Strona stosuje pliki cookies oraz skrypty do analizy ruchu w serwisie i integracji z usługami firmy Google. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityka prywatności i cookie Ukryj
POZNAJ PROGRAM NASZEGO SYSTEMU : ArCADia - DROGI EWAKUACYJNE .

POZNAJ PROGRAM NASZEGO SYSTEMU : ArCADia - DROGI EWAKUACYJNE .

Eksploatacja budynków użyteczności publicznej takich jak urzędy administracji państwowej lub samorządowej, szkoły, szpitale, hotele, centra handlowe czy hale sportowe oraz wielu innych wiąże się z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa przebywających w nim osób. Do tego celu opracowywane są specjalne procedury postępowania na wypadek powstania zagrożeń dla zdrowia lub życia przebywających w nich osób. Istotnym elementem tych procedur jest przygotowanie w budynkach prawidłowo oznaczonych dróg i planów ewakuacyjnych. Narzędziem które pozwoli szybko i sprawnie zaprojektować sieci dróg ewakuacyjnych w budynkach z godnie z obowiązującymi normami jest program ArCADia-DROGI EWAKUACYJNE.

ArCADia - DROGI EWAKUACYJNE, projektuj drogi i plany ewakuacji z programem ArCADia BIM Program ArCADia-DROGI EWAKUACYJNE to moduł branżowy systemu ArCADia BIM, innowacyjnego oprogramowania które jest pierwszym polskim systemem do wykonywania projektów według technologii BIM. Zasadniczą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że wykonany projekt w oprogramowaniu klasy BIM jest nie tylko zbiorem rysunków technicznych w formacie DWG ale cyfrowym modelem budynku z szeregiem dodatkowych informacji i wizualizacją 3D. Rozwiązanie to otwiera przed projektantem zupełnie nowe możliwości, pozwala zbierać w jedną całość i zarządzać informacjami o elementach budynku z poziomu programu CAD. Udostępnia projektantowi szczegółowe informacje o istniejących w budynku instalacjach, zastosowanych materiałach i wyposażeniu budynku. Wiele z tych danych ma bardzo istotne znaczenie na bezpieczeństwo eksploatacji budynku i jest bardzo użyteczna dla osób zajmujących się ochroną i zapewnieniem bezpieczeństwa w budynkach użyteczności publicznej. Wybierając system ArCADia BIM i program ArCADia-DROGI EWAKUACYJNE do wykonania projektu dróg ewakuacyjnych nasz projekt dodatkowo uzyskuje cechy które są niedostępne dla tradycyjnych rysunków z DWG innych programów CAD.

ArCADia - DROGI EWAKUACYJNE, projektuj drogi i plany ewakuacji z programem ArCADia BIM Program ArCADia-DROGI EWAKUACYJNE jest wygodnym narzędziem, które oferuje szereg użytecznych funkcji przy wykonywaniu planu ewakuacji. Udostępnia bibliotekę z symbolami i tablicami z zakresu ochrony i ewakuacji w razie pożaru, z możliwością ich edycji zgodną z obowiązującą normą europejską ISO 23601 oraz normą ISO 7010: 2011. Umożliwia wizualizację dróg ewakuacji również w 3D i kolorowy wydruk tablic w wielkościach według potrzeb użytkownika. Użytkownik ma możliwość tworzenia planów ewakuacji przez wykonanie własnego pełnego rysunku DWG przedstawiającego zadany obszar budynku w technologii BIM, bądź jako tradycyjny rysunek techniczny na istniejących planach budynków w postaci podkładów rastrowych. Wybierając pełny projekt z modelem cyfrowym budynku użytkownik za pomocą narzędzi systemu ArCADia BIM, nie znając szczegółowych funkcji oprogramowania CAD, może taki wykonać taki rysunek w znacznym zakresie automatycznie przy pomocy dalmierza laserowego i modułu ArCADia-INWENTARYZATOR co znacznie przyspieszy uzyskanie końcowego projektu.
Program ArCADia-DROGI EWAKUACYJNE jest częścią systemu ArCADia BIM, działa jako nakładka branżowa dla programu ArCADia lub programu AutoCAD, w przypadku instalacji jako nakładka dla programu AutoCAD niezbędny jest moduł ArCADia AC.

Funkcjonalność programu ArCADia-DROGI EWAKUACYJNE:

  • Sporządzanie i wydruk planów ewakuacji na podstawie rzutów wykonanych w ArCADia BIM.
  • Sporządzanie i wydruk planów ewakuacji na podstawie rzutów wczytanych z innych programów (formaty: dwg, dxf, ifc) lub podkłady rastrowe.
  • Automatyczne tworzenie legendy z opisem użytych obiektów i symboli.
  • Dowolne skalowanie oglądanego planu ewakuacji.
Program zawiera:
  • Bibliotekę z gotowymi symbolami i tablicami zgodnymi z normami branżowymi.
  • Łatwe w obsłudze i intuicyjne funkcje kolorowania dróg ewakuacyjnych.
  • Gotowe tablice z regułami postępowania w razie pożaru lub wypadku.
  • Intuicyjne funkcje do kolorowania obszarów ewakuacyjnych.
  • Zautomatyzowane funkcje zaznaczania dróg ewakuacyjnych.
  • Symbole, których kolory i inne cechy programu zgodne obowiązującą normą europejską ISO 23601 oraz normą ISO 7010: 2011

ArCADia-DROGI EWAKUACYJNE - projektowanie ewakuacji w budynkach

Pobierz ArCADia BIM PLUS 10

Pobierz najnowszą wersje systemu ArCADia BIM PLUS 10 zawiera moduł ArCADia - DROGI EWAKUACYJNE .

Zainstaluj i przez 28 dni od instalacji używaj pełnej wersji całego systemu łącznie z zapisem projektów.
Pobierz ArCADia BIM AC

Pobierz najnowszą wersje systemu ArCADia BIM zawiera moduł ArCADia - DROGI EWAKUACYJNE dla programu AutoCAD.

Zainstaluj i przez 28 dni od instalacji używaj pełnej wersji całego systemu łącznie z zapisem projektów.

aktualizacja: 04.12.2016
Wersja do wydruku
Polecam
ArCADiasoft - BUDUJĄCE OPROGRAMOWANIE
 
Kanał ArCADiasoftProfil ArCADiasoftProfil ArCADiasoft InstagramArCADiasoft w serwisie PinterestRSSRSS
<<