Strona stosuje pliki cookies oraz skrypty do analizy ruchu w serwisie i integracji z usługami firmy Google. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityka prywatności i cookie Ukryj
ArCADia-ARCHITEKTURA jest częścią systemu ArCADia i rozszerzeniem produktu ArCADia BIM 14, składającego się z współpracujących ze sobą modułów branżowych. ArCADia-ARCHITEKTURA to program CAD/BIM posiadający rozszerzone opcje rysowania, znacznie ułatwiające tworzenie dokumentacji budowlanej. Program pozwala na szybkie wykonywanie rysunków DWG, rzutów i przekrojów architektonicznych oraz podglądu bryły budynku w 3D i wizualizacji architektonicznej. Program opiera się na idei rysowania przy pomocy obiektów architektonicznych, pozwala przykładowo na rysowanie budynku ścianą wielowarstwową. Rysunek wykonany z pomocą funkcji dostępnych w ArCADia-ARCHITEKTURA przestaje być już tylko zbiorem kresek a staje się bazą informacji o projektowanym budynku, cyfrowym modelem zawierającym dane o parametrach ścian, stolarki, wprowadzonych instalacjach wodno-kanalizacyjnych, sanitarnych czy gazowych itd. ArCADia-ARCHITEKTURA działa jako moduł branżowy dla programu ArCADia 14 lub programu AutoCAD® [wsparcie tylko do wersji ArCADia BIM 11], w przypadku instalacji jako nakładka dla programu AutoCAD® niezbędny jest moduł ArCADia BIM AC.
Powrót do listy zobacz

ArCADia-ARCHITEKTURA - Program CAD do rysunków, projektowania wnętrz i wizualizacji.

ArCADia-ARCHITEKTURA to nowoczesny program CAD będący częścią systemu ArCADia, który składa się z szeregu aplikacji współpracujących ze sobą na zasadach systemu BIM. Programy ArCADia obejmują swoim zakresem praktycznie wszystkie aspekty projektowania CAD, od wykonywania rysunku architektonicznego, przez projektowanie instalacji po wizualizację wnętrz.

Cz.1 Domek pocztowca - ściany przyziemia i pomieszczenia

W niniejszym filmie pokazuje jak rozpocząć prace w programie oraz jak stworzyć nowy szablon, w którym zapisywane są pewne ustawienia wstawianych elementów. Dowiesz się jak stworzyć własny typ ściany oraz dostosować widok metryk pomieszczeń. Kształt, wielkość poszczególnych pomieszczeń tworzę na podstawie podkładu umieszczonego na zablokowanej warstwie. Zapraszam wszystkich Państwa do komentowania filmu oraz zadawania pytań. Postaram się na wszystkie zadane pytania odpowiedzieć.

Cz.2 Domek pocztowca - otwory przyziemia

W tym filmie pokazuje jak wstawiać okna i drzwi do projektu. Dowiesz się jak stworzyć własny typ okna i drzwi. Zapraszam wszystkich Państwa do komentowania filmu oraz zadawania pytań. Postaram się na wszystkie zadane pytania odpowiedzieć.

Cz.3 Domek pocztowca - wentylacja

W tym filmie pokazuje jak wstawiać kanały wentylacyjne. Dowiesz się jak stworzyć własny typ kanałów wentylacyjnych. Zapraszam wszystkich Państwa do komentowania filmu oraz zadawania pytań. Postaram się na wszystkie zadane pytania odpowiedzieć.

Cz.4 Domek pocztowca - posadzka

W tym filmie pokazuje jak stworzyć posadzkę oraz jak stworzyć własne typy posadzek. Zapraszam wszystkich Państwa do komentowania filmu oraz zadawania pytań. Postaram się na wszystkie zadane pytania odpowiedzieć.

Cz.5 Domek pocztowca - strop i poprawa posadzek

W tym filmie pokazuje jak nad kondygnacją przyziemia rozpiąć strop. Pokażę również jak w prosty sposób poprawić posadzki w poszczególnych pomieszczeniach. Zapraszam wszystkich Państwa do komentowania filmu oraz zadawania pytań. Postaram się na wszystkie zadane pytania odpowiedzieć.

Cz.6 Domek pocztowca - wstępne wymiarowanie przyziemia

W tym filmie pokazuje jak szybko można wykonać wymiarowanie kondygnacji oraz jak stworzyć własne typy wymiarowania. Zapraszam wszystkich Państwa do komentowania filmu oraz zadawania pytań. Postaram się na wszystkie zadane pytania odpowiedzieć.

Cz.7/1 Domek pocztowca - Model dachu, kominy, poddasze

W tym filmie pokazuje jak stworzyć nad poddaszem model dachu, wykonać kominy i czapy kominowe. Zapraszam wszystkich Państwa do komentowania filmu oraz zadawania pytań. Postaram się na wszystkie zadane pytania odpowiedzieć.

Cz.7/2 Domek pocztowca - Model dachu, kominy, poddasze

W tym filmie pokazuje jak stworzyć nad poddaszem model dachu, wykonać kominy i czapy kominowe. Zapraszam wszystkich Państwa do komentowania filmu oraz zadawania pytań. Postaram się na wszystkie zadane pytania odpowiedzieć.

Cz.8 Domek pocztowca - ściany i ławy fundamentowe

W tym filmie pokazuje jak stworzyć nowe typy ścian oraz jak zamieniać istniejące ściany na inny typ. Pokażę jak na podstawie rzutu przyziemia szybko stworzyć ściany fundamentowe oraz jak wstawić do modelu ławