Strona stosuje pliki cookies oraz skrypty do analizy ruchu w serwisie i integracji z usługami firmy Google. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityka prywatności i cookie Ukryj
 

ArCADia-INSTALACJE GAZOWE

INNOWACYJNY PROGRAM CAD DO PROJEKTOWANIA INSTALACJI GAZOWYCH W BUDYNKACH - OBLICZENIA I AUTOMATYCZNY DOBÓR ELEMENTÓW, RYSUNEK DWG.
Przejdź do wsparcia technicznego dla programu ArCADia-INSTALACJE GAZOWEPobierz aktualna wersję programu ArCADia-INSTALACJE GAZOWEZobacz prezentecję nowy program CAD/CAE do projektowania sieci gazowych Sklep INTERsoft

Czym jest program ArCADia-INSTALACJE GAZOWE?

ArCADia-INSTALACJE GAZOWE jest częścią systemu ArCADia składającego się z współpracujących ze sobą modułów branżowych. Standardowo oferowany jest jako niezależny program, do działania którego konieczny jest moduł podstawowy ArCADia-START pełniący funkcję edytora graficznego. Połączenie dwóch narzędzi tj. ArCADia-START i ArCADia-SIECI GAZOWE daje nowoczesne narzędzie do projektowania, obliczeń, rysowania i edycji dokumentacji z zakresu projektowania projektu wewnętrznej instalacji gazowej. Pełna kompatybilność z innymi programami CAD pozwala na efektowne zaprezentowanie własnych projektów i pełną wymianę danych z pozostałymi branżystami. Użytkownik korzystający z programu ArCADia-INSTALACJE GAZOWE ma możliwość obiektowego tworzenia rysunków wewnętrznej instalacji gazowej na rzutach architektonicznych budynku oraz automatycznego tworzenia schematów obliczeniowych i rozwinięć instalacji. Program udostępnia bibliotekę obiektów wykorzystywanych przy projektowaniu z możliwością ich edycji i nadawania im parametrów technicznych. Prócz możliwości sprawnego wykonania rysunków instalacji program przeprowadza obliczenia niezbędne do poprawnego zaprojektowania instalacji (sprawdzenie poprawności przyjętych średnic, kontrola zakresu spadku ciśnienia przed odbiornikami gazu) i stworzenia profesjonalnego raportu technicznego. Połączenie specjalistycznych funkcji wykorzystanych w aplikacji do wykonania planów instalacji gazowych w zakresie doboru i przebiegu rurociągów oraz doboru odbiorników gazowych wraz z przeprowadzanymi obliczeniami i dokonywaniem sprawdzenia poprawności zaprojektowanej instalacji jest perfekcyjnym narzędziem do tworzenia projektów wewnętrznych instalacji elektrycznych.

Dla kogo przeznaczony jest program?

Program ArCADia-INSTALACJE GAZOWE kierowany jest zarówno do projektantów sieci i instalacji gazowych oraz wszystkich osób zajmujących się branżą sanitarną i instalacyjną w budownictwie. ArCADia-INSTALACJE GAZOWE jest częścią systemu ArCADia składającego się z współpracujących ze sobą modułów branżowych. Do pracy z programem ArCADia-INSTALACJE GAZOWE proponujemy dedykowany silnik graficzny ArCAdia-START jednocześnie umożliwiamy posiadaczom programów ArCADia-INTELLICAD lub programu AutoCAD korzystanie na tej samej licencji z funkcjonalności modułu który instalowany jest wówczas dodatkowo jako nakładka dla tych programów. Moduł współpracuje z najnowszymi wersjami AutoCAD'a.

Schemat systemu ArCADia
System ArCADia - kompletna obsługa procesu projektowania

Możliwości programu:

  • Wykonanie rysunków wewnętrznej instalacji gazowej na rzutach architektonicznych budynku począwszy od zlokalizowania głównej szafki gazowej, nadaniu jej parametrów technicznych wraz z parametrami gazu, rozmieszczenia odbiorników gazu, urządzeń pomiarowych oraz ustalenie przebiegu rurociągów instalacji gazowej z ustaleniem miejsc montażu armatury odcinającej.
  • Wygenerowanie rozwinięć i schematów obliczeniowych dla wszystkich ścieżek dopływu gazu do odbiorników wraz z możliwością jego uczytelnienia.
  • Wyznaczenie obliczeniowego zapotrzebowania gazu dla budynku zasilanego gazem o dowolnych właściwościach palnych z uwzględnieniem współczynników jednoczesności.
  • Po zaprojektowaniu graficznym instalacji gazowej oraz nadaniu parametrów technicznych wszystkim elementom, przeprowadzenie obliczeń całkowitej straty ciśnienia dla wszystkich ścieżek do odbiorników gazu oraz wyznaczenie ciśnienia minimalnego i maksymalnego przed odbiornikiem gazowym.
  • Wygenerowanie raportów obliczeniowych zawierających odcinkowe straty ciśnienia gazu na poszczególnych odcinkach obliczeniowych z możliwością regulacji średnic odcinków.
  • Wygenerowanie zestawień materiałów wykorzystanych w projekcie w celu umożliwienia wykonania przedmiaru do kosztorysów wyceniających inwestycję.

ArCADia - INSTALACJE GAZOWE ArCADia - INSTALACJE GAZOWE

>>Sprawdź aktualną ofertę na ArCADia-INSTALACJE GAZOWE,
program CAD dla projektantów instalacji w budynkach.

Ulotka PDF Sklep INTERsoft

ArCADiasoft - BUDUJĄCE OPROGRAMOWANIE
 
Profil ArCADiasoftProfil ArCADiasoft InstagramProfil ArCADiasoft Google PlusRSSRSSKanał ArCADiasoft
<<