Strona stosuje pliki cookies oraz skrypty do analizy ruchu w serwisie i integracji z usługami firmy Google. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityka prywatności i cookie Ukryj

ArCADia-SIECI ELEKTRYCZNE

WSPARCIE TECHNICZNE DLA PROGRAMU

ArCADia-SIECI ELEKTRYCZNE to program do wykonywania rysunków sieci elektroenergetycznych zewnętrznych na planach zagospodarowania przestrzennego bądź wykonania własnego rysunku przedstawiającego sieć począwszy od transformatora niskiego napięcia do tablicy rozdzielczej w budynku. Program ten w pełni korzysta z funkcjonalności i obiektowości, którą cechują się aplikacje systemu ArCADia BIM, oprócz wykonywania rysunku instalacji potrafi jednocześnie wykonywać niezbędne obliczenia, dzięki czemu możemy szybko sprawdzać zgodność projektu z założeniami projektowymi.

SAMOUCZKI:
Samouczek

ArCADia-SIECI ELEKTRYCZNE Podstawy

Samouczek składa się z pliku PDF opisującego szybki start i podstawy obsługi programu oraz dwóch plików DWG.

Pomoc do aktualnej wersji programu
ArCADia-SIECI ELEKTRYCZNE:
Inne pliki do programu:
Licencje:
Wymagania systemowe:
  • Procesor Intel Core 2 Duo lub AMD Athlon II (zalecany min. Intel Core i5-6500)
  • 3 GB pamięci operacyjnej (zalecane min. 12 GB i system 64-bit)
  • 5 GB wolnego miejsca na dysku (zalecany dysk SSD)
  • dla podstawowego widoku 3D karta graficzna kompatybilna z DirectX 9.0c 1GB RAM, dla zaawansowanego widoku 3D kompatybilna z DirectX 11 i min. 3GB RAM
  • system: Windows 10 lub Windows 8.1 lub Windows 7 SP1 (zalecany Windows 10 64-bit)

ZESTAWIENIE ZMIAN W KOLEJNYCH WERSJACH PROGRAMU ArCADia-SIECI ELEKTRYCZNE

ArCADia-SIECI ELEKTRYCZNE 2.0 (wydana 2.07.2013)

Nowa funkcjonalność

  • Możliwość generowania schematów strukturalnych sieci począwszy od źródła zasilania po ostatni obiekt . Funkcjonalność ta umożliwia w szybki sposób wygenerowanie rysunku schematu strukturalnego projektowanej sieci niezbędnego w dokumentacji projektowej. Schemat zawiera topologie projektowanej sieci.
  • Usprawnienie obliczeń technicznych o wprowadzenie współczynnika jednoczesności i impedancji pętli zwarcia do obiektu „złącze kablowe” co pozwala na obliczenia zwarciowe wewnętrznych linii zasilających od złącza kablowego do tablicy rozdzielczej w budynku oraz pozwala na obliczenia mocy obciążeniowej na każdym odcinku projektowanej sieci.
  • Możliwość generowania współrzędnych geodezyjnych na planach zagospodarowania terenu. Użytkownik po zaznaczeniu punktów geodezyjnych może wygenerować raport współrzędnych X i Y do pliku RTF. Funkcjonalność ta jest bardzo przydatna kiedy projektant musi przedstawić współrzędne geodezyjne załamań projektowanej sieci do Zespołu Uzgodnienia Dokumentacji Projektowej.
  • Możliwość podmiany widoku symbolu dla konkretnego obiektu. Użytkownik ma możliwość tworzenia baz własnych symboli dla projektowanych obiektów.
  • Mufa kablowa
ArCADiasoft - BUDUJĄCE OPROGRAMOWANIE
 
Kanał ArCADiasoftProfil ArCADiasoftProfil ArCADiasoft InstagramArCADiasoft w serwisie PinterestRSSRSS
<<