Strona stosuje pliki cookies oraz skrypty do analizy ruchu w serwisie. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityka prywatności i cookie Ukryj
 

ArCADia

NOWE MOŻLIWOŚCI OPROGRAMOWANIA CAD, TECHNOLOGIA BIM DLA WSZYSTKICH W PRZYSTĘPNEJ CENIE.
Przejdź do wsparcia technicznego dla programu ArCADiaPobierz aktualna wersję programu ArCADia Sklep INTERsoft

Dlaczego warto poznać program ArCADia 10 firmy ArCADiasoft ?

Program ArCADia 10 jest pierwszym polskim oprogramowaniem dla branży budowlanej w którym projektanci mogą pracować zgodnie z założeniami technologii BIM [Building Information Modeling]. Jednocześnie program ma bardzo przyjazny interfejs analogiczny z programem AutoCAD dzięki czemu projektant może pracować w dobrze znanym sobie środowisku i jednocześnie korzystać z zalet projektowania BIM. ArCADia 10 opiera się na silniku graficznym IntelliCAD, który należy do konsorcjum ITC (IntelliCAD Technology Consortium). Dzięki pracy wielu programistów na całym świecie Intellicad ciągle się rozwija co daje gwarancje, że pod każdym względem funkcjonalności, możliwości, sposobu działania, będzie to zawsze program na najwyższym światowym poziomie. Firma ArCADiasoft jako członek konsorcjum ITC ma pełny dostęp do technologii niezbędnej do rozwoju własnych aplikacji. Program ArCADia 10 łamie monopol firmy Autodesk na rynku programów CAD w Polsce, łamie niczym nieuzasadnione zawyżanie cen i udowadnia, że program o wysokiej jakości i funkcjonalności może być dostępny za cenę odpowiadającą możliwościom każdego projektanta. Jest to filozofia działania zgodna z założeniami naszej firmy, gdzie liczy się profesjonalizm, dobro Klienta i zaspakajanie jego potrzeb. Dlatego zachęcamy Państwa do obdarzenia zaufaniem tego programu i zapraszamy Państwa do skorzystania z innowacyjnych rozwiązań jakie oferuje ArCADia 10. Dzięki ścisłej i bliskiej współpracy między firmami ArCADiasoft i konsorcjum ITC możemy Państwu zaproponować ten program w niezwykle atrakcyjnych cenach. Wierzymy, że pozwoli to każdemu z Państwa na jakościową zmianę swojej pracy i wspólne z nami zbudowanie strategii własnego rozwoju.

Czym jest ArCADia 10 ?

ArCADia 10 to funkcjonalny, wielodokumentowy edytor graficzny wspomagający projektowanie 2D i 3D, dedykowany dla branży budowlanej. Posiada standardowo opcje ułatwiające tworzenie dokumentacji budowlanej (opcja rysowania ścian, wstawianie drzwi, okien, wykazy stolarki). Jest zgodny z programem AutoCAD zarówno w filozofii działania, jak i zapisie i odczycie plików w formacie DWG. Na rynku powstało wiele programów CAD, które oferują podobne możliwości co program AutoCAD, ale ich główną wadą jest niedoskonała obsługa formatu DWG. Współpracując z innymi firmami posługującymi się AutoCAD-em nie można sobie pozwolić na wadliwą wymianę danych. Program ArCADia 10 powstaje na bazie kodu należącego do konsorcjum ITC (IntelliCAD Technology Consortium). Dzięki temu program ArCADia 10 jest zgodny ze standardem plików jaki wprowadził program AutoCAD do projektowania CAD. Właśnie dlatego, dzięki zgodności formatu (dwg), program IntelliCAD odniósł tak ogromny sukces zdobywając ponad 50% udział na rynku amerykańskim.

System ArCADia

 

 

Udział firmy ArCADiasoft w konsorcjum ITC gwarantuje naszym Klientom rozwój i ciągłą aktualizację programu. Firma prowadzi prace nad nakładkami branżowymi oraz na bieżąco reaguje na sugestie klientów dostosowując program do polskiego rynku i polskich norm branżowych. ArCADia 10 jako jedyny IntelliCAD ściśle współpracuje z programem ArCon - Wizualna Architektura, znanym w całej Europie programie do projektowania architektonicznego. Rozwój oprogramowania ArCADia 10 jest ściśle związany z pracami nad całym systemem ArCADia, który jest zbiorem aplikacji mających usprawnić pracę projektanta przez wymianę danych z innymi aplikacjami, przy pomocy interfejsów zgodnych z założeniami IFC.

