Strona stosuje pliki cookies oraz skrypty do analizy ruchu w serwisie i integracji z usługami firmy Google. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityka prywatności i cookie Ukryj

PROJEKTOWANIE KONSTRUKCJI DREWNIANYCH

Konstrukcje drewniane to bydynki w których podstawowym materiałem budowalanym jest drewno. W budownictwie obecnie możemy wydzielić trzy rodzaje zastosowania tego materiału. Budownictwo szkieletowe, jego cechą jest stosowanie lekkiej drewnianej konstrukcji szkieletowej. Budownictwo prefabrykowane, w kórym stosowana konstrukcja drewniana składa się z gotowych elementów budynku wykonanych w warunkach fabrycznych np: wiązarów dachowych lub ścian prefabrykowanych. Budownictwo balowe w którym w konstrukcji ścian zewnętrznych budynków używa się drewnianych bali o odpowiedniej grubości, czesto ma ono związek z określonym obszarem kulturowym. Rosnąca popularność konstrukcji drewnianych we współczesnym budownictwie powoduje zapotrzebowanie na sprawne i wydajne oprogramowanie do projektowania takich konstrukcji a w szczególności obliczeń wytrzymałości szkieletowych konstrukcji drewnianych i więźb dachowych. Firma ArCADiasoft ma w swojej ofercie programy wspomagające architektów i konstruktorów w projektowaniu konstrukcji drewnianych. Znany już od wielu lat program KONSTRUKTOR zwierający moduł WIĄZARY DACHOWE oraz program Rama 3D/2D będący nowatorskim rozwiązaniem w dziedzinie oprogramowania do obliczeń konstrukcji budowlanych. Posiada on nowoczesny interfejs z graficznym zadawaniem danych, umożliwia import/export więźb dachowych z rysunków .dwg przy pomocy aplikacji ArCADia, posiada również liczne moduły wymiarujące również zgodnie Euronormami. Elementy do projektowania więźb dachowych znajdują się również w postaci makra w programie ArCon 15.

Generator więźby dachowej

Najnowszym rozwiązaniem które ArCADiasoft wprowadziła do swoich programów jest Generator konstrukcji dachu w programie Rama 3D 10.0. Generator potrafi automatycznie wygenerować przestrzenną konstrukcję więźby dachowej przez pobranie danych z systemu ArCADia. Kształt dachu wczytywany jest do generatora w programie Rama 3D z pliku xproject utworzonego, na podstawie automatycznie generowanego modelu dachu w programie ArCADia-ARCHITEKTURA. Model taki zawiera podstawowe informacje o kształcie i spadkach wszystkich połaci dachu, połaciowych otworach okiennych, przejściach kominów, facjatkach itp. Generatora wykonuje automatycznie rozkład elementów konstrukcyjnych na wszystkich wybranych połaciach. Schemat statyczny, uzupełniony przez użytkownika o ewentualne elementy poprzeczne dachu i obciążenia, stanowi podstawę do dalszych obliczeń statycznych i wymiarowania poszczególnych elementów dachu w programie R3D3 Rama 3D. Generator konstrukcji dachu działa dla dowolnego kształtu dachu zdefiniowanego w systemie ArCADia.

Zobacz artykuł:

Rama 3D współpracuje z systemem ArCADia
ArCADiasoft - BUDUJĄCE OPROGRAMOWANIE
 
Kanał ArCADiasoftProfil ArCADiasoftProfil ArCADiasoft InstagramArCADiasoft w serwisie PinterestRSSRSS
<<