bezpieczeństwo, wysoka dostępność, łatwość obsługi i współpraca z systemem operacyjnym Microsoft WindowsŽ platformą .NET oraz innymi aplikacjami zgodnymi z Microsoft Windows.
INTERsoft dołącza do grona firm z tytułem Microsoft Certified Partner uzyskując kompetencje ISV/Software Solution. Tytuł ten jest potwierdzeniem jakości i zgodności naszego oprogramowania z wymaganiami Microsoft jak i tego, że nasi pracownicy posiadają odpowiednie kompetencje i kwalifikacje, a nasi Klienci, zgodnie z wymogami programu MCP, potwierdzili wykorzystanie w codziennej praktyce aplikacji INTERsoftu.
Zpstaliśmy laureatem VII edycji Konkursu ''Łódź Proponuje'' organizowanego przez Prezydenta Miasta Łodzi. Nagrodzony w konkursie, za swoją innowacyjność, walory użytkowe oraz jakość zostaje program Konstruktor.
ArCADiasoft (dawniej INTERsoft sp z o.o.) jako jedyna firma z Europy środkowo-wschodniej przystępuje do Konsorcjum ITC ( Intellicad Technology Consortium, Portland, USA), grupującego firmy z całego świata piszące program IntelliCAD. Jest to program wspomagający projektowanie 2D i 3D. Ze względu na ten sam format zapisu danych (dwg) i filozofię działania do złudzenia przypomina AutoCADa. Członkostwo w ITC jest niewątpliwym powodem do dumy dla naszej firmy, gdyż w skład konsorcjum wchodzą jedynie te firmy, które w swojej dotychczasowej działalności udowodniły, iż mają wystarczająco duży potencjał pozwalający na tworzenie zaawansowanych programów komputerowych.
W sprzedaży pojawia się program Konstruktor - program autorski, efekt prac nad aplikacją, która dzisiaj stała się kompleksowym i całościowym systemem oprogramowania inżynierskiego. Jest to aplikacja o budowie modułowej, posiadająca wspólny program zarządzający. Ponieważ wszystkimi modułami rządzi ta sama logika wprowadzania danych to obsługa jest intuicyjna, a wyniki są automatycznie przekazywane między nimi. Dzięki takiej budowie każdy projektant może kupić i wykorzystywać tylko niezbędne mu narzędzia, a wraz z rozwojem swojej firmy może rozbudowywać swój program. Początkowo Konstruktor obejmował 5 modułów, dziś liczy już 22 moduły liczące oraz 6 modułów rysunkowych służących do wykonywania rysunków konstrukcyjnych w formacie dxf.
Pierwszym etapem działalności firmy było wprowadzenie na rynek programu ArCon-Wizualna Architektura w wersji zlokalizowanej na język polski wraz z obszernym podręcznikiem. Na podstawie umowy z niemiecką firmą mb-Software AG, jednej z największych firm informatycznych w branży budowlanej w Niemczech, w której to wówczas pracował Pan Prezes Jarosław Chudzik, przygotowaliśmy polską wersję tego programu i dostosowaliśmy go do polskich zasad i warunków projektowania. Pracując w mb-Software AG, Prezes Chudzik zbierał doświadczenie, przenosząc na nasz grunt standardy najwyższej jakości, w tym obsługi klienta. Dzisiaj program ArCon jest w większości polskich pracowni architektów i inżynierów podstawowym narzędziem do przygotowania koncepcji i wizualizacji projektów architektonicznych.

Program ten został zaprezentowany polskim architektom w październiku 1997. Jego oszałamiający sukces spowodował błyskawiczny rozwój firmy. Potwierdzeniem uznania dla firmy było przyznanie przez architektów i inżynierów: Nagrody Publiczności na Międzynarodowych Targach Zastosowań Informatyki CAD/CAM 98 w Warszawie. Program ArCon stał się narzędziem wykorzystywanym przez architektów, architektów wnętrz przygotowujących wizualizacje, przez firmy meblarskie do prezentacji swojej oferty klientom oraz przez firmy projektujące i budujące domy jednorodzinne jako przeglądarka gotowych projektów.

Zobacz również:

Nagrody jakie otrzymała firma za swoje produkty

Informacje prasowe i aktualne wydarzenia

ArCADiasoft - BUDUJĄCE OPROGRAMOWANIE
 
Kanał ArCADiasoftProfil ArCADiasoftProfil ArCADiasoft InstagramArCADiasoft w serwisie PinterestRSSRSS
<<