Strona stosuje pliki cookies oraz skrypty do analizy ruchu w serwisie i integracji z usługami firmy Google. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityka prywatności i cookie Ukryj

ArCADia-SIECI ELEKTRYCZNE

INNOWACYJNY PROGRAM CAD/CAE DO PROJKETOWANIA SIECI ELEKTRYCZNYCH - RYSUNEK DWG i OBLICZENIA
Przejdź do wsparcia technicznego dla programu ArCADia-SIECI ELEKTRYCZNE Sklep INTERsoft

Czym jest program ArCADia-SIECI ELEKTRYCZNE ?

ArCADia - SIECI ELEKTRYCZNE, projektuj instalacje i sieci elektryczne  z programem ArCADia BIM Program ArCADia-SIECI ELEKTRYCZNE jest częścią systemu ArCADia i rozszerzeniem produktu ArCADia BIM, składającego się z współpracujących ze sobą modułów branżowych. Zasadniczym celem oprogramowania jest wspieranie projektantów w wykonywaniu rysunków sieci elektroenergetycznych zewnętrznych na planach zagospodarowania przestrzennego bądź wykonania własnego rysunku DWG przedstawiającego sieć począwszy od transformatora niskiego napięcia do tablicy rozdzielczej w budynku. Program ArCADia-SIECI ELEKTRYCZNE w pełni korzysta z funkcjonalności i obiektowości, którą cechują się aplikacje systemu ArCADia zaprojektowany zgodnie z ideą technologii BIM [Building Information Modeling], oprócz wykonywania rysunku instalacji program potrafi wykonywać niezbędne obliczenia dla prawidłowego wykonania projektu, co pozwala nam szybko sprawdzać zgodność projektu z założeniami projektowymi.

Rozwiązania zastosowane w systemie ArCADia powodują, że nasz projekt nie jest już tylko zbiorem płaskich linii, ale staje się zbiorem szeregu dodatkowych informacji o użytych w projekcie elementach np: kablach, transformatorach, rodzajach przyłączy itd. Dzięki tym informacjom program oprócz wykonywania rysunku instalacji potrafi jednocześnie wykonywać niezbędne obliczenia i dzięki temu uzyskujemy możliwość łatwego sprawdzania zgodności projektu z założeniami projektowymi. Dzięki integracji z pozostałymi elementami systemu w ramach ArCADia BIM, informacje o tych obiektach są w pełni przenoszone z projektem i dostępne dla innych użytkowników aplikacji systemu ArCADia jak również dla projektantów pracujących w środowisku AutoCAD. Program został tak zaprojektowany by w przyszłości łatwo można było go rozbudowywać o nowe bazy obiektów będących aparatami elektrycznymi czy elementami sieci energetycznych.

Dla kogo przeznaczony jest program?

Program ArCADia-SIECI ELEKTRYCZNE kierowany jest zarówno do projektantów sieci, instalacji urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych jak i do wszystkich osób związanych z branżą elektrotechniczną. Program obsługuje podkłady rastrowe więc łatwo jest przy jego pomocy wykonywać rysunki sieci elektroenergetycznych bezpośrednio na planach zagospodarowania przestrzennego, może więc być również bardzo użyteczny przy sporządzaniu aktualnych planów zagospodarowania przestrzennego. Pełna kompatybilność z innymi programami CAD pozwala na efektowne zaprezentowanie własnych projektów i pełną wymianę danych z pozostałymi branżystami.

ArCADia - SIECI ELEKTRYCZNE, projektuj instalacje i sieci elektryczne  z programem ArCADia BIM

Możliwości programu:

  • Szybkie sporządzenie rysunków sieci elektroenergetycznych zewnętrznych na planach zagospodarowania przestrzennego, a także wykonanie własnego przedstawiającego sieć rysunku-począwszy od transformatora, a skończywszy na tablicy rozdzielczej w budynku. 
  • Możliwość projektowanie sieci elektroenergetycznych kablowych i napowietrznych. 
  • Szybkie i sprawne wykonanie projektu przyłącza elektroenergetycznego do obiektów budowlanych oraz zaprojektowania instalacji oświetlenia zewnętrznego np. oświetlenia dróg, ulic, parkingów.
  • Na każdej projektowanej linii użytkownik ma możliwość doboru aparatów zabezpieczających przed skutkami zwarć i przeciążeń, wykorzystując przy tym bibliotekę urządzeń zabezpieczających lub tworząc własne.
  • Bogata biblioteka obiektów oraz możliwość definiowania własnych, które usprawniają proces projektowania. 
  • Oprócz możliwości sprawnego wykonania rysunków technicznych program przeprowadza niezbędne obliczenia i tworzy profesjonalną dokumentację techniczną. Użytkownik może wygenerować zestawienie użytych w projekcie elementów -zapisywane przez program w formacie .rtf.
  • Współpraca z nowymi wersjami programu AutoCAD.

ArCADia - SIECI ELEKTRYCZNE, projektuj instalacje i sieci elektryczne  z programem ArCADia BIM

Program ArCADia-SIECI ELEKTRYCZNE Program ArCADia-SIECI ELEKTRYCZNE Program ArCADia-SIECI ELEKTRYCZNE

>>Sprawdź aktualną ofertę na ArCADia-SIECI ELEKTRYCZNE,
program CAD/CAE do projektowania i obliczeń sieci energetycznych.

Ulotka PDF Sklep INTERsoft

ArCADiasoft - BUDUJĄCE OPROGRAMOWANIE
 
Kanał ArCADiasoftProfil ArCADiasoftProfil ArCADiasoft InstagramArCADiasoft w serwisie PinterestRSSRSS
<<