Strona stosuje pliki cookies oraz skrypty do analizy ruchu w serwisie i integracji z usługami firmy Google. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityka prywatności i cookie Ukryj
Film szkoleniowy z obsługi programu ArCADia-INSTALACJE GRZEWCZE.

Film szkoleniowy z obsługi programu ArCADia-INSTALACJE GRZEWCZE.

Program ArCADia-INSTALACJE GRZEWCZE jest częścią systemu ArCADia BIM i pozwala wykonywać projekty zgodnie z założeniami technologii BIM. Program umożliwia opracowanie dokumentacji technicznej wewnętrznych instalacji grzewczych w budynkach. Program posiada szereg usprawnień i narzędzi które zdecydowania przyspieszają wykonanie projektu. Dzięki właściwością które posiada projekt BIM umożliwia wykrywanie kolizji projektowanej instalacji z innymi instalacjami znajdującymi się w budynku, udostępnia podgląd 3D projektowanej instalacji. Program wykonuje niezbędne obliczenia projektowanej instalacji grzewczej oraz cechuje się szeroką automatyzacją wykonywania projektu. Wykonuje dobór rurociągów, izolacji, zaworów termostatycznych, armatury odcinającej itp., obliczanie grawitacyjnego ciśnienia czynnego oraz liniowych i miejscowych strat ciśnienia dla wszystkich obiegów i wiele innych obliczeń. Program posiada gotową bibliotekę elementów, armatury i urządzeń stosowanych w projektach instalacji grzewczych z podziałem na producentów. Program przeznaczony jest dla projektantów wewnętrznych instalacji sanitarnych.

MOŻLIWOŚCI PROGRAMU:

 • Sporządzanie rysunków wewnętrznej instalacji grzewczej, począwszy od źródła ciepła, przez licznik ciepła i rurociągi, po niezbędną armaturę.
 • Wprowadzanie odbiorników ciepła tj. grzejników płytowych, żeberkowych, łazienkowych, kanałowych, rur grzewczych, nagrzewnic i klimakonwektorów
 • Możliwość wprowadzenia instalacji ogrzewania płaszczyznowego np. podłogowego, ściennego.
 • Nanoszenie pionów i przewodów rozdzielczych z bogatej biblioteki rur wykonanych z różnych materiałów. Możliwość jednoczesnego prowadzenia kilku równoległych przewodów o różnych funkcjach oraz inteligentnego ich łączenia.
 • Wstawianie armatury i urządzeń z obszernej biblioteki producentów (odbiorniki, armatura zaporowa, zwrotna, zabezpieczająca, regulacyjna, urządzenia pomiarowe, filtry, sprzęgła hydrauliczne itp.).
 • Wstawianie różnych rodzajów urządzeń z indywidualnie ustawionymi kształtami i wymiarami kocioł grzewczy, naczynie wzbiorcze.
 • Automatyczne generowanie zestawu kształtek połączeniowych wraz z możliwością ich modyfikacji.
 • Ułatwienia rysunkowe pozwalające na podłączenie w szybki i łatwy sposób wielu grzejników oraz na ciągłe wprowadzanie trasy pionowych i poziomych odcinków instalacji, a także zmianę poziomu wielu elementów instalacji jednocześnie; wprowadzenie do biblioteki programu typowych układów elementów,
 • Wprowadzenie instalacji wrysowanej w środowisku CAD i przekształcenie linii w rurociągi (obiekty systemu ArCADia).
 • Automatyczne tworzenie numerowania punktów i opisu instalacji z możliwością edycji. Tworzenie własnych szablonów.
 • Generowanie trzech rodzajów aksonometrii (również częściowych) oraz możliwość uczytelniania ich metodą odsunięć i skracania odcinków w jednej krótkiej operacji; możliwość wprowadzania armatury zaporowej bezpośrednio na rysunku aksonometrii z automatycznym uwzględnieniem na rzucie i w zestawieniach.
 • Obliczanie grawitacyjnego ciśnienia czynnego oraz liniowych i miejscowych strat ciśnienia dla wszystkich obiegów, wskazanie obiegu krytycznego
 •  Obliczenie wymaganego ciśnienia w instalacji z uwzględnieniem regulacji zaworami termostatycznymi
 • Wskazanie wartości parametrów wymaganych dla pompy obiegowej : wysokość podnoszenia i wydajność
 • Sprawdzenie instalacji pod względem poprawności połączeń.
 • Automatyczny dobór rurociągów, izolacji, zaworów termostatycznych, armatury odcinającej itp.  z uwzględnieniem obowiązujących przepisów.
 • Generowanie raportów obliczeniowych, gotowych zestawień materiałów, urządzeń oraz kształtek połączeniowych zawartych w projekcie, przeznaczonych do dalszego przetworzenia oraz wykonania kosztorysów i wycen inwestycji (eksport do programów Ceninwest i Norma).
 • Generowanie zestawień odbiorników w pomieszczeniach oraz zestawień uwzględniających rodzaj ogrzewania i moc w danym pomieszczeniu z uwzględnieniem struktury budynku

ArCADia-INSTALACJE GRZEWCZE : Rozpoczęcie pracy

Samouczek prezentuje krótkie szkolenie jak rozpocząć pracę z tym modułem.

Program pozwala na stworzenie profesjonalnej dokumentacji technicznej wewnętrznych instalacji grzewczych dwururowych w budynku w technologii BIM. Automatyczne generowanie aksonometrii, zestawień i obliczeń potrzebnych do przygotowania dokumentacji projektowej.

ArCADia-INSTALACJE GRZEWCZE : Współpraca z ArCADia-TERMO

Samouczek prezentuje jak moduł współpracuje z programem ArCADia-TERMO.

Program pozwala na stworzenie profesjonalnej dokumentacji technicznej wewnętrznych instalacji grzewczych dwururowych w budynku w technologii BIM. Automatyczne generowanie aksonometrii, zestawień i obliczeń potrzebnych do przygotowania dokumentacji projektowej.

Pobierz ArCADia BIM PLUS 11

Pobierz ArCADia BIM PLUS 11 (zawiera moduł ArCADia-INSTALACJE GRZEWCZE).

Zainstaluj i przez 28 dni od instalacji używaj pełnej wersji całego systemu łącznie z zapisem projektów.
Pobierz ArCADia BIM AC 11

Pobierz ArCADia BIM AC 11 dla programu AutoCAD (zawiera moduł ArCADia-INSTALACJE GRZEWCZE).

Zainstaluj i przez 28 dni od instalacji używaj pełnej wersji całego systemu łącznie z zapisem projektów.

aktualizacja: 13.04.2019
Wersja do wydruku
Polecam
ArCADiasoft - BUDUJĄCE OPROGRAMOWANIE
 
Kanał ArCADiasoftProfil ArCADiasoftProfil ArCADiasoft InstagramArCADiasoft w serwisie PinterestRSSRSS
<<