Strona stosuje pliki cookies oraz skrypty do analizy ruchu w serwisie i integracji z usługami firmy Google. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityka prywatności i cookie Ukryj

Fundamenty bezpośrednie + DXF

WSPOMAGA PORJEKTOWNIE KONSTRUKCJI ŻELBETOWYCH I OBLICZNEIA GEOTECHNICZNE
Przejdź do wsparcia technicznego dla programu Fundamenty bezpośrednie + DXFPobierz wersje demo (trial) programu Konstruktor Zobacz prezentacje programu Konstruktor
Moduł Fundamenty bezpośrednie|Rysunki konstrukcyjne DXF|

Konstruktor - Rysunki DXF - Fundamenty bezpośrednie


Moduł Fundamenty bezpośrednie - DXF, pozwala na automatyczne wykonywnaie rysunków konstrukcyjnych na podstawie obliczeń wykonanych programem Konstruktor - Fundamenty bezpośrednie elementów konstrukcyjnych takich jak: ława fundamentowa, stopy fundamentowe: prostopadłościenna, trapezowa i schodkowa, stopa fundamentowa kielichowa, stopa fundamentowa kołowa.

Ława fundamentowa

Po uruchomieniu przycisku DXF, otwarte zostanie okienko, w którym zdefiniować należy rzędne poziomów posadowienia ławy fundamentowej. Rzędne posadowienia - można w jednej linii wpisać do pięciu różnych poziomów, oddzielonych od siebie separatorem, w postaci przecinka lub średnika. Poziom można podać w postaci liczby lub tekstu (np. 125.8 m n.p.m.). Długość ławy definiowana jest w zakładce właściwego modułu Konstruktora.

Rysunek ławy fundamentowej posiada następujące własności:
  • Typ zbrojenia ławy (z dodatkowym zbrojeniem poprzecznym lub bez), niezależnie od obliczeń, definiowany jest z warunków konstrukcyjnych zależnych od szerokości ławy i wielkości odsadzek.
  • Rodzaj strzemion w ławie, plus odpowiednie zbrojenie podłużne, zależy od grubości ściany ustawionej na ławie (dla ścian o grubości większej niż 38 cm stosowane są strzemiona czterocięte).
  • Ława ustawiona jest na podkładzie z betonu wyrównawczego B10 i warstwie izolacji.
  • Zbrojenie rozdzielcze w ławie rozkładane jest równomiernie w ilości zależnej od ilości zbrojenia poprzecznego i w rozstawie nie większym niż 30 cm.
  • Dla głównego zbrojenia poprzecznego sprawdzane są warunki na zbrojenie minimalne.

DXF-Stopa kołowa DXF-Stopa prostopadłościenna
DXF-Stopa schodkowa DXF-Stopa trapezowa

Sprawdz cenę programu Fundamenty bezpośrednie + DXF w sklepie Intersoft.
Zobacz ulotkę o programie Fundamenty bezpośrednie + DXF.
ArCADiasoft - BUDUJĄCE OPROGRAMOWANIE
 
Kanał ArCADiasoftProfil ArCADiasoftProfil ArCADiasoft InstagramArCADiasoft w serwisie PinterestRSSRSS
<<