Strona stosuje pliki cookies oraz skrypty do analizy ruchu w serwisie i integracji z usługami firmy Google. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityka prywatności i cookie Ukryj

Biblioteka & Makro - ArCon Kuchnia

PROGRAM DO PROJEKTOWANIA KUCHNI
Przejdź do wsparcia technicznego dla programu Biblioteka & Makro - ArCon Kuchnia
Opis|Przykładowe obiekty|Możliwości Makra|

ArCon Kuchnia to biblioteka wspomagająca program ArCon przy projektowaniu kuchni. Oprócz biblioteki obiektów: elementów podstawowych (frontów, korpusów, uchwytów), sprzętu AGD, szafek i dodatków znajdują się tu także makra: podmieniające fronty, zmieniające tekstury szafek, wymiarujące, itp. Projektowanie kuchni wraz z programem ArCon i makrem ArCon kuchnia ułatwia nam pracę w wielu momentach. Z pomocą funkcji programu budujemy wnętrze i wprowadzamy w nie szafki. Program posiada bazę 5 serii szafek w dużym zakresie wielkości i z możliwością tworzenia własnych szafek o zadanych wymiarach. Jak należy używać programu do projektowania szafek możemy zobaczyć w prezentacji Tworzenie szafek.

Do projektowania niezbędne są nam podstawowe dane o wielkości pomieszczenia, dokładne przeznaczenie (kuchnia dla rodziny wielopokoleniowej i dla jednej osoby rzadko przebywającej w domu znacznie się różnią), założenia ergonomiczne, co do usytuowania poszczególnych urządzeń i dużo inwencji.

Przy aranżacjach wnętrz praktycznie nigdy nie wystarcza standardowa biblioteka programu, bardzo często potrzebujemy nietypowego mebla lub dopiero wprowadzonych na rynek serii. Program umożliwia w prosty sposób rozbudowe posiadanej bazy elementów kuchennych. Wprowadzanie nowych frontów, z których będziemy mogli składać szafki jest przedstawione w prezentacji Dodawanie nowych elementów. Przy tej operacji istotny jest rozdział frontów na: fronty pełne, szuflady i witryny, dzięki czemu zmieniając automatycznie serię frontów program podmieni nam odpowiednie elementy. W przypadku chęci zmiany frezowania frontów projektowanej kuchni np. z klasycznych frontów z płyciną na proste, gładkie, z lekkim połyskiem i odbiciem lustrzanym nie musimy raz jeszcze meblować pomieszczenia. Wystarczy wybrać opcję podmiany frontów i wybrać nowy typ frezowania, który może być zarówno frontem z biblioteki programu, jak i wprowadzonych przez nas. Operacje zmiany frezowania frontów można obejrzeć w prezentacji Podmiana frontów.

W trakcie aranżacji kuchni makro ArCon-Kuchnia ma kilka udogodnień pomagających szybko i dokładnie wprowadzić szafki (opcje przyciągania i wyrównywania), nałożyć na nie blaty, listwy wieńczące i cokoły. Automatycznie zmienia także tekstury na wszystkich bądź wybranych: frontach, cokołach, korpusach szafek i listwach wieńczących. Wykonuje wymiarowanie zaznaczone w jednym ciągu szafki i zmienia wysokości wprowadzonych szafek górnych poprzez jedno kliknięcie. Przy zmianie uchwytu pozwalana na obrót i przesuniecie uchwytu, co jest pomocne również przy tworzeniu własnych szafek. Działanie powyżej opisanych funkcji zostało przedstawione na pozostałych prezentacjach.

