Strona stosuje pliki cookies oraz skrypty do analizy ruchu w serwisie i integracji z usługami firmy Google. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityka prywatności i cookie Ukryj

PROJEKTOWANIE KONSTRUKCJI ŻELBETOWYCH

Rozwiązania dla konstruktorów budowlanych w postaci programów komputerowych nasza firma wprowadzała na polski rynek od samego początku działalności. Pierwszym takim programem był KONSTRUKTOR, który w pierwszych wersjach składał się właśnie z modułów obliczeniowych z zakresu projektowania konstrukcji żelbetowych. Pozwala on prosto i skutecznie projektować konstrukcje żelbetowe. Wymiarowanie i obliczanie elementów żelbetowych w programie KONSTRUKTOR skraca czas powstawania projektów oraz ich realizacji. Program Konstruktor umożliwia wykonanie rysunków konstrukcyjnych elementów żelbetowych w formacie DXF. Program Konstruktor nie pozwalał jednak na projektowanie złożonych układów przestrzennych. Zapotrzebowanie na taki rodzaj programu zaowocowało powstaniem oprogramowania Rama 3D/2D. Od kliku lat jest ono intensywnie rozwijane. Program Rama 3D/2D oprócz analizy i obliczeń konstrukcji żelbetowych pozwala również wykonywać obliczenia i wymiarowanie dla konstrukcji stalowych i drewnianych, również zgodnie z normami Eurokod PN-EN. Program posiada innowacyjny interfejs pozwalający na łatwą budowę przestrzennych układów prętowych i zadawanie w nim odpowiednich obciążeń.
Firma ArCADiasoft wychodząc na przeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na program do projektowania konstrukcji żelbetowych stworzyła program KONSTRUKTOR. Konstruktor jest modułowym systemem aplikacji obejmujących podstawowe zagadnienia z projektowania konstrukcji budowlanych. Innowacyjność programu polegała na tym, że każdy konstruktor mógł sobie dowolnie "skonfigurować" program dobierając odpowiadające jego potrzebom moduły obliczeniowe. Jednocześnie w raz z rozwojem i rozszerzaniem swojej działalności mógł rozbudowywać program przez prosty zakup licencji do kolejnych modułów. Z czasem do programu wprowadzono moduły wykonujące automatycznie rysunki DXF, aby jeszcze bardziej przyspieszyć wykonywanie projektu. Razem z programem instaluje się bezpłatna przeglądarka do plików DXF w, której można zobaczyć wygenerowane gotowe rysunki konstrukcyjne.

Zobacz artykuł:

Konstrukcje żelbetowe - projektowanie schodów żelbetowych w programie Konstruktor
Konstrukcje żelbetowe - projekt stropu monolitycznego ( płyta żelbetowa ) w programie PlaTo 4.0
ArCADiasoft - BUDUJĄCE OPROGRAMOWANIE
 
Kanał ArCADiasoftProfil ArCADiasoftProfil ArCADiasoft InstagramArCADiasoft w serwisie PinterestRSSRSS
<<