Strona stosuje pliki cookies oraz skrypty do analizy ruchu w serwisie i integracji z usługami firmy Google. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityka prywatności i cookie Ukryj
NOWE MOŻLIWOŚCI OPROGRAMOWANIA CAD, TECHNOLOGIA BIM DLA WSZYSTKICH W PRZYSTĘPNEJ CENIE.
ArCADia BIM 14 podstawowa aplikacja systemu ArCADia.
Program ArCADia BIM jest rozwijanym od ponad dziesięciu lat oprogramowaniem projektowym dla branży budowlanej. Jest pierwszym polskim systemem, w którym projektanci mogą pracować zgodnie z założeniami technologii BIM [Building Information Modeling]. Ideą przyświecającą autorom systemu ArCADia było stworzenie programu pozwalającego na zapisanie w formie elektronicznej efektów twórczych przemyśleń architekta – dotyczących formy i funkcjonalności tworzonego obiektu – w połączeniu z efektami inżynierskiej pracy konstruktora i rzeczywistego odwzorowania elementów będących efektem pracy instalatorów. Wszystko to wsparte zostało narzędziami obliczeniowymi w jednym integralnym modelu. Struktura systemu ArCADia została tak zaprojektowana by pozwala wszystkim uczestnikom procesu projektowania na pracę w jednym środowisku opierającym się o główny moduł, czyli aktualnie ArCADia BIM 14. ArCADia BIM pozwala na wprowadzanie i zarządzanie wszystkimi elementami projektu, jednakże dla każdej branży przeznaczone są osobne, dodatkowe moduły uwzględniające specyfikę projektów branżowych. Jednocześnie program zachował bardzo przyjazny interfejs, analogiczny z programem AutoCAD®, dzięki czemu projektant może pracować w dobrze znanym sobie środowisku i jednocześnie korzystać z zalet projektowania BIM.
Czym jest ArCADia BIM 14?
ArCADia BIM 14 jest kolejną wersją naszego systemu, który rozwijamy od kilkunastu lat. W roku 2016 program ArCADia 10 zastępując ArCADia-INTELLICAD 8 wprowadził nowy interfejs użytkownika, który oparty jest o wstążki. Rozwiązanie znane już wcześniej użytkownikom naszych programów z aplikacji ArCADia-START, jak również aplikacji Microsoft Office czy wielu programów firmy Autodesk. ArCADia 10 pomimo bardzo rozbudowanej i specjalistycznej funkcjonalności dzięki nowemu interfejsowi użytkownika stała się programem prostszym w obsłudze. Pogrupowanie funkcjonalności danych modułów na wstążkach zwiększyło przejrzystość i ułatwiło odszukiwanie rzadziej używanych funkcji. Użytkownicy naszego programu to w większości architekci i inżynierowie budownictwa, dużą grupą są jednak projektanci instalacji ograniczający się do pracy w ramach własnej branży. Nowy interfejs okazał się zdecydowanie bardziej przyjazny i znacznie ułatwił codzienną pracę. Po dwóch latach obecności ArCADia 10 na rynku, doszliśmy do wniosku iż należy przeprowadzić głębszą zmianę w programie, dzięki której użytkownik otrzymał nową bardziej przyjazną strukturę, która pozwoli mu na lepsze wykorzystanie oprogramowania w procesie projektowania BIM. W 2019r nasz system przeszedł więc istotną przebudowę struktury, wersja ArCADia BIM 11 zastępując ArCADia 10 wprowadziła nowy podział funkcjonalności modułów branżowych, istotna cześć funkcjonalności instalacyjnych modułów branżowych trafiła do aplikacji podstawowej. W efekcie tej zmiany i która otrzymała nazwę ArCADia BIM 11. Od tego czasu kolejne wersje oznaczone jako BIM są kontynuacją nowej struktury programu.
Program ArCADia ciągle jest ulepszany, najbardziej istotną kwestią jest dla nas wydajność aplikacji. Istotnym elementem wzrostu wydajności programu jest pełne wsparcie platformy 64-bitowej (obecne od wersji ArCADia 10). Korzystanie z najnowszej wersji programu z 64-bitowym systemem operacyjnym (zalecamy Windows 10) pozwala w pełni wykorzystać możliwości obecnych platform sprzętowych. Dla systemu ArCADia zalecamy konfiguracje z minimum 12GB pamięci RAM. Z naszych doświadczeń wynika jednak, że zasadne jest zwiększenie jej ilości do 16 lub 24 GB.
Wcześniejsze wersje programu ArCADia oparte były o silnik graficzny ODA Teigha 4.2. Poczynając od wersji ArCADia BIM 12, program wyposażany jest w dwa silniki graficzne które są odpowiedzialne za podgląd 3D. Nowy zaawansowany silnik graficzny posiada szereg zaawansowanych rozwiązań 3D, dzięki którym w zdecydowanie większym zakresie wykorzystuje wsparcie karty graficznej. Jakość generowanego podglądu 3D jest zbliżona do poziomu który uzyskuje się w profesjonalnych programach do renderowania grafiki takich jak 3D Studio MAX czy Artlantis. Użytkownikom programu zalecamy stosowanie kart graficznych z pamięcią min 1GB RAM i wspierających co najmniej DirectX10, by program mógł pracować wydajnie generując podgląd 3D w najwyższej jakości niezbędna jest karta graficzna z DirectX 11 i min 3GB RAM.
Aktualna wersja posiada również pełne wsparcie dla formatu DWG 2018, możliwy jest odczyt i zapis plików w najnowszym standardzie.
Podstawowe funkcje i narzędzia ArCADia BIM 14.
Przebudowana struktura systemu ArCADia, przeniesiono część funkcjonalności modułów branżowych do programu podstawowego. W programie znalazły się funkcje architektoniczne i konstrukcyjne. W efekcie tych zmian program pozwala na narysowanie budynku wraz z instalacjami wewnętrznymi, w programie znajdują się funkcjonalności z zakresu projektowania w budynkach instalacji wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych, grzewczych i elektrycznych. Użytkownik ciągle ma możliwość dalszej rozbudowy funkcjonalności systemu ArCADia o dodatkowe moduły branżowe.
Zarządzanie widokami i wyświetlanymi informacjami przez czytelne drzewo Menadżera projektu.
Wprowadzanie elementów takich jak ściana, rura itp. za pomocą funkcji inteligentnego śledzenia.
Pływające okno wprowadzania danych przy rysowaniu elementów.
Filmy instruktażowe dostępne przy ikonach poleceń.
Pokazywanie elementów rysowanych na rzucie w klasycznym lub nowym widoku 3D renderowanym w czasie rzeczywistym (wizualizacja z wykorzystaniem silnika do gier 3D).
Tworzenie trójwymiarowego projektu CAD.
Definiowanie poziomu szczegółowości dla poszczególnych widoków.
Nowy poziom szczegółowości używany gównie w elementach instalacji.
Zmiany w tworzeniu rzutu kondygnacji ułatwiające rysowanie instalacji.
Dodatkowe opcje obiektów animowanych: obrót obiektu, modyfikacje zadanej ścieżki, łatwiejsze prowadzanie i zmiany wysokości położenia oraz możliwość wyłączenia w widoku 3D.
Inteligentna lista najczęściej używanych poleceń (Smart TOP 10), które automatycznie zapamiętują się w trakcie pracy nad projektem, tworząc spersonalizowaną paletę narzędzi.
Możliwość porównania dwóch wersji projektu stworzonego jako model systemu ArCADia w zakresie nowych i zmodyfikowanych elementów systemu.
Możliwość scalenia modelu budynku z projektu architektonicznego z modelami projektowymi instalacji w celu stworzenia jednego kompletnego modelu projektu budowlanego.
Dowolne zestawienia kolizji wszystkich lub pojedynczych elementów systemu ArCADia na rzucie, w widoku 3D i czytelnej liście.
Wbudowana biblioteka umożliwiająca uszczegóławianie rysunków o potrzebne symbole 2D i obiekty 3D.
Biblioteka obiektów animowanych.
Animacja słońca i wybór zachmurzenia sceny w trybie zaawansowanym widoku 3D.
Możliwość zapisu obchodu projektu z trybu zaawansowanego widoku 3D w formacie mp4.
Biblioteka tekstur PBR, w której można definiować własne powierzchnie i je zapisywać do wykorzystania w kolejnych projektach.
Tworzenie i wprowadzanie tabelek rysunkowych z możliwością zapisu do biblioteki programu.
Zapis własnych ustawień dla elementów (pisaków, czcionek, domyślnych wielkości elementów itp.) w szablonie projektu.
Wbudowana biblioteka typów dla wszystkich elementów, z możliwością rozbudowy.
Możliwości wprowadzania wymiarowania liniowego i kątowego.
Nowe opcje pomiaru długości, pola i obwodu.
Precyzyjne drukowanie poprzez zadawanie wszystkich parametrów wydruku.
Praca w natywnym formacie DWG 2018.
Zaawansowany, szybki podgląd 3D o jakości obrazu porównywalnej z renderingiem.
Zmiany w instalacji programu, od teraz biblioteki powierzchni i obiektów 3D pobierane są jako oddzielne instalacje, użytkownik może zdecydować samodzielnie, czy je pobiera czy nie.
Zmiana licencjonowania programu, wprowadzenie licencji sieciowych.
Zmiany w programie mające na celu poprawę wyświetlania okien systemu ArCADia na monitorach 4K.
Webinarium - ArCADia BIM 14 - Omówienie programu i jego głównych części [cz.1]
Wprowadzenie do programu ArCADia BIM 14, omówienie jego głównych części. Przedstawienie funkcjonalnści w ramach podstawowej licencji BIM, oraz funkcjonalności dodatkowych licencji modułów branżowych.
Informacje o instalacji programu, zawartości dodatkowej, wersji demo i licencjach sieciowych.
Omówienie ogólnych zasad projektowania w ArCADii, czyli przynależność elementów do budynku (kondygnacji) lub terenu.
Omówienie interfejsu programu: wstążki, paski narzędzi, pasek poleceń, okno Menadżera projektu, palety, smart TOP 10 oraz dynamiczne okno wprowadzania danych.
Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego dla firmy ArCADiasoft.
Dnia 1 lipca br., o godz. 19.00 w Muzeum Miasta Łodzi odbyło się uroczyste wręczenie Nagrody Gospodarczej Województwa Łódzkiego.
Jarosław Chudzik Prezes firmy ArCADiasoft sp. j. odebrał nagrodę z rąk wojewody łódzkiego Jolanty Chełmińskiej oraz marszałka województwa łódzkiego Włodzimierza Fisiaka.
Doroczną Nagrodą Gospodarczą Województwa Łódzkiego honorowane są firmy produkcyjne i usługowe oraz gospodarstwa rolne, które mogą się pochwalić wyższym od przeciętnej wzrostem przychodów i zysków,
aktywnym inwestowaniem, tworzeniem miejsc pracy i dbaniem o ich jakość.
Premiowane są również dokonania firm w premiowaniu regionu oraz prospołeczna i charytatywna aktywność przedsiębiorstw.
ArCADia-TERMO PRO firmy ArCADiasoft uhonorowany godłem "TERAZ POLSKA"
W dniu 24 maja 2010 r. podczas Koncertu Galowego w Teatrze Wielkim w Operze Narodowej w Warszawie, Kapituła Polskiego Godła Promocyjnego wyłoniła listę laureatów XX edycji Konkursu "Teraz Polska".
W jubileuszowej edycji przyjęto i oceniano prawie 130 wniosków weryfikacyjnych.
Polskie Godło Promocyjne "TERAZ POLSKA" zostało przyznane 13 produktom, 9 usługom, 3 przedsięwzięciom innowacyjnym oraz 9 gminom.
Wśród tych laureatów znalazł się również program ArCADia-TERMO PRO firmy ArCADiasoft.
ArCADia-TERMO PRO nagrodzony Złotym Medalem MTB BUDMA 2009
Program ArCADia-TERMO PRO w roku 2009 w Poznaniu otrzymał Złoty Medal podczas konkursu na Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA.
Uroczystego wręczenia nagrody Jarosławowi Chudzikowi Prezesowi ArCADiasoft dokonali: Przemysław Trawa Prezes Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich i prof. Józef Jasiczak Przewodniczący Sądu Konkursowego.
Program ArCADia-TERMO, wykonujący certyfikaty energetyczne a w wersji PRO obliczenia cieplne do audytu energetycznego, został wybrany do nagrody spośród oferty blisko 1300 wystawców z 35 krajów i ponad 200 nowości rynkowych.
Program Konstruktor laureatem Konkursu "Łódź Proponuje"
Firma INTERsoft sp z o.o. (obecnie ArCADiasoft Chudzik sp.j.) została w 2004r. laureatem VII edycji konkursu "Łódź Proponuje" organizowanego przez Prezydenta miasta Łodzi.
Nagrodzony w konkursie został program Konstruktor za swoją innowacyjność, walory użytkowe oraz jakość.