Strona stosuje pliki cookies oraz skrypty do analizy ruchu w serwisie i integracji z usługami firmy Google. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityka prywatności i cookie Ukryj

ArCADia-INSTALACJE GRZEWCZE

DOKUMENTACJA TECHNICZNA WEWNĘTRZNYCH INSTALACJI GRZEWCZYCH, AUTOMATYZACJA WYOKNYWANIA PROJEKTU, OBLICZENIA, ZESTAWIENIA I RYSUNEK DWG.
Przejdź do wsparcia technicznego dla programu ArCADia-INSTALACJE GRZEWCZE Sklep INTERsoft

Czym jest program program ArCADia-INSTALACJE GRZEWCZE?

ArCADia dla projektantów instalacji ArCADia-INSTALACJE GRZEWCZE to moduł branżowy systemu ArCADia i rozszerzenie produktu ArCADia BIM. Połączenie tych dwóch narzędzi pozwala projektantom instalacji na wykonanie pełnej dokumentacji technicznej wewnętrznych instalacji grzewczych w budynku. Program pozwala na obiektowe wstawianie elementów rysunkowych na podkładach architektonicznych przy jednoczesnym tworzeniu schematów obliczeniowych oraz generowaniu trzech rodzajów rzutów aksonometrycznych. Dodatkowo umożliwia automatyczny dobór elementów z uwzględnieniem preferencji użytkownika (wybór katalogów do doboru elementów) oraz automatyczne generowanie raportów i zestawień materiałów lub obiektów użytych w projekcie. Projektowanie może być realizowane na rzutach budynków wykonanych w systemie ArCADia, pomocny w tym będzie moduł ArCADia-ARCHITEKTURA oraz zrealizowanych w środowisku CAD w postaci plików rastrowych lub wektorowych. Użytkownik systemu ArCADia ma dostęp do biblioteki elementów stosowanych w instalacjach grzewczych, którą może rozbudowywać i dostosować do własnych potrzeb w zakresie stosowanych urządzeń oraz rodzajów materiałów rurociągów. Ponadto istnieje możliwość sporządzenia własnego szablonu z zapisem własnych ustawień domyślnych dla każdego elementu programu i przenoszenie go razem z projektem.

Wraz z wprowadzeniem w 2019r do sprzedaży produktu ArCADia BIM 11, uległa zmianie struktura systemu ArCADia, część funkcjonalności modułów branżowych została przeniesiona do produktu ArCADia BIM 11. W wyniku tych zmian funkcjonalność modułu INSTALACJE GRZEWCZE od wersji ArCADia 11 została podzielona na dwie części. Funkcjonalność podstawową, która dostępna jest dla wszystkich posiadaczy licencji ArCADia BIM oraz funkcjonalność rozszerzoną zawartą w licencji ArCADia-INSTALACJE GRZEWCZE 2.0.

Funkcjonalność podstawowa w zakresie projektowania instalacji grzewczych dostępna w ArCADia BIM.


ArCADia dla projektantów instalacji
 • Sporządzanie rysunków wewnętrznej instalacji grzewczej, od źródła ciepła, przez licznik ciepła i rurociągi, po niezbędną armaturę.
 • Wprowadzanie odbiorników ciepła, tj. grzejników płytowych, żeberkowych, łazienkowych, kanałowych, rur grzewczych, nagrzewnic i klimakonwektorów.
 • Możliwość wprowadzenia instalacji ogrzewania płaszczyznowego, np. podłogowego czy ściennego.
 • Nanoszenie pionów i przewodów rozdzielczych z bogatej biblioteki rur wykonanych z różnych materiałów. Możliwość jednoczesnego prowadzenia kilku równoległych przewodów o różnych funkcjach oraz inteligentnego ich łączenia.
 • Wstawianie armatury i urządzeń z biblioteki producentów oraz z indywidualnie ustawionymi kształtami i wymiarami, np. kotła grzewczego.
 • Automatyczne generowanie zestawu kształtek połączeniowych z możliwością ich modyfikacji.
 • Wstawianie mocowania (podpór stałych i przesuwnych) z możliwością zdefiniowania parametrów charakterystycznych dla zastosowanego mocowania.
 • Automatyczne tworzenie numerowania punktów i opisu instalacji z możliwością edycji. Tworzenie własnych szablonów.
 • Sprawdzenie instalacji pod względem poprawności połączeń.
 • Generowanie gotowych zestawień materiałów, urządzeń oraz kształtek połączeniowych zawartych w projekcie, przeznaczonych do dalszego przetworzenia oraz wykonania kosztorysów i wycen inwestycji.
 • Generowanie zestawień odbiorników w pomieszczeniach oraz zestawień uwzględniających rodzaj ogrzewania i moc w danym pomieszczeniu, z uwzględnieniem struktury budynku.

Możliwości płatnego modułu ArCADia-INSTALACJE GRZEWCZE.

ArCADia-INSTALACJE GRZEWCZE
 • Automatyczne podłączenie wielu grzejników na trzy możliwe sposoby.
 • Przekształcanie instalacji wrysowanej za pomocą linii w środowisku CAD w rurociągi będące obiektami systemu ArCADia.
 • Automatyczne generowanie trzech rodzajów aksonometrii (również częściowych), z możliwością modyfikacji graficznej.
 • Wprowadzanie armatury zaporowej bezpośrednio na rysunku aksonometrii z automatycznym uwzględnieniem na rzucie i w zestawieniach.
 • Obliczanie grawitacyjnego ciśnienia czynnego oraz liniowych i miejscowych strat ciśnienia dla wszystkich obiegów, wskazanie obiegu krytycznego.
 • Obliczanie wymaganego ciśnienia w instalacji z uwzględnieniem regulacji zaworami termostatycznymi.
 • Wskazanie wartości parametrów wymaganych dla pompy obiegowej: wysokości podnoszenia i wydajności.
 • Automatyczny dobór rurociągów, izolacji, zaworów termostatycznych, armatury odcinającej itp., z uwzględnieniem obowiązujących przepisów.
 • Generowanie raportów obliczeniowych.

ArCADia-INSTALACJE KANALIZACYJNE

ArCADia-INSTALACJE KANALIZACYJNE ArCADia-INSTALACJE KANALIZACYJNE ArCADia-INSTALACJE KANALIZACYJNE

>>Sprawdź aktualną ofertę na ArCADia-INSTALACJE GRZEWCZE,
program CAD dla projektantów instalacji centralnego ogrzewania.

Ulotka PDF Sklep INTERsoft

ArCADiasoft - BUDUJĄCE OPROGRAMOWANIE
 
Kanał ArCADiasoftProfil ArCADiasoftProfil ArCADiasoft InstagramArCADiasoft w serwisie PinterestRSSRSS
<<