ArCon - projektowanie kuchni - prezentacja Tworzenie szafek
Jeśli w pokaźnej bibliotece szafek makra ArCon Kuchnie nie będzie szafki, która jest niezbędna dla projektu, można ją samodzielnie stworzyć. Do tego celu można uzyć standardowymi funkcjami programu ArCon lub fukcji makra ArCon Kuchnia, która po wybraniu określonego frontu stworzy szafkę - wiszącą lub stojącą (zależnie od wyboru) i wstawi w niej odpowiednio uchwyt i nóżki.
ArCon - projektowanie kuchni - prezentacja Dodawanie elementów do bazy
Wprowadzając nowe elementy np frontów do bazy obiektów z których będziemy mogli następnie składać szafki należy pamiętać że istotny jest przy tej operacji rozdział frontów na: fronty pełne, szuflady i witryny, dzięki czemu zmieniając automatycznie serię frontów program podmieni nam w projekcie odpowiednie elementy.
ArCon - projektowanie kuchni - prezentacja Podmiana frontów
Do projektowanej kuchni wprowadza się gotowe szafki o wybranym frezie frontu, w każdej chwili można zmienić typ frezowania używając jednej z opcji makra „Podmiany frontów”. Można tę opcję zastosować do jednej z wprowadzonych do wnętrza szafek, lub do tych wybranych (np. wszystkich). Po wprowadzeniu własnych frontów (okno powyżej) zakładka Użytkownika pozwoli podmienić standardowe fronty na wybrany nowy wzór.
ArCon - projektowanie kuchni - prezentacja Wstawianie blatów
W trakcie aranżacji kuchni makro ArCon-Kuchnia pomaga szybko i dokładnie wprowadzić szafki (opcje przyciągania i wyrównywania) oraz pozwala nałożyć na nie blaty, które również można dowolnie teksturować.
ArCon - projektowanie kuchni - prezentacja Wstawianie listew wykończeniowych
Dla wstawionych szafek dolnych można automatycznie wstawić listwy nad szafkami.
ArCon - projektowanie kuchni - prezentacja Wstawianie cokołu szafek
Dla wstawionych szafek dolnych można automatycznie wstawić cokół pod szafkami.
ArCon - projektowanie kuchni - prezentacja Teksturowanie szfek
Biblioteka ArCon Kuchnia zawiera 5 rodzajów gotowych frontów o określonym typie frezowania i różnych rodzajach tekstur. Program w trakcie projektowania pozwala je podmieniać i teksturować automatycznie dla wszystkich mebli projektowanej kuchni.
ArCon - projektowanie kuchni - prezentacja Wymiarowanie kuchni
Zaprojektowaną kuchnie w szybki sposób można zwymiarować, zaznaczając kolejne szafki jednej ściany.
ArCon - projektowanie kuchni - prezentacja Wstawianie uchwytów
Położenie uchwytu w nowej szafce wybierane jest w dodatkowym oknie programu. Jeśli uchwyt ma znaleźć się w innym miejscu można go dowolnie przesunąć lub obrócić.

Widok kuchni użyty w prezentacji.

ArCon 9 - projektowanie kuchni

Przykładowe wizualizacje kuchni wykonane programie ArCon.

ArCon 9.0 - Projekt kuchni wykonany w programie ArCon ArCon 9.0 - Projekt kuchni wykonany w programie ArCon

ArCon 9.0 - Projekt kuchni wykonany w programie ArCon ArCon 9.0 - Projekt kuchni wykonany w programie ArCon

ArCon 13 - Wizualna architektura
lata doświadczeń w projektowaniu wnętrz, kuchni i łazienek.


ArCon - REALIZACJE PROJEKTÓW
Zobacz jak inni projektują wnętrza z programem ArCon.
Sprawdz cenę programu Biblioteka & Makro - ArCon Kuchnia  w sklepie Intersoft.
Zobacz ulotkę o programie Biblioteka & Makro - ArCon Kuchnia .
ArCADiasoft - BUDUJĄCE OPROGRAMOWANIE
 
Kanał ArCADiasoftProfil ArCADiasoftProfil ArCADiasoft InstagramArCADiasoft w serwisie PinterestRSSRSS
<<