Strona stosuje pliki cookies oraz skrypty do analizy ruchu w serwisie i integracji z usługami firmy Google. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityka prywatności i cookie Ukryj
ArCADia-INWENTARYZATOR to unikatowe narzędzie wspomagające inwentaryzację budynku, wspierające wykonywanie rysunku w formacie DWG na podstawie danych z dalmierza bluetooth. Inwentaryzacja budynku jest procesem bardzo pracochłonnym i często drogim, jest obowiązkowa w przypadku, gdy planowany jest remont domu, przebudowa lub nadbudowa domu, przy wymianie konstrukcji dachu oraz zmieniane rozmiarów i ilości otworów okiennych i drzwiowych w ścianach. Połączenie dalmierza i programów ArCADia pozwala wykonać jednocześnie z obmiarem budynku dokumentację architektoniczną. Dzięki możliwości wskazywania kierunku pomiaru klawiszami funkcyjnymi dalmierza, użytkownik może jednocześnie prowadzić obmiar oraz budować w komputerze przestrzenny model budynku uzyskując szybko rysunek DWG i jednocześnie cyfrowy model budynku. Pozwala to na znaczne przyspieszenie pracy inwentaryzatora oraz otwiera przed nim nowe możliwości inwentaryzacji budynku. Program jest częścią systemu ArCADia BIM, działa jako moduł branżowy dla programu ArCADia 14.
Powrót do listy zobacz

ArCADia-INWENTARYZATOR program do inwentaryzacji budynków, obmiaru pomieszczeń

Użytkownik dysponujący dalmierzem Leica DISTO D3a BT może wykonać rysunek budynku z podglądem 3D w sposób zautomatyzowany, co przedstawione jest na niniejszym filmie. W pozostałych modelach dalmierzy firmy Leica, kierunek ściany jest pokazywany na komputerze i należy go tam określić ręcznie (nie ma daje się tej informacji przesłać automatycznie bezpośrednio z dalmierza), pozwala to na półautomatyczne wykonywanie rysunku. Film został wykonany w poprzedniej wersji programu ArCADia.

Powrót do listy zobacz
ArCADiasoft - BUDUJĄCE OPROGRAMOWANIE
 
Kanał ArCADiasoftProfil ArCADiasoftProfil ArCADiasoft InstagramArCADiasoft w serwisie PinterestRSSRSS
<<