Strona stosuje pliki cookies oraz skrypty do analizy ruchu w serwisie i integracji z usługami firmy Google. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityka prywatności i cookie Ukryj

ArCADia-TERMOCAD PRO

INNOWACYJNY PROGRAM, KTÓRY WYKONUJE AUDYTY ENERGETYCZNE I REMONTOWE, PROJEKTOWANE CHARAKTERYSTYKI ENERGETYCZNE, ŚWIADECTWA ENERGETYCZNE.
Przejdź do wsparcia technicznego dla programu ArCADia-TERMOCAD PRO

Laureat XX edycji Konkursu "TERAZ POLSKA" na Najlepsze Produkty i Usługi

Czym jest program ArCADia-TERMOCAD PRO?

ArCADia-TERMOCAD PRO to innowacyjny program do kompleksowych obliczeń cieplnych budynku, wykonujący audyt energetyczny, remontowy, audyt efektywności energetycznej i certyfikaty energetyczne budynków. Program powstał przy współpracy audytorów z zewnętrznych firm, był konsultowany ze środowiskiem branży zajmującej się audytami energetycznymi. Program ma nowoczesny interfejs oparty na rozwiązaniach technologicznych firmy Microsoft, popartych jej wieloletnim doświadczeniem w produkcji oprogramowania biurowego. Zapewnia on optymalną i szybką pracę z programem. Program posiada bogatą bazę podpowiedzi (m.in. bazę wytycznych co do granicznych współczynników przenikania U, tabel ze współczynnikami z norm i rozp., itd.), które pozwalają na wykonanie obliczeń nawet bez znajomości norm lub rozporządzeń, a w efekcie uzyskanie gotowego certyfikatu energetycznego.

ArCADia-TERMOCAD posiada możliwość generowania raportów obliczeniowych w formacie PDF i RTF (zgodnym m.in. z MS Office), które są zgodne ze wzorcami podanymi w rozporządzeniach. Dodatkowym atutem programu jest możliwość stworzenia przez użytkownika własnej biblioteki szablonów przegród czy źródeł, które mogą być następnie użyte w innych projektach.

ArCADia-TERMOCAD - Program do wykonywania audytów energetycznych i remontowych, certyfikatów energetycznych

ArCADia-TERMOCAD PRO POZWALA NA :

 • Sporządzanie świadectw i projektowanej charakterystyki energetycznej budynku wg rozp. MI z dn. 6.11.2008 r., rozp. MIiR z dn. 3.06.2014 r., rozp. MIiR z dn. 27.02.2015 r.
 • Sporządzanie audytu energetycznego i remontowego wg rozp. MI z dn. 17.03.2009 r. i rozp. MIiR z dn. 3.09.2015 r. oraz wsparcie obliczeń audytu efektywności energetycznej wg rozp. MG z 10.08.2012 r.
 • Współpracę z programem AutoCAD z nakładką ArCADia-ARCHITEKTURA lub innymi programami CAD poprzez import plików IFC, w postaci pobierania informacji z projektu architektonicznego narysowanego obiektowo
 • Współpracę z programami Ceninwest i ArCADia-TEXT
 • Tworzenie modeli budynków we wbudowanym edytorze graficznym TERMOCADIA
 • Edycję raportów RTF we wbudowanym edytorze tekstowym ArCADia-TEXT

ArCADia-TERMOCAD PRO POZWALA NA OBLICZENIA:

 • Współczynnika przenikania ciepła U.
 • Wymiany ciepła przez grunt wg normy PN-EN ISO 13370 i PN-EN 12831.
 • Mostków cieplnych wg normy PN-EN ISO 14683.
 • Zapotrzebowania na ciepło pomieszczeń wg norm PN-B 03406 i PN-EN 12831.
 • Sezonowego zapotrzebowania na ciepło budynku wg metodologii dot. świadectw oraz wg norm PN B 02025, PN-EN 832 i PN-EN ISO 13790.
 • Wentylacji mieszanej.
 • Sezonowego zapotrzebowania na chłód wg rozp. dot. świadectw i projektowanych charakterystyk energetycznych i wg PN-EN ISO 13790.
 • Parametrów przegród niejednorodnych.

Pierwsza pomoc:

 1. Czy przy wykonywaniu Świadectwa Charakterystyki Energetycznej (Certyfikatu Energetycznego) powierzchnia o regulowanej temperaturze powietrza równa się powierzchni użytkowej czy netto ?
  Powierzchnia o regulowanej temperaturze powietrza jest to powierzchnia wszystkich stref ogrzewanych (w programie jest to suma z okna „strefy cieplne” z pola „Powierzchnia całkowita” dla każdej strefy ogrzewanej)
 2. Co rozumiemy pod pojęciem powierzchnia zabudowy w Certyfikacie Energetycznym oraz Audycie, czy to ta powierzchnia z projektu ?
  Powierzchnia zabudowy jest to powierzchnia stref/pomieszczeń stykających się podłogą z gruntem. W naszym programie jest to suma pól przegród typu podłoga na gruncie użytych w projekcie.
 3. W jakim przedziale powinno się mieścić w Certyfikacie Charakterystyki Energetycznej zapotrzebowanie roczne na energię czy musi być ono poniżej dla budynku nowego jeżeli mamy nowy czy poniżej dla budynku istniejącego jeżeli mamy istniejący ?
  Dla budynków nowo budowanych EP powinno być mniejsze bądź równe wartości z WT, a dla budynków przebudowywanych dopuszczalne jest niespełnienie wartości EP z warunków technicznych, o ile przegrody i systemy spełniają wymagania WT

Program ArCADia-TERMO PRO to program uhonorowany w XX edycji Konkursu "TERAZ POLSKA" na Najlepsze Produkty i Usługi"

Program ArCADia-TERMO otrzymał "Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich BUDMA 2009"

REKOMENDACJE


LEBIEDŹ CONSULTING prowadzi między innymi kursy doszkalające dla projektantów i osób już posiadających uprawnienia, których celem jest nauka metodologii wykonywania świadectw i wykorzystania programów komputerowych szkolenia z wykonywania certyfikatów charakterystyki energetycznej budynku, przygotowujące do egzaminu państwowego.

"... Po dokonaniu analizy rynku pod kątem stosownego oprogramowania do wykonywania certyfikatów charakterystyki energetycznej, wybraliśmy program ArCADia-TERMO - przeznaczony do kompleksowych obliczeń cieplnych budynku. Prosta, intuicyjna obsługa pozwala na łatwe poruszanie się w programie. Program posiada bogatą bazę podpowiedzi, które pozwalają na wykonanie obliczeń nawet bez znajomości norm lub rozporządzeń, a w efekcie pozwalają na uzyskanie gotowego certyfikatu energetycznego dla danego budynku... "
Tomasz Lebiedź
prezes Lebiedź Consulting

ArCADia-TERMOCAD PRO - audyty energetyczne i remontowe ArCADia-TERMOCAD PRO - audyty energetyczne i remontowe

Sprawdz cenę programu ArCADia-TERMOCAD PRO w sklepie Intersoft.
Zobacz ulotkę o programie ArCADia-TERMOCAD PRO.
ArCADiasoft - BUDUJĄCE OPROGRAMOWANIE
 
Kanał ArCADiasoftProfil ArCADiasoftProfil ArCADiasoft InstagramArCADiasoft w serwisie PinterestRSSRSS
<<