Strona stosuje pliki cookies oraz skrypty do analizy ruchu w serwisie i integracji z usługami firmy Google. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityka prywatności i cookie Ukryj
ArCADia-TERMOCAD 10/10.1 - teraz z Asystentem Sztucznej Inteligencji

ArCADia-TERMOCAD 10/10.1 - teraz z Asystentem Sztucznej Inteligencji

Udostępniliśmy kolejną, 10 wersję programów ArCADia-TERMOCAD uwzględniającą m.in.: sortowanie przegród, aktualizację bazy wskaźników emisji zanieczyszczeń, optymalizację działania modułu TERMOCADIA. Każdy z programów: ArCADia-TERMOCAD ŚCHE, ArCADia-TERMOCAD PCHE i ArCADia-TERMOCAD Audyt wzbogacony został o nową, dodatkową funkcjonalność opisaną poniżej.

Nowa wersja programu ArCADia-TERMOCAD 10 nie jest bezpłatną aktualizacją w ramach dotychczasowej wersji 8/9. Ceny aktualizacji ArCADia-TERMOCAD z wersji 8/9 do wersji 10 są podane w sklepie internetowym na nasze stronie. W celu aktualizacji starszej wersji programu lub licencji rocznej ArCADia-TERMOCAD 8 lub 9 należy skontaktować się z Działem Sprzedaży. Klienci posiadający pakiet INTERsoft PARTER AUDYTOR aktualizacje otrzymują bezpłatnie.
Udostępnioną właśnie wersję 10 można zainstalować na tym samym stanowisku komputerowym obok poprzednich wersji programu ArCADia-TERMOCAD. Praca w nowej wersji bez licencji czyli w tzw. wersji trial jest dostępna przez okres 28 dni, pod warunkiem że program instalujemy na stanowisku pierwszy raz. Udostępniona wówczas funkcjonalność programu jest przeznaczona do testowania oprogramowania i należy pamięć o tworzeniu kopii zapasowych projektów wykonanych w poprzednich wersjach programu TERMOCAD, gdyż program dokonuje konwersji projektu i nie ma możliwości powrotu z jego danymi wstecz do starszej wersji.

Przy pierwszym uruchomieniu program TERMOCAD przywita nas krótkim samouczkiem wprowadzającym do programu. Program pozwala wybrać motyw kolorystyczny interfejsu jasny lub ciemny, poprawiono również skalowanie interfejsu i dostosowywanie się programu do pracy w wyższych rozdzielczościach monitora co na pewno pozwoli odpocząć naszym oczom i podczas pracy z aplikacją. Rozpoczynając pracę możemy wybrać temat projektu lub obliczenia na odświeżonej planszy, możemy również wskazać konkretny raport lub kilka raportów, które chcemy otrzymać. Program automatycznie dopasuje wszystkie wymagane kroki i dostosuje niezbędne obliczenia prowadzące nas do tego, co chcemy osiągnąć. Wprowadzone dane możemy weryfikować na bieżąco w nowym panelu podglądu projektu, który jest cały czas widoczny po prawej stronie. To w nim znajdziemy m.in. dane ogólne o budynku, a także bieżące wyniki obliczeń cieplnych.

Nowości i zmiany dla wszystkich wersji ArCADia-TERMOCAD 10/10.1

 • Zintegrowany wirtualny Asystent Sztucznej Inteligencji, wspierający użytkownika programu w jego pracy. [v. 10.1]
 • Gotowe szablony przegród dla budownictwa wielkopłytowego z lat 70-80 XX w. [v. 10.1]
 • Bezpośrednia współpraca ArCADia-INWENTARYZATOR z ArCADia-TERMOCAD bez konieczności kupna modułu podstawowego ArCADia BIM. [v. 10.1]
 • Wiele innych usprawnień
 • Przystosowano interfejs programu do wyższych rozdzielczości wyświetlacza, program ma poprawione skalowanie dla ekranów w systemach Windows 10 i 11.
 • Rozszerzono bibliotekę materiałów.
 • Zaktualizowano bazy wskaźników emisji zanieczyszczeń.
 • Dodano opcję wyłączenia raportu o błędach.
 • Usprawnione zostało odświeżanie wyników.
 • Dodano sortowanie przegród.
 • Zoptymalizowano działanie modułu TERMOCADIA.
 • Korekta wyznaczania wartości współczynnika wykorzystania zysków ciepła w strefie ogrzewanej w n-tym miesiącu.

Silnik graficzny TERMOCADIA 4.5 oparty na ArCADia 14 umożliwia import rysunków w formacie DWG oraz import i eksport projektów systemu ArCADia BIM. Dzięki temu rozwiązaniu oprogramowanie do obliczeń energetycznych budynków jest jeszcze lepiej zintegrowane z naszym systemem projektowania ArCADia BIM, którego celem jest jak najlepsze wspieranie projektantów w pracy zgodnie z założeniami BIM (Building Information Modeling).

