Strona stosuje pliki cookies oraz skrypty do analizy ruchu w serwisie i integracji z usługami firmy Google. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityka prywatności i cookie Ukryj

Klimatyzacja

SZYBKIE I PRECYZYJNE OBLICZANIE ZYSKÓW CIEPŁA W PROGRAMIE ARCADIA-TERMOCAD
Przejdź do wsparcia technicznego dla programu Klimatyzacja

Czym jest program Klimatyzacja?

Jest to moduł rozszerzający program ArCADia-TERMOCAD. Program służy do wspomagania projektowania instalacji klimatyzacyjnych. Program przeznaczony jest dla projektantów i wykonawców instalacji klimatyzacyjnych i chłodniczych. Oblicza w sposób szczegółowy zyski ciepła w pomieszczeniach: od ludzi, urządzeń, oświetlenia, przegród.

Obliczenia które wykonuje moduł Klimatyzacja oparte są o niemieckie wytyczne VDI 2078, w których szczegółowo można obliczyć zyski od promieniowania, przenikania, ludzi, oświetlenia, urządzeń elektrycznych i materii. Dodatkowo program wykorzystuje aktualne dane klimatyczne dla 61 miast. ArCADia-TERMOCAD moduł Klimatyzacja wykonuje obliczenia w oparciu o model godzinowy dla całego roku, pozwala to na oszacowanie maksymalnych zysków ciepła dla danych warunków klimatycznych z określeniem krytycznego dnia i godziny, dla pojedynczego pomieszczenia, grupy pomieszczeń, kondygnacji i budynku (co pozwala na dokładne określenie całkowitej mocy instalacji klimatyzacyjnej z uwzględnieniem warunków zewnętrznych i wewnętrznych w celu doboru agregatu lub innego źródła chłodu). Do programu została dodana bogata lista podpowiedzi i baza zysków od urządzeń elektrycznych. Moduł Klimatyzacja pozwala na obliczenia zysków od oświetlenia jedną z trzech metod: na podstawie natężenia (ilości luksów) i rodzaju oświetlenia, szczegółowo na podstawie mocy zainstalowanych opraw, uproszczoną na podstawie mocy W/m2. Wyniki obliczeń można podejrzeć w postaci tabel i wykresów.

ArCADia-Termo - Klimatyzacja

Po wykonaniu obliczeń można z programu wygenerować raport rtf lub pdf, w którym pokazane są obliczenia dla poszczególnych pomieszczeń w postaci tabel i wykresów, dla utworzonych grup, kondygnacji, jak i całego budynku.

ArCADia-Termo - Klimatyzacja  ArCADia-Termo - Klimatyzacja

Funkcjonalność modułu Klimatyzacja:

  • Szczegółowe obliczenia zysków w pomieszczeniach od: ludzi, urządzeń, oświetlenia, przegród
  • Określanie zapotrzebowania całkowitej mocy instalacji
  • Baza danych klimatycznych
  • Baza danych zysków od urządzeń elektrycznych
  • Publikacja wyników za pomocą przejrzystych tabel i wykresów
  • Szczegółowe raporty
Sprawdz cenę programu Klimatyzacja w sklepie Intersoft.
Zobacz ulotkę o programie Klimatyzacja.
ArCADiasoft - BUDUJĄCE OPROGRAMOWANIE
 
Kanał ArCADiasoftProfil ArCADiasoftProfil ArCADiasoft InstagramArCADiasoft w serwisie PinterestRSSRSS
<<