Strona stosuje pliki cookies oraz skrypty do analizy ruchu w serwisie i integracji z usługami firmy Google. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityka prywatności i cookie Ukryj

ArCADia-DROGI EWAKUACYJNE

SZYBKIE PROJEKTOWANIE DRÓG EWAKUACYJNYCH, PLANÓW EWAKUACYJNYCH, BAZA SYMBOLI I TABLIC, WYDRUK KOLOROWYCH TABLIC DOWOLNEGO ROZMIARU.
Przejdź do wsparcia technicznego dla programu ArCADia-DROGI EWAKUACYJNE Sklep INTERsoft

ArCADia - DROGI EWAKUACYJNE, projektuj drogi i plany ewakuacji z programem ArCADia BIM Eksploatacja budynków użyteczności publicznej takich jak urzędy administracji państwowej lub samorządowej, szkoły, szpitale, hotele, centra handlowe czy hale sportowe oraz wielu innych wiąże się z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa przebywających w nim osób. Do tego celu opracowywane są specjalne procedury postępowania na wypadek powstania zagrożeń zdrowia lub życia przebywających w nich osób. Istotnym elementem tych procedur jest przygotowanie w budynkach prawidłowo oznaczonych dróg i planów ewakuacyjnych. Plany te muszą być dostępne dla służb ratunkowych a drogi ewakuacji muszą być prawidłowo oznakowane w budynkach, tak by mogły skutecznie spełnić swą rolę i wypadku zagrożenia pożarem lub innych niebezpieczeństw stanowiły dla osób znajdującym się w budynku wyraźną i jasną informację jak odnaleźć najszybszą drogę ewakuacji z budynku. Dążymy do tego by nasze programy CAD obejmowały wszystkie aspekty projektowania budynków jak również uwzględniały aspekty późniejszej ich eksploatacji, w tym celu stworzyliśmy system ArCADia. Patrząc całościowo na budynek jako model cyfrowy trudno nie dostrzegać bardzo istotnych kwestii związanych z bezpieczeństwem, dlatego bardzo istotną kwestią stało się dla nas udostępnienie użytkownikom programu który umożliwi projektowanie planów ewakuacji budynków, zgodnie z polskimi normami i wytycznymi służb ratowniczych.

Czym jest program ArCADia-DROGI EWAKUACYJNE?

ArCADia - DROGI EWAKUACYJNE, projektuj drogi i plany ewakuacji z programem ArCADia BIM ArCADia-DROGI EWAKUACYJNE jest częścią systemu ArCADia i rozszerzeniem produktu ArCADia BIM, składającego się z współpracujących ze sobą modułów branżowych. Rozszerza on funkcjonalność systemu o niezbędne narzędzia do projektowania sieci dróg ewakuacyjnych w budynkach. Umożliwia ich wizualizację i wydruk w wielkościach zależnych od potrzeb użytkownika. Program udostępnia bibliotekę zgodną z obowiązującą normą europejską ISO 23601 oraz wg normy ISO 7010: 2012 z symbolami i tablicami z zakresu ochrony i ewakuacji w razie pożaru, z możliwością jej edycji i rozszerzaniem o własne symbole. Program kierowany jest do inżynierów, architektów i osób prowadzących budowy, bądź osób zajmujących się eksploatacją istniejących budynków użyteczności publicznej.

ArCADia - DROGI EWAKUACYJNE, projektuj drogi i plany ewakuacji z programem ArCADia BIM. Program ArCADia-DROGI EWAKUACYJNE umożliwia między innymi:

 • Automatyczne wyznaczanie drogi ewakuacyjnej poprzez wskazanie dwóch punktów. Zostają wyświetlone znalezione drogi, z których użytkownik wybiera najlepszą.
 • Sporządzanie i wydruk planów ewakuacji na podstawie rzutów wykonanych w ArCADii.
 • Sporządzanie i wydruk planów ewakuacji na podstawie rzutów wczytanych z innych programów (formaty: dwg, dxf, ifc).
 • Automatyczne tworzenie legendy z opisem użytych obiektów i symboli.
 • Dowolne skalowanie oglądanego planu ewakuacji.
 • Wprowadzanie obszaru drogi ewakuacyjnej określoną szerokością.
 • Wprowadzanie planu ewakuacji i przeciwpożarowego w określonej wielkości, nie tylko poprzez wskazanie na rzucie. Dzięki temu łatwiej można zagospodarować arkusz wydruku.
 • Umieszczenie dodatkowego opisu - dodatkowy tekst z linią odniesienia pozwalający na wskazanie istotnych elementów na rzucie np. linii oddzielających strefy pożarowe, drzwi ewakuacyjne, czy nazwy budynków na planie ogólny.
Program zawiera:
 • Bibliotekę z gotowymi symbolami i tablicami zgodnymi z normami branżowymi, symbole według normy PN EN ISO 7010:2012.
 • Łatwe w obsłudze i intuicyjne funkcje kolorowania dróg ewakuacyjnych.
 • Gotowe tablice z regułami postępowania w razie pożaru lub wypadku.
 • Intuicyjne funkcje do kolorowania obszarów ewakuacyjnych.
 • Zautomatyzowane funkcje zaznaczania dróg ewakuacyjnych.
 • Symbole, których kolory i inne cechy programu zgodne obowiązującą normą europejską ISO 23601.
 • Obszary wprowadzane automatycznie w obrys pomieszczenia.
 • Nowy obszar, w którym prócz wypełnienia można zadać kreskowanie i zapisać oznaczenie do biblioteki programu.

ArCADia - DROGI EWAKUACYJNE, projektuj drogi i plany ewakuacji z programem ArCADia BIM

ArCADia-DROGI EWAKUACYJNE ArCADia-DROGI EWAKUACYJNE ArCADia-DROGI EWAKUACYJNE

>>Sprawdź aktualną ofertę na ArCADia-DROGI EWAKUACYJNE ,
program wykonujący plany ewakuacji.

Ulotka PDF Sklep INTERsoft

ArCADiasoft - BUDUJĄCE OPROGRAMOWANIE
 
Kanał ArCADiasoftProfil ArCADiasoftProfil ArCADiasoft InstagramArCADiasoft w serwisie PinterestRSSRSS
<<