Strona stosuje pliki cookies oraz skrypty do analizy ruchu w serwisie i integracji z usługami firmy Google. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityka prywatności i cookie Ukryj

BUDOWNICTWO OGÓLNE

Budownictwo jest jedną z głównych gałęzi gospodarki. Prawidłowy jej rozwój jest uzależniony również w znacznym stopniu od nowoczesnych technologi. Jest wśród nich również oprogramowanie komputerowe, które pozawala architektom i inżynierom projektować coraz bardziej zaawansowane konstrukcje budowlane. W procesie projektowania konstrukcji budowlanych, szczególne znaczenie ma odpowiednie zaplanowanie prac projektowych i podzielenie ich na odpowiednie fazy. Określenie zakresu prac i narzędzi projektowych. Coraz większe znacznie ma współpraca i wymiana danych pomiędzy architektami a inżynierami wykonującymi obliczenia konstrukcji, na końcu tego procesu są zaś wykonawcy którzy również wpływają na proces projektowy.
Firma ArCADiasoft dostarcza rozwiązania dla branży budowlanej od ponad dziesięciu lat, jej doświadczenie zaowocowało powstaniem systemu aplikacji ArCADia. Łączą one wszystkie elementy procesu projektowego a jednocześnie specjalistów odpowiedzialnych za jego poszczególne etapy w całość. Pozwalając im swobodnie wymieniać dane i informację pomiędzy elementami projektu budowlanego. jednocześnie system jest otwarty na komunikację z innymi aplikacjami np: programem AutoCAD, Revit czy Allplan lub ArCon. System ArCADia jest grupą programów zgodnych z ideą BIM (Building Information Modeling). ArCADiasoft jest również producentem innych programów wspomagających konstruktorów i projektantów, są to między innymi program R3D3 Rama 3D przeznaczony do obliczeń inżynierskich i projektowania konstrukcji stalowych, żelbetowych jak również drewnianych. Program wykonuje obliczenia i wymiarowanie zgodnie z normami budowlanymi Eurokod.

Zobacz artykuł:

Projektowanie konstrukcji budowlanych w kilku słowach.
Normy polskie odchodzą w niepamięć, ale czy na pewno?
Czym jest projekt i rysunek DWG, jakiego programu CAD można użyć by go wykonać?
ArCADiasoft - BUDUJĄCE OPROGRAMOWANIE
 
Kanał ArCADiasoftProfil ArCADiasoftProfil ArCADiasoft InstagramArCADiasoft w serwisie PinterestRSSRSS
<<