Strona stosuje pliki cookies oraz skrypty do analizy ruchu w serwisie i integracji z usługami firmy Google. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityka prywatności i cookie Ukryj
Program ArCADia-RAMA jest programem, służącym do przeprowadzania obliczeń statycznych przestrzennych układów prętowych. Umożliwia obliczenia i wymiarowanie konstrukcji stalowych, żelbetowych i drewnianych. Program cechuje się innowacyjnym i jednocześnie przyjaznym interfejsem zadawania danych, który pozwala na graficzne wprowadzanie danych – geometrię układu możemy zdefiniować używając wyłącznie myszki. W przypadku wersji 3D obliczane są przestrzenne układy prętowe, natomiast wersja 2D pozwala na obliczenia płaskich układów prętowych. Program współpracuje z kilkoma modułami wymiarującymi również zgodnie z Euronormami.
Powrót do listy zobacz

ArCADia-RAMA - modelowanie układów prętowych część 1

Zapis webinarium które prowadziliśmy w 2017r dla programu ArCADia-RAMA.

ArCADia-RAMA - webinarium | R3D3 Rama 3D [cz.2]

ArCADia RAMA – wersja R3D3 Rama 3D : edycja modelu - część 2 1. Praca na jednej lub trzech rzutniach. 2. Funkcja kopiowania wielokrotnego z ciągnięciem i skalowaniem; elementy wieżowe o dowolnym kształcie podstawy. 3. Funkcje edycji modelu prętowego; kopiowanie, odsuwanie, przesuwanie, lustro, wydłużanie, przesuwanie i wyrównywanie węzłów. 4. Funkcja zmiany kierunku ukł. lokalnego i ustawiania kierunku układu lokalnego i praca na wielu odrębnych modelach jednocześnie. 5. Dzielenie prętów węzłami i scalanie prętów o takim samym przekroju i tak samo skierowanym. 6. Wstawianie wymiarów do projektu. 7. Wprowadzanie do projektu przekrojów o zmiennej geometrii. 8. Wprowadzanie przekrojów typowych z bazy oraz ich edycja (docinanie, obracanie, kopiowanie, odbicia lustrzane, przekroje złożone). 9. Tworzenie przekrojów o dowolnym kształcie wczytywanych z pliku DXF. 10. Tworzenie raportów z Edytora przekrojów. 11. Funkcja filtrowania, naprawiania, oczyszczania i weryfikacji projektu. 12. Możliwość zadawania prętów na mimośrodzie i prętów typu cięgno. 13. Skalowanie elementów graficznych modelu. 14. Wskazywanie tego samego pręta/węzła w drzewie projektu i na modelu. 15. Omówienie okna Ustawień programu.

ArCADia-RAMA webinarium, szkolenie z CAD | R3D3 Rama 3D [cz.3]

Trzecia część webinarium

Powrót do listy zobacz
ArCADiasoft - BUDUJĄCE OPROGRAMOWANIE
 
Kanał ArCADiasoftProfil ArCADiasoftProfil ArCADiasoft InstagramArCADiasoft w serwisie PinterestRSSRSS
<<