Strona stosuje pliki cookies oraz skrypty do analizy ruchu w serwisie i integracji z usługami firmy Google. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityka prywatności i cookie Ukryj

ArCADia-INWENTARYZATOR

INWENTARYZACJA POWIERZCHNI, AUTOMATYCZNE WYKONYWANIE RYSUNKU DWG DALMIERZEM LASEROWYM.
Przejdź do wsparcia technicznego dla programu ArCADia-INWENTARYZATOR Sklep INTERsoft

Czym jest program ArCADia-INWENTARYZATOR?

ArCADia-INWENTARYZATOR to program wspomagający tworzenie profesjonalnej dokumentacji technicznej w zakresie rzutów i przekrojów inwentaryzowanych budynków bezpośrednio podczas obmiaru. Program jest rozszerzeniem systemu ArCADia, umożliwiającym bezprzewodowe pobieranie danych z elektronicznych urządzeń pomiarowych poprzez interfejs Bluetooth. Przeznaczony jest dla osób zajmujących się inwentaryzacją budynków w każdym z jej aspektów. Użytkownik dysponujący dalmierzem Leica DISTO D3a BT, dzięki możliwości wskazywania kierunku pomiaru klawiszami funkcyjnymi dalmierza, może jednocześnie prowadzić obmiar oraz budować przestrzenny model budynku. W pozostałych modelach dalmierzy firmy Leica, kierunek ściany jest pokazywany na komputerze i należy go tam określić ręcznie, pozwala to na półautomatyczne wykonywanie rysunku. Pozwala to na znaczne skrócenie czasu pracy, ponieważ zaraz po skończonym obmiarze budynku otrzymujemy niemalże gotową dokumentację. Istotną zaletą programu jest także fakt, iż plan budynku i jego instalacji powstaje na bieżąco. Dzięki temu użytkownik od razu widzi efekty swojej pracy na ekranie komputera i w razie potrzeby może powtórzyć interesujący go wymiar.
Przy braku dalmierza z technologią bluetooth możliwe jest ręczne wprowadzanie długości i kierunku ściany na podstawie wykonanych pomiarów. Program INWENTARYZATOR umożliwia dodatkowo sklejanie pomieszczeń w całość, wykonuje także obliczenia zgodnie z normami budowlanymi.

Możliwości programu.

 • Wykonywanie rysunku 3D pomieszczeń na podstawie danych pobieranych z elektronicznych urządzeń pomiarowych wyposażonych w technologię Bluetooth. Współpraca z następującymi dalmierzami:
 • Wsparcie dla zautomatyzowanego trybu wykonywania modelu 3D bryły budynku, przez pobieranie wymiarów i kierunku ścian.
  • Leica DISTO D3a BT
  Tryb półautomatyczny wykonywania modelu 3D, pobieranie z dalmierza jedynie wymiarów ścian i elementów.
  • Bosch Professional GLM 100C
  • Leica DISTO A6
  • Leica DISTO D8
  • Leica DISTO D510 BT (tylko dla systemu Windows 8.1 oraz Windows 10)
  • Leica DISTO D810 BT (tylko dla systemu Windows 8.1 oraz Windows 10)
  • Leica DISTO D2 (tylko dla systemu Windows 8.1 oraz Windows 10)
  • Leica DISTO S910 (tylko dla systemu Windows 8.1 oraz Windows 10)
 • Przesuwanie na rysunku wskazanego pomieszczenia lub grupy pomieszczeń w celu scalenia z innymi pomieszczeniami.
 • Obracanie na rysunku wskazanego pomieszczenia lub grupy pomieszczeń o dowolny kąt.
 • Określanie wymiarów dowolnych elementów projektu np drzwi, okien, elementów wyposażenia, długości elementów instalacji itp. przy pomocy danych z dalmierza.

Czym jest bluetooth i jak to działa ?

Program by w pełni mógł zaprezentować swoje innowacyjne możliwości wymaga do pracy komputera i dalmierza wyposażonego w technologię Bluetooth. Jest to technologia bezprzewodowej komunikacji krótkiego zasięgu pomiędzy różnymi urządzeniami elektronicznymi. Została opracowana kilkanaście lat temu początkowo mało popularna znalazła powszechne zastosowanie wraz z rozwojem urządzeń mobilnych telefonów, smartfonów, tabletów i laptopów. Stacjonarne komputery PC, mimo niskiej ceny technologii Bluetooth niestety w większości nie są w nią wyposażone. Bardzo łatwo jednak ją uruchomić przez zastosowanie odbiornika Bluetooth korzystającego z portu USB, jego koszt wynosi około 10-20zł.

Przed rozpoczęciem pracy z programem ArCADia-INWENTARYZATOR należy "sparować" dalmierz z komputerem. W tym celu należy na komputerze wyszukać dostępne urządzenia Bluetooth, wskazać dalmierz i przez podanie kodu PIN, jeśli jest konieczny połączyć oba urządzenia. Od tego momentu możemy rozpocząć pracę z programem. Po jego uruchomieniu korzystając z odpowiedniego paska narzędziowego rozpoczynamy pobieranie danych z dalmierza. W trakcie obmiaru pomieszczenia dalmierz wysyła dane do aplikacji a ta automatycznie odrysowywuje pomieszczenie, dzięki temu w szybki sposób uzyskujemy rysunek w formacie .dwg który możemy następnie ręcznie edytować. Należy przy tym zauważyć że cały proces rysowania odbywa się zgodnie z zasadami systemu aplikacji ArCADia. Nasz rysunek posiada obiekty ściany, okna, drzwi itp, które możemy w pełni definiować i określać ich dodatkowe cechy. Dzięki temu wykonywana inwentaryzacja może być znacznie bardziej szczegółowa, a wykonany rysunek nie jest tylko prostym zbiorem linii zapisanym w formacie .dwg. Oczywiście format zapisu jest zgodny z programem AutoCAD i programami typu Intellicad. Program jest również dostępny w formie nakładki dla programu AutoCAD.

Współpraca z aplikacją mobilną ArCADia-DRAFTER.

ArCADia BIM we wszystkich wersjach otrzymała funkcjonalność importu obmiarowanego rzutu z mobilnej aplikacji ArCADia-DRAFTER. ArCADia-DRAFTER to aplikacja instalowana na urządzeniach mobilnych z systemem Android. Pozwala ona na narysowanie obrysu pomieszczenia lub kondygnacji wskazując kolejne narożniki ścian lub przy pomocy danych przejętych z dalmierza poprzez bluetooth. Stworzone projekty przechowywane są w aplikacji lub można je wyeksportować do systemu ArCADia BIM.

Możliwości programu ArCADia-DRAFTER.

 • Definiowanie podstawowych elementów (ścian, okien i drzwi) z możliwością zapisania ich do biblioteki.
 • Wprowadzanie rzutu przez rysowanie kolejnych elementów wskazując lub podając długości.
 • Możliwość połączenia z dalmierzami poprzez technologię bluetooth.
 • Prosta edycja wprowadzonych elementów.
 • Możliwość dodawania zdjęć do rzutów.


ArCADia-INWENTARYZATOR ArCADia-INWENTARYZATOR ArCADia-INWENTARYZATOR

ZOBACZ JAK PRACUJE SIĘ Z PROGRAMEM ArCADia-INWENTARYZATOR.
WIĘCEJ FILMÓW ZNAJDZIESZ NA NASZYM KANALE YoTube.
Użytkownik dysponujący dalmierzem Leica DISTO D3a BT może wykonać rysunek budynku z podglądem 3D w sposób zautomatyzowany, co przedstawione jest na niniejszym filmie. W pozostałych modelach dalmierzy firmy Leica, kierunek ściany jest pokazywany na komputerze i należy go tam określić ręcznie (nie ma daje się tej informacji przesłać automatycznie bezpośrednio z dalmierza), pozwala to na półautomatyczne wykonywanie rysunku.

>>Sprawdź aktualną ofertę na ArCADia-INWENTARYZATOR,
programu CAD wykonującego automatycznie rysunek DWG na podstawie danych z dalmierza.

Ulotka PDF Sklep INTERsoft

ArCADiasoft - BUDUJĄCE OPROGRAMOWANIE
 
Kanał ArCADiasoftProfil ArCADiasoftProfil ArCADiasoft InstagramArCADiasoft w serwisie PinterestRSSRSS
<<