Najlepszym przykładem takiej współpracy jest program ArCADia-TERMO, który wykonuje certyfikat energetyczny oraz ArCADia-TERMO PRO, który dodatkowo pozwala wykonać audyt energetyczny budynku. Program współpracując z ArCADia 10 pobiera z rzutu architektonicznego stworzonego w systemie ArCADia lub przeniesionego do ArCADii z innych programów architektonicznych posiadających interfejs IFC np. takich jak program Allplan, ArchiCAD, Revit lub z programu ArCon geometrię budynku wraz z niezbędnymi danymi i w zasadzie za kliknięciem myszki wykonuje obliczenia cieplne pozwalające na oszacowanie strat w pomieszczeniach, określenie sezonowego zapotrzebowania na ciepło, charakterystyki cieplnej (certyfikat) oraz audytu energetycznego budynku. W takim przypadku dzięki współpracy wszystkich komponentów ArCADia-TERMO pozwala na bardzo szybkie sporządzenie certyfikatu oraz dokonywanie analiz i obliczeń cieplnych. Wybór ArCADia 10 daje więc możliwość współpracy z szerokim spektrum programów a więc jednocześnie współpracy z innymi projektantami.

Tabela z porównaniem wybranych funkcji CAD w różnych wersjach programu

Funkcje ArCADia INTELLICAD 6 ArCADia INTELLICAD 7 ArCADia INTELLICAD 7+ ArCADia INTELLICAD 8 ArCADia INTELLICAD 8+ ArCADia 10 ArCADia 10 PLUS
Zgodność z formatem DWG + + + + + + +
Odczyt i zapis w formatach DWG od 2.5 do 2013 do 2007 do 2010 do 2010 + + + +
Zapis i odczyt w formatach DXF, DWT, DWF. + + + + + + +
Eksport do formatów BMP, WMF, EMF, SVG. + + + + + + +
Eksport do PDF, DWF 3D. + + + + + + +
Konwersja plików do formatu 2013 + + + + + + +
Obsługa lini komend. + + + + + + +
Funkcje testowania i naprawy plików DWG. + + + + + + +
Wyświetlanie grubości linii na ekranie. + + + + + + +
Obsługa wielu obszarów papieru. + + + + + + +
Złożone kształty rzutni w arkuszu + + + + + + +
Praca z powierzchniami 3D + + + + + + +
LISP w tym obsługa DCL. + + + + + + +
Obsługa technologii IRX/ARX + + + + + +
AutoCAD menu (.mnu) oraz pliki skryptowe (.scr). + + + + + + +
Obsługa czcionek TrueType. + + + + + + +
Wyświetlanie obrazów
rastrowych.
+ + + + + + +
Obsługa stylów wydruku STB i CTB + + + + + + +
Możliwość pracy na kilku projektach jednocześnie. + + + + + + +
Ustalanie styli wizualnych + + + + + +
Rendering + + + + + +
Zapisywanie skryptów + + + + + + +
Modelowanie bryłowe ACIS Tylko odczyt Tylko odczyt + Tylko odczyt + Tylko odczyt +
Funkcja zasłaniania + + + + + + +
Wstawianie multilini + + + + + +
Wymiarowanie łuków + + + +
Funkcja znajdź i zamień + + + +
Edycja bloków i wstawionych referencji + + + +
Narzędzia obsługi warstw + + + +
Okno szybki wybór + + + +
Nowa wersja silnika
graficznego
ODA Teigha ver. 4.1.1 ODA Teigha ver. 4.1.1
Interfejs wstążkowy + +
Chmurki rewizyjne + +
Helisa + +
Zapis pdf 3D + +
Aktualizacja formatu DWG 2013 (2015) + +

Zamów jedną z wersji programu ArCADia
Nowoczesnego programu CAD

Sklep INTERsoft

ArCADiasoft - BUDUJĄCE OPROGRAMOWANIE
 
Profil INTERsoftProfil INTERsoft Google PlusRSSRSSKanał INTERsoft
<<