Strona stosuje pliki cookies oraz skrypty do analizy ruchu w serwisie i integracji z usługami firmy Google. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityka prywatności i cookie Ukryj
 

ArCADia-INWENTARYZATOR

INWENTARYZACJA POWIERZCHNI, AUTOMATYCZNE WYKONYWANIE RYSUNKU DWG DALMIERZEM LASEROWYM.
Przejdź do wsparcia technicznego dla programu ArCADia-INWENTARYZATORPobierz aktualna wersję programu ArCADia-INWENTARYZATORZobacz prezentecję Sklep INTERsoft

Czym jest program ArCADia-INWENTARYZATOR?

ArCADia-INWENTARYZATOR to program wspomagający tworzenie profesjonalnej dokumentacji technicznej w zakresie rzutów i przekrojów inwentaryzowanych budynków bezpośrednio podczas obmiaru. Program jest rozszerzeniem systemu ArCADia, umożliwiającym bezprzewodowe pobieranie danych z elektronicznych urządzeń pomiarowych poprzez urządzenie Bluetooth. Przeznaczony jest dla osób zajmujących się inwentaryzacją budynków w każdym z jej aspektów. Dzięki możliwości wskazywania kierunku pomiaru klawiszami funkcyjnymi dalmierza, użytkownik może jednocześnie prowadzić obmiar oraz budować przestrzenny model budynku. Pozwala to na znaczne skrócenie czasu pracy, ponieważ zaraz po skończonym obmiarze budynku otrzymujemy niemalże gotową dokumentację. Istotną zaletą programu jest także fakt, iż plan budynku i jego instalacji powstaje na bieżąco. Dzięki temu użytkownik od razu widzi efekty swojej pracy na ekranie komputera i w razie potrzeby może powtórzyć interesujący go wymiar.

Możliwości programu.

  • Wykonywanie rysunku 3D pomieszczeń na podstawie danych pobieranych z elektronicznych urządzeń pomiarowych wyposażonych w technologię Bluetooth.
  • Półautomatyczne wykonywanie rysunku (przy braku dalmierza z technologią bluetooth) przez ręczne określanie długości i kierunku ściany.
  • Przesuwanie na rysunku wskazanego pomieszczenia lub grupy pomieszczeń w celu scalenia z innymi pomieszczeniami.
  • Obracanie na rysunku wskazanego pomieszczenia lub grupy pomieszczeń o dowolny kąt.
  • Określanie wymiarów dowolnych elementów projektu np drzwi, okien, elementów wyposażenia, długości elementów instalacji itp. przy pomocy danych z dalmierza.

ArCADia-INWENTARYZATOR ArCADia-INWENTARYZATOR

Czym jest bluetooth i jak to działa ?


Program by w pełni mógł zaprezentować swoje innowacyjne możliwości wymaga do pracy komputera i dalmierza wyposażonego w technologię Bluetooth. Jest to technologia bezprzewodowej komunikacji krótkiego zasięgu pomiędzy różnymi urządzeniami elektronicznymi. Została opracowana kilkanaście lat temu początkowo mało popularna znalazła powszechne zastosowanie wraz z rozwojem urządzeń mobilnych telefonów, smartfonów, tabletów i laptopów. Stacjonarne komputery PC, mimo niskiej ceny technologii Bluetooth niestety w większości nie są w nią wyposażone. Bardzo łatwo jednak ją uruchomić przez zastosowanie odbiornika Bluetooth korzystającego z portu USB, jego koszt wynosi około 10-20zł.

Przed rozpoczęciem pracy z programem ArCADia-INWENTARYZATOR należy "sparować" dalmierz z komputerem. W tym celu należy na komputerze wyszukać dostępne urządzenia Bluetooth, wskazać dalmierz i przez podanie kodu PIN, jeśli jest konieczny połączyć oba urządzenia. Od tego momentu możemy rozpocząć pracę z programem. Po jego uruchomieniu korzystając z odpowiedniego paska narzędziowego rozpoczynamy pobieranie danych z dalmierza. W trakcie obmiaru pomieszczenia dalmierz wysyła dane do aplikacji a ta automatycznie odrysowywuje pomieszczenie, dzięki temu w szybki sposób uzyskujemy rysunek w formacie .dwg który możemy następnie ręcznie edytować. Należy przy tym zauważyć że cały proces rysowania odbywa się zgodnie z zasadami systemu aplikacji ArCADia. Nasz rysunek posiada obiekty ściany, okna, drzwi itp, które możemy w pełni definiować i określać ich dodatkowe cechy. Dzięki temu wykonywana inwentaryzacja może być znacznie bardziej szczegółowa, a wykonany rysunek nie jest tylko prostym zbiorem linii zapisanym w formacie .dwg. Oczywiście format zapisu jest zgodny z programem AutoCAD i programami typu Intellicad. Program jest również dostępny w formie nakładki dla programu AutoCAD.

Ulotka PDF Sklep INTERsoft

ArCADiasoft - BUDUJĄCE OPROGRAMOWANIE
 
Profil ArCADiasoftProfil ArCADiasoft InstagramProfil ArCADiasoft Google PlusRSSRSSKanał ArCADiasoft
<<