Strona stosuje pliki cookies oraz skrypty do analizy ruchu w serwisie i integracji z usługami firmy Google. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityka prywatności i cookie Ukryj

Przenikanie ciepła

OBLICZENIA PRZENIKANIA CIEPŁA W PRZEGRODACH BUDOWLANYCH
Przejdź do wsparcia technicznego dla programu Przenikanie ciepłaPobierz wersje demo (trial) programu konstruktor

Konstruktor - Przenikanie ciepła

Moduł należy do grupy programów wspomagających obliczenia fizyki budowli. Umożliwia analizę i projektowanie dowolnego typu przegród budowlanych z uwagi na fizykę budowli, oparty na teorii jednowymiarowego przepływu ciepła i wilgoci. Program oblicza opór cieplny, współczynniki przenikania, temperaturę punktu rosy na wewnętrznej stronie przegrody, oraz bilans wykraplania i odparowania wilgoci z przegrody w rozliczeniu rocznym. Wykorzystane normy to: PN-EN ISO 6946 "Komponenty budowlane i elementy budynku. Opór cieplny i współczynnik przenikania ciepła. Metoda obliczania.", PN-82/B-02402 "Temperatury ogrzewanych pomieszczeń w budynkach.", PN-82/B-02403 "Temperatury obliczeniowe zewnętrzne.", PN-91/B-02020 "Ochrona cieplna budynków. Wymagania i obliczenia.". Program zawiera bibliotekę materiałów normowych i użytkownika oraz bibliotekę gotowych przegród użytkownika. Moduł pozwala na obliczanie parametrów fizycznych: ścian, ścian zagłębionych w gruncie, podłóg, stropów i przekryć nad przejazdami.

Podstawowe możliwości programu to, m.in.:

 • Obliczanie współczynnika przenikania ciepła U wg PN-EN ISO 6946 z uwzględnieniem gruntu (podłoga i ściana zagłębiona w gruncie).
 • Wykres rozkładu temperatur w przegrodzie wg PN-EN ISO 6946.
 • Ustalanie oporu wentylowanej i niewentylowanej warstwy powietrza na podstawie PN-EN ISO 6946.
 • Określanie strefy kondensacji pary wodnej w przegrodzie oraz płaszczyzny jej kondensacji wg PN-91/B-02020.
 • Program wykonuje dokładny bilans wykraplania i odparowania wilgoci z przegrody w rozliczeniu rocznym z rozbiciem na poszczególne miesiące sezonu grzewczego.
 • Automatyczny dobór temperatury zewnętrznej i wewnętrznej na podstawie lokalizacji i przeznaczenia obiektu.
 • Możliwość ustawienia poziomego i pionowego kierunku przepływu strumienia ciepła zarówno z dołu do góry jak i z góry na dół.
 • Możliwość ustalania parametrów cieplno-wilgotnościowych dla ścian litych i warstwowych, podłóg, stropodachów i stropów wykuszy.
 • Automatyczne ustalenie oporów napływu i odpływu ciepła.
 • Wbudowana biblioteka parametrów cieplno-wilgotnościowych dla wszystkich materiałów ujętych w PN-91/B-02020 oraz biblioteka użytkownika zawierająca współczesne materiały ścienne uwzględniająca parametry podane przez ich producentów.
 • Możliwość dowolnej rozbudowy własnej biblioteki materiałów.
 • Biblioteka gotowych przegród użytkownika dostępna w dowolnym projekcie wykonanym w powyższym module.
 • Szerokie możliwości edycji danych i czytelna prezentacja wyników w postaci wykresów rozkładu temperatur, ciśnienia cząstkowego pary i ciśnienia pary nasyconej.
 • Szczegółowy raport z wyliczenia współczynnika przenikania ciepła U.

Konstruktor - Przenikanie ciepła program do obliczeń przenikania ciepła w przegrodach budowlanych Konstruktor - Przenikanie ciepła program do obliczeń przenikania ciepła w przegrodach budowlanych
Sprawdz cenę programu Przenikanie ciepła w sklepie Intersoft.
Zobacz ulotkę o programie Przenikanie ciepła.
ArCADiasoft - BUDUJĄCE OPROGRAMOWANIE
 
Kanał ArCADiasoftProfil ArCADiasoftProfil ArCADiasoft InstagramArCADiasoft w serwisie PinterestRSSRSS
<<