Strona stosuje pliki cookies oraz skrypty do analizy ruchu w serwisie i integracji z usługami firmy Google. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityka prywatności i cookie Ukryj
INTERsoft-INTELLICAD 2019

INTERsoft-INTELLICAD 2019

INTERsoft - INTELLICAD najlepszy wybór wśród programów CAD dostępnych na rynku. Program INTELLICAD w różnych wersjach od lat cieszy się ogromną popularnością. Nasza firma jako pierwsza w Polsce została członkiem konsorcjum ITC i wprowadziła program ITC Intellicad na polski rynek. W ponad 15 letniej obecności platformy Intellicad w Polsce, wydaliśmy kilkanaście różnych wersji programów opartych o platformę ITC Intellicad, gwarantujcą pełną zgodność z formatem DWG przeznaczonych do wykonywania rysunków CAD. Przez lata program zyskał tysiące użytkowników, zmiany które wprowadzaliśmy do tej pory skupiały się na integracji platformy Intellicad z systemem ArCADia BIM. Pod wpływem oczekiwań klientów postanowiliśmy jednak wprowadzić do sprzedaży prostszą wersję programu CAD przeznaczoną nie tylko dla branży budowlanej ale dla wszystkich branż projektowych gdzie rysunek CAD jest nieodłączną cześcią powstawania projektu. Wersja INTERsoft-INTELLICAD jest więc programem pozbawianym systemu ArCADia BIM, który jest w całości skierowany dla iżynierów budownictwa. Program INTERsoft-INTELLICAD wprowadza więc zmiany w zawartości i sposobie instalacji aplikacji. Z instalacją programu INTELLICAD nie jest już obecnie domyślnie instalowany system ArCADia BIM, zawierający budowlane moduły branżowe. INTERsoft-INTELLICAD jest w efekcie mniejszy i lżejszy w instalacji dla systemu operacyjnego. INTERsoft-INTELLICAD jest wersją nastawioną na szybkość działania programu, program jest dostępny w wersji 64-bitowej i posiada zaimplementowaną wielowątkowość co wyraźnie zwiększa jego szybkość działania na platformach wieloprocesorowych.

Dla nas najistotniejszym celem było dostarczenie polskim użytkownikom przystępnej cenowo oferty, która jest dobrą alternatywą do zagranicznych produktów, takich jak program ZwCAD czy GstarCAD. Mamy nadzieję, że obecna wersja programu zdobędzie wielu nowych użytkowników.

INTERsoft-INTELLICAD 2019 posiada rozbudowane narzędzia do precyzyjnego rysowania. Nowy interfejs graficzny zapewnia intuicyjną pracę i nie ingeruje w przyzwyczajenia projektanta CAD. Program posiada szerokie możliwości zapisu i odczytu plików DWG, od najstarszej wersji 2,5 przez najbardziej popularny DWG 2013 do aktualnie najnowszego formatu DWG 2018. Funkcjonalnie program pozwala na pracę na warstwach, korzystanie z linii komend, personalizację ustawień (poleceń, pasków narzędzi, skrótów i aliasów), możliwość importu linii, kreskowań i stylów wymiarowania, to tylko część podstawowych możliwości programu. Ponadto pozwala on na tworzenie i modyfikację dokumentacji 2D i 3D, wczytywanie podkładów rastrowych (BMP, JPG, TIF i PNG), opis czcionkami TrueType lub SHX, wymiarowanie liniowe i kątowe z zapisem styli, zapis i obsługę bloków (także z atrybutami), wczytywanie aplikacji napisanych w LISP i SDS. W dokumentach 3D istnieje możliwość pracy z teksturami, światłem i tworzenia renderingów. W najnowszej wersji 2019 program został rozbudowany o szereg nowych funkcji użytecznych dla branży budowlanej i mechanicznej.

Zmiany w najnowszej wersji INTERsoft-INTELLICAD 2019 (wydanej 23.11.2018)

Nowa funkcjonalność

 • Natywny format plików DWG 2018.
 • Ładowanie i wyświetlanie elementów mechanicznych.
 • Współpraca z aplikacjami BIM po przez wczytywanie podrysów z plików IFC, RVT, RFA.
 • Komendy wstawiania obiektów architektonicznych AEC: ściany, okna, otwory, drzwi, stropy, i stropodachy.
 • Rozszerzona obsługa plików DNG oraz więcej opcji przy eksporcie do plików PDF.
 • Możliwość dodawania chmury punktów w formacie RCP/RCS.
 • Wyświetlanie palety narzędzi.
 • Wyświetlanie własności wielu zaznaczonych elementów w postaci drzewa elementów.
 • Nowe typy obiektów 3D (prymitywy) - Facet Modeler (modeler powierzchni ODA) wraz z podstawowymi funkcjami edycyjnymi – przeznaczone do użycia w 3D gdy nie jest istotna masa elementu .
 • Łączona komenda: przesuń/kopiuj/obróć/skaluj.
 • Możliwość użycia zestawu kilkunastu komend dla linii konstrukcyjnych.
 • Nowa funkcja ustawień kamery w widoku.
 • Nowe Teigha Mechanical API umożliwiające pracę z obiektami mechanicznymi.

Modyfikacje

 • Kilka nowych funkcji edytora tekstu: kolumny tekstu, skalowanie tekstu, wprowadzanie tekstu po łuku, wprowadzanie tekstu w obwódkach, wpasowanie tekstu, obrót tekstu itp.
 • Rozszerzone możliwości obsługi bloków, referencji i wymiarów: konwersja bloku na referencję, kopiowanie zagnieżdżonych obiektów (bloków, referencji, podrysów), lista własności bloku/referencji, Reset Dimension Text, Reassociate Dimension Text.
 • Nowa wersja silnika graficznego ODA Teigha 4.3.2.


POBIERZ NAJNOWSZĄ WERSJĘ PROGRAMU INTERsoft-INTELLICAD 2019Tabela porównująca wybrane funkcje CAD w różnych wersjach programu.

Cechy programów CAD ArCADia INTELLICAD 6 ArCADia INTELLICAD
7 / 7+
ArCADia INTELLICAD
8 / 8+
INTERsoft-INTELLICAD
10
INTERsoft-INTELLICAD
2019
Wstążkowy interfejs + +
Zgodność z formatem DWG + + + + +
Odczyt i zapis w formatach DWG od 2.5 do do 2007 do 2010 do 2013 do 2013 do 2018
Odczyt formatu DWG 2018 (AutoCAD 2017-2018), automatyczny konwerter do DWG 2013 - - - +
od v.10.4
+
bez konwersji
Zapis i odczyt w formatach DXF, DWT + + + + +
Zapis i odczyt w formacie DWF + + + + +
Eksport do formatów PDF, 3D DWF + + + + +
Eksport do formatów BMP, WMF, EMF, SVG + + + + +
Tworzenie i edycja rysunków w 3D + + + + +
Obsługa linii komend + + + + +
Funkcje testowania i naprawy plików DWG + + + + +
Wyświetlanie grubości linii na ekranie + + + + +
Obsługa wielu obszarów papieru + + + + +
Złożone kształty rzutni w arkuszu + + +
Praca z powierzchniami 3D + + + + +
Praca z obiektami 3D - Facet Modeler +
LISP, w tym obsługa DCL + + + + +
Obsługa technologii IRX + + +
AutoCAD menu (.mnu) oraz pliki skryptowe (.scr) + + + + +
Obsługa czcionek TrueType i SHX + + + + +
Obsługa stylów wydruku STB i CTB + + + + +
Wstawianie podkładów w formacie PDF + + +
Style wydruku STB i CTB dla ploterów + + + + +
Możliwość pracy na kilku projektach jednocześnie. + + + + +
Ustalanie styli wizualnych + + + +
Rendering + + + + +
Zapisywanie skryptów + + + + +
Odczyt i modelowanie brył ACIS Tylko odczyt Odczyt tak, modelowanie tylko w wersji 7+ Odczyt tak, modelowanie tylko w wersji 8+ Tylko odczyt Tylko odczyt
Funkcja zasłaniania + + + + +
Skalowanie + + + + +
Widok 2D + + + + +
Widok 3D + + + + +
Helisa + +
Wstawianie multilinii + + + +
Linie konstrukcyjne +
Wymiarowanie łuków + + +
Funkcja znajdź i zamień + + +
Edycja bloków i wstawionych referencji + + +
Narzędzia obsługi warstw + + + + +
Okno szybki wybór + + +
Wersja silnika graficznego ITC ver. 2 ODA Teigha ver. 3.05 ODA Teigha ver. 3.09 ODA Teigha ver. 4.1.1 ODA Teigha ver. 4.3.2
Chmurki rewizyjne + +
Rysowanie podstawowych elementów 2D: (linie, polilinie, okręgi, łuki, elipsy, regularne wielokąty i prostokąty) + + + + +
Rozszerzone funkcje rysunku 2D, m.in. dla prostych, multilinii, splajnów, szkiców i innych opcji rysowania + + + + +
Podstawowa edycja rysunku: (przesuwaj, kopiuj, obracaj, lustro, szyk, przycinanie, rozbijanie i przesuwanie) + + + + +
Pełna modyfikacja rysunku 2D (fazowanie, łamanie, łączenie, dopasowywanie itp.) + + + + +
Obsługa prostych elementów architektonicznych (ścian, okien, drzwi, otworów w ścianach, stropów oraz stropodachów) +
Import podrysów z plików IFC, RVT, RFA +
Funkcje bazowe systemu ArCADia BIM +
v. 6.5
+
v. 6.0
+
v. 6.5

* Odczyt pliku DWG projektu wykonanego w nowszej wersji system ArCADia BIM, powoduje jego konwersję do zwykłego pliku DWG, projekt traci cyfrowy model budynku, model konwertowany jest do linii, czyli do tradycyjnego rysunku CAD. Odczyt projektu wykonanego w starszej wersji powoduje jego konwersję do nowszej wersji z zachowaniem cyfrowego modelu budynku.

** Edycja pliku DWG z zachowaniem cyfrowego modelu budynku i wprowadzaniem do niego zmian, możliwa jest tylko w przypadku otwierania aktualnej lub starszej wersji projektu, przy czym w drugim wypadku program dokonuje konwersji projektu do wersji systemu, w której otwieramy plik. Po konwersji i wprowadzeniu zmian nie ma możliwości zapisu do standardu starszej wersji.

IFC* Import i eksport pliku w formacie IFC przy pomocy moduły ArCADia-IFC. Możliwa jest także konwersja modeli IFC na obiekty systemu ArCADia BIM.

aktualizacja: 23.11.2018
Wersja do wydruku
Polecam
ArCADiasoft - BUDUJĄCE OPROGRAMOWANIE
 
Kanał ArCADiasoftProfil ArCADiasoftProfil ArCADiasoft InstagramArCADiasoft w serwisie PinterestRSSRSS
<<