Strona stosuje pliki cookies oraz skrypty do analizy ruchu w serwisie i integracji z usługami firmy Google. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityka prywatności i cookie Ukryj
Z BIM PROJEKTOWANIE KONSTRUKCJI STAJE SIĘ PROSTE. OBLICZENIA ZGODNIE Z NORMĄ "PN-EN 1992-1-1 Eurokod 2: wrzesień 2008".
Czym jest program ArCADia-PŁYTA ŻELBETOWA
Program ArCADia-PŁYTA ŻELBETOWA przeznaczony jest dla projektantów konstrukcji. Celem aplikacji jest możliwie maksymalne wsparcie użytkownika w opracowaniu wykonawczych rysunków konstrukcyjnych płyt żelbetowych w programach CAD. Program ArCADia-PŁYTA ŻELBETOWA jest programem obiektowym, w którym na podstawie płasko wprowadzonych danych użytkownika, w postaci widoków zbrojenia górnego i dolnego płyty oraz przekrojów elementu, tworzony jest przestrzenny model zbrojenia płyty, umożliwiający jego dalszą edycję i np. automatyczne tworzenie nowych przekrojów płyty. Kształtowanie zbrojenia płyty w programie możliwe jest na podstawie wytycznych zawartych w normie PN-EN 1992-1-1 Eurokod 2: wrzesień 2008. Program umożliwia wprowadzenie danych o kształcie i podparciu płyty przez projektanta, a także przechwytuje dane o kształcie i podparciu płyty bezpośrednio z programu ArCADia-ARCHITEKTURA na bazie zadanego w niej stropu. W przypadku gdy przekrycie danej kondygnacji w programie ArCADia-ARCHITEKTURA składa się z kilku stropów, po ich zaznaczeniu wszystkie stropy przenoszone są do programu ArCADia-PŁYTA ŻELBETOWA jako osobne, niepowiązane ze sobą modele płyt żelbetowych.
Program ArCADia-PŁYTA ŻELBETOWA posiada następujące cechy i możliwości:
Możliwość projektowania wielu płyt w ramach jednego dokumentu.
Możliwość przenoszenia stropów wraz z warunkami ich podparcia z modelu budynku w programie ArCADia-ARCHITEKTURA.
Możliwość konstruowania geometrii i zbrojenia płyty w dwóch głównych widokach zdefiniowanych osobno dla zbrojenia górnego i dolnego oraz dowolnej ilości założonych przekrojów płyty.
Pełne sterowanie widocznością na rysunku i wydruku dla widoków oraz przekrojów i ich elementów składowych oraz możliwość przełączania się między nimi w trakcie pracy nad modelem.
Dowolne przesuwanie oraz dodawanie nowych przekrojów płyty, a także ustawianie głębokości widzenia zbrojenia w przekroju.
Możliwość dowolnego kształtowania konturu płyty oraz jej podpór w postaci: ścian, słupów i podciągów oraz wprowadzanie otworów o dowolnym kształcie do projektowanej płyty.
Automatyczne zadawanie prostokątnych siatek zbrojeniowych dla całego dowolnego kształtu obszaru płyty lub jej fragmentu z zachowaniem jednorodnego lub przemiennego zbrojenia siatki w obu kierunkach oraz zachowaniem otulenia pionowego (górnego i dolnego) oraz bocznego dla wszystkich prętów siatki.
Automatyczne zadawanie prostokątnych siatek zbrojeniowych dla zdefiniowanego przez użytkownika obszaru wewnątrz płyty o kształcie prostokątnym lub dowolnym.
Możliwość kopiowania zdefiniowanych siatek w ramach zbrojenia górnego i dolnego oraz między tymi powierzchniami.
Możliwość odginania prętów siatki górnej do siatki dolnej.
Możliwość wstawiania regularnych zagęszczeń zbrojenia w obu kierunkach na wybranym obszarze danej siatki oraz ich kopiowania.
Możliwość wprowadzania wycięcia o dowolnym kształcie w zadanej siatce niezależnie od otworu w płycie.
Możliwość modyfikacji konturu siatki i kierunku prętów głównych i drugorzędnych w siatce oraz możliwość rozbicia siatki na pojedyncze dowolne pręty (wraz z rozbiciem siatki rozbijane jest ewentualne zagęszczenie w siatce).
Możliwość dokładania pojedynczych prętów w siatce w kierunku głównym lub drugorzędnym (będących prętem siatki do momentu jej przebudowania).
Możliwość kopiowania prętów siatki (będących prętem dowolnym nieusuwanym po modyfikacji siatki).
Możliwość modyfikacji długości pojedynczych prętów siatki (do czasu jej przebudowania).
Możliwość przesuwania całego rozkładu prętów w siatce z jego zachowaniem po przebudowie siatki (bez usuwania siatki).
Automatyczne usuwanie przy rozkładzie nadmiarowych prętów siatki leżących w całości w obszarze podpór płyty (ścian i podciągów).
Możliwość zakładania pionowych kształtek na przebicie w obszarach bezpośredniego oparcia płyty na słupach.
Automatyczne uwzględnianie w wykazie stali zbrojeniowej regularnego rozkładu stolików podporowych siatki górnej.
Wymiarowanie zbrojenia w milimetrach lub centymetrach z możliwością ustawiania dokładności.
Możliwość tworzenia prętów zbrojeniowych o dowolnym kształcie.
Możliwość modyfikacji średnic i właściwości prętów zbrojeniowych.
Automatyczne wyrzucanie prętów zbrojeniowych z ich wymiarowaniem i opisem (szczegóły prętów zbrojeniowych).
Możliwość wstawiania zagregowanej numeracji prętów zbrojeniowych płyty i ich opisów dla prętów o regularnym przyroście długości pręta, co ogranicza ilość numerów prętów w płycie.
Dowolne wstawianie opisów zbrojenia do widoków i przekrojów elementów.
Automatyczna ciągła numeracja wszystkich prętów w ramach jednego dokumentu lub jednej płyty.
Możliwość dowolnego kształtowania wymiarowania geometrii płyty.
Automatyczne tworzenie i modyfikacja wykazu stali zbrojeniowej na podstawie stworzonego modelu zbrojenia (wykaz dla pojedynczej płyty lub wykaz dla całego rysunku).
Podgląd stworzonego modelu zbrojenia płyty w widoku 3D.
Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego dla firmy ArCADiasoft.
Dnia 1 lipca br., o godz. 19.00 w Muzeum Miasta Łodzi odbyło się uroczyste wręczenie Nagrody Gospodarczej Województwa Łódzkiego.
Jarosław Chudzik Prezes firmy ArCADiasoft sp. j. odebrał nagrodę z rąk wojewody łódzkiego Jolanty Chełmińskiej oraz marszałka województwa łódzkiego Włodzimierza Fisiaka.
Doroczną Nagrodą Gospodarczą Województwa Łódzkiego honorowane są firmy produkcyjne i usługowe oraz gospodarstwa rolne, które mogą się pochwalić wyższym od przeciętnej wzrostem przychodów i zysków,
aktywnym inwestowaniem, tworzeniem miejsc pracy i dbaniem o ich jakość.
Premiowane są również dokonania firm w premiowaniu regionu oraz prospołeczna i charytatywna aktywność przedsiębiorstw.
ArCADia-TERMO PRO firmy ArCADiasoft uhonorowany godłem "TERAZ POLSKA"
W dniu 24 maja 2010 r. podczas Koncertu Galowego w Teatrze Wielkim w Operze Narodowej w Warszawie, Kapituła Polskiego Godła Promocyjnego wyłoniła listę laureatów XX edycji Konkursu "Teraz Polska".
W jubileuszowej edycji przyjęto i oceniano prawie 130 wniosków weryfikacyjnych.
Polskie Godło Promocyjne "TERAZ POLSKA" zostało przyznane 13 produktom, 9 usługom, 3 przedsięwzięciom innowacyjnym oraz 9 gminom.
Wśród tych laureatów znalazł się również program ArCADia-TERMO PRO firmy ArCADiasoft.
ArCADia-TERMO PRO nagrodzony Złotym Medalem MTB BUDMA 2009
Program ArCADia-TERMO PRO w roku 2009 w Poznaniu otrzymał Złoty Medal podczas konkursu na Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA.
Uroczystego wręczenia nagrody Jarosławowi Chudzikowi Prezesowi ArCADiasoft dokonali: Przemysław Trawa Prezes Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich i prof. Józef Jasiczak Przewodniczący Sądu Konkursowego.
Program ArCADia-TERMO, wykonujący certyfikaty energetyczne a w wersji PRO obliczenia cieplne do audytu energetycznego, został wybrany do nagrody spośród oferty blisko 1300 wystawców z 35 krajów i ponad 200 nowości rynkowych.
Program Konstruktor laureatem Konkursu "Łódź Proponuje"
Firma INTERsoft sp z o.o. (obecnie ArCADiasoft Chudzik sp.j.) została w 2004r. laureatem VII edycji konkursu "Łódź Proponuje" organizowanego przez Prezydenta miasta Łodzi.
Nagrodzony w konkursie został program Konstruktor za swoją innowacyjność, walory użytkowe oraz jakość.