Chcielibyśmy zachęcić Państwa do sprawdzenia możliwości sztucznej inteligencji i szerszego korzystania z tej nowej technologii, dlatego udostępniliśmy naszego Asystenta AI dla programu TERMOCAD bezpośrednio w serwisie internetowym. Nasz Asystent podlega procesowi ciągłego uczenia, w pewnym zakresie mogą Państwo wziąć w tym udział oceniając jego odpowiedzi. Zachęcamy do zadawania pytań i testowania jego możliwości, to nic nie kosztuje.Zmiany w ArCADia-TERMOCAD ŚCHE

 • Wprowadzono poprawki w zakresie metodologii wg. rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 28 marca 2023 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie metodologii wyznaczania charakterystyki energetycznej budynku lub części budynku oraz świadectw charakterystyki energetycznej.
  • Zmiana współczynnika nakładu nieodnawialnej energii pierwotnej na wytworzenie i dostarczenie nośnika energii wi dla energii elektrycznej z 3,0 na aktualny 2,5 (co Użytkownik poprzednich wersji musiał modyfikować ręcznie),
  • Wprowadzono nowy wzór świadectwa charakterystyki energetycznej na użytek podglądu. Zgodnie z rozporządzeniem świadectwo po wysłaniu do centralnego rejestru należy drukować bezpośrednio ze strony rejestru a nie z programu.
 • Zaktualizowano komunikację z centralnym rejestrem co usprawni proces wysyłania świadectwa do rejestru bezpośrednio z poziomu programu.
 • Dodano opcję ręcznego określenia wartości wymaganego współczynnika przenikania U w metodzie zużyciowej.
 • Rozszerzono funkcjonalność podglądu projektu budynku o dane z certyfikatu.

Zmiany w ArCADia-TERMOCAD PCHE

 • Rozszerzenie funkcjonalności podglądu projektu o dane z certyfikatu oraz analiz.

Zmiany w ArCADia-TERMOCAD AUDYT

 • Nowy raport podsumowujący audyt energetyczny dla programu Czyste powietrze.
 • Dodano możliwość określenia urządzenia OZE w definicji systemu grzewczego oraz ciepłej wody użytkowej.
 • W raporcie audytu dodano rozdział ze zdjęciami umieszczonymi w projekcie.
 • Rozszerzenie funkcjonalności podglądu projektu o dane z audytu.
 • Korekta obliczeń kosztu podgrzania ciepłej wody użytkowej.

Pytania i odpowiedzi

Posiadam pakiet ArCADia-TERMOCAD ŚCHE, PCHE i Audyt, jak mogę zaktualizować programy?

Każda z wersji jest aktualizowana oddzielnie z wyłączeniem modułów dodatkowych: Klimatyzacja, Ocena energetyczna i Dobór grzejników ich nie musimy aktualizować. W wypadku pełnego pakiety należy więc kupić trzy aktualizacje, jeśli jest to pakiet licencji wieczystej należy zamówić analogiczną aktualizacje.

Posiadam pakiet ArCADia-TERMOCAD ŚCHE, PCHE i Audyt, czy muszę zaktualizować programy?

Każda z wersji jest aktualizowana oddzielnie, możemy wiec zaktualizować tylko wybrane z nich. Trzeba jednak pamiętać, że wówczas konieczne będzie korzystanie z dwóch wersji programów TERMOCAD 9 i TERMOCAD 10. Na stanowisku komputerowym należy zainstalować wersję 9 i 10 obok siebie. Nie będzie możliwa wymiana danych między modułami oraz plików projektów między programami. Projekt można przenosić tylko z wersji starszej (8/9) do nowszej wersji programu (10), po przekonwertowaniu projektu, nie ma możliwości powrotu do wersji wstecz. W sytuacji gdy korzystamy z więcej niż jednego stanowiska praca będzie mniej uciążliwa i aktualizacje jedne z wersji można odłożyć w czasie.

Posiadam licencję roczną ArCADia-TERMOCAD ŚCHE jak mogę zaktualizować program?

Niezależnie od tego czy jest to wersja ŚCHE, Audyt czy PCHE licencję roczną można zaktualizować na dwa sposoby:

 • Bez zmiany daty wygasania licencji rocznej.
  Zamawiając w sklepie internetowym odpowiednią dla swojego programu aktualizację, jeśli posiadamy więcej niż jeden moduł roczny każdy z nich aktualizujemy niezależnie.
 • Z przedłużeniem daty wygasania licencji o kolejny rok.
  Dokonując w ten sposób aktualizacji programu, licencja jest przedłużana o kolejny rok od daty jest wygasania z jednoczesną możliwością użytkowania już od dnia zamówienia nowej wersji programu. W efekcie zależnie od dat uzyskujemy dodatkowy okres pracy w nowej wersji. W wypadku chęci zakupu w tej formie prosimy o kontakt z działem sprzedaży.

Czy na jednym stanowisku mogę korzystać jednocześnie z licencji rocznej i wieczystej?

Tak jest taka możliwość. Najlepiej jednak by były to programy w tej samej wersji np 10. Użytkownik może zakupić np. licencję wieczystą ŚCHE 10 i licencję roczną Audyt 10. Programy te mogą być zainstalowane razem na jednym stanowisku lub niezależnie na dwóch różnych komputerach./p>

aktualizacja: 31.07.2023
Wersja do wydruku
Polecam
ArCADiasoft - BUDUJĄCE OPROGRAMOWANIE
 
Kanał ArCADiasoftProfil ArCADiasoftProfil ArCADiasoft InstagramArCADiasoft w serwisie PinterestRSSRSS
<<