Strona stosuje pliki cookies oraz skrypty do analizy ruchu w serwisie i integracji z usługami firmy Google. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityka prywatności i cookie Ukryj

ArCADia-INSTALACJE ELEKTRYCZNE

INNOWACYJNY PROGRAM CAD/CAE DO PROJEKTOWANIA INSTALACJI ELEKTRYCZNYCH - RYSUNEK i OBLICZENIA
Przejdź do wsparcia technicznego dla programu ArCADia-INSTALACJE ELEKTRYCZNE Sklep INTERsoft

Czym jest program ArCADia-INSTALACJE ELEKTRYCZNE?

ArCADia-INSTALACJE ELEKTRYCZNE ArCADia-INSTALACJE ELEKTRYCZNE jest częścią systemu ArCADia i rozszerzeniem produktu ArCADia BIM 14, składającego się z współpracujących ze sobą modułów branżowych. Moduł ten przeznaczony jest dla projektantów instalacji elektrycznych i elektroenergetycznych w budynkach i pozwala na stworzenie profesjonalnej dokumentacji z zakresu projektowania wewnętrznych instalacji elektroenergetycznych niskiego napięcia.
Wraz z wprowadzeniem do sprzedaży w 2019 roku produktu ArCADia BIM 11, uległa zmianie struktura systemu ArCADia. Część funkcjonalności modułów branżowych została przeniesiona do podstawowej aplikacji systemu ArCADia. W wyniku tych zmian funkcjonalność modułu INSTALACJE ELEKTRYCZNE od wersji ArCADia 11 została podzielona na dwie części. Funkcjonalność podstawową, która dostępna jest dla wszystkich posiadaczy licencji ArCADia BIM (poczynając od wersji 11) oraz funkcjonalność rozszerzoną zawartą w licencji ArCADia-INSTALACJE ELEKTRYCZNE 2.0.

Funkcjonalność podstawowa w zakresie projektowania instalacji elektrycznych dostępna w podstawowej aplikacji ArCADia BIM.

ArCADia dla elektryków

 • Wykonanie rysunku instalacji elektrycznych wewnętrznych poprzez wprowadzenie tablic rozdzielczych, gniazd, łączników, puszek, opraw oświetleniowych.
 • Nadawanie elementom niezbędnych parametrów technicznych.
 • Możliwość modyfikacji symboli (dodawanie własnych) wprowadzanych obiektów dzięki podmianie widoków tychże elementów.
 • Możliwość przypisania odbiorników do konkretnej tablicy rozdzielczej (adresacja).
 • Wyznaczenie tras kablowych.
 • Bogata biblioteka katalogów producentów elementów instalacji elektrycznej.
 • Generowanie zestawienia materiałów wykorzystanych w projekcie umożliwiające tworzenie kosztorysów przy wycenie inwestycji.
Możliwości modułu ArCADia-INSTALACJE ELEKTRYCZNE 2.0.

ArCADia-INSTALACJE ELEKTRYCZNE
 • Przeprowadzenie na poszczególnych odcinkach zaprojektowanej instalacji obliczenia prądów zwarciowych oraz mocy zwarciowej.
 • Obliczenia prądów obciążeniowych (1-f lub 3-f) oraz obliczenia spadków napięcia.
 • Generowanie raportu obliczeniowego i bilansu mocy w formacie RTF.
 • Generowanie schematów strukturalnych linii zasilających dla projektów instalacji elektrycznych (schemat ideowy wewnętrznych linii zasilających między zaprojektowanymi rozdzielnicami).
ArCADia - INSTALACJE ELEKTRYCZNE PLUS 2.0

ArCADia-INSTALACJE ELEKTRYCZNE PLUS ArCADia-INSTALACJE ELEKTRYCZNE PLUS to dodatkowe rozszerzenie dla ArCADia-INSTALACJE ELEKTRYCZNE, moduł sprzedawany jako oddzielnie licencjonowany element programu. Jego podstawowym zadaniem jest udostępnienie funkcji rysujących trasy kablowe. Dodatkowo program oblicza obciążenie jednostkowe oraz procent wypełnienia przekroju trasy. Moduł umożliwia projektowanie koryt, drabinek i kanałów kablowych. Pozwala także na komunikację systemu ArCADia z programem DIALux, który stosowany jest do projektowania oświetlenia. Program DIALux powstał w Niemieckim Instytucie Techniki Świetlnej (DIAL) i jest światowym standardem w dziedzinie projektowania oświetlenia. DIALUx dostępny w 26 wersjach językowych, zaś 100 największych producentów sprzętu oświetleniowego z całego świata należy do grona partnerów DIAL.

Dlaczego warto wybrać ArCADia BIM z dodatkowymi modułami dla branży elektrycznej?

Połączenie narzędzi ArCADia BIM i modułów elektrycznych takich jak ArCADia-INSTALACJE ELEKTRYCZNE czy ArCADia-TABLICE ELEKTRYCZNE daje nowoczesne narzędzie CAD do projektowania, obliczeń, rysowania i edycji dokumentacji z zakresu projektowania wewnętrznych sieci elektroenergetycznych niskiego napięcia w obiektach budowlanych o różnej kubaturze. System ArCADia umożliwia szybkie i sprawne wykonanie rysunku instalacji elektrycznej i oświetleniowej oraz dokonanie niezbędnych przy projektowaniu obliczeń i sprawdzeń a pełna kompatybilność z innymi programami CAD pozwala na efektowne zaprezentowanie własnych projektów i pełną wymianę danych z pozostałymi branżystami.

ArCADia dla elektryków

>>Sprawdź aktualną ofertę na ArCADia-INSTALACJE ELEKTRYCZNE,
program do projektowania wewnętrznych instalacji elektrycznych.

Ulotka PDF Sklep INTERsoft

ArCADiasoft - BUDUJĄCE OPROGRAMOWANIE
 
Kanał ArCADiasoftProfil ArCADiasoftProfil ArCADiasoft InstagramArCADiasoft w serwisie PinterestRSSRSS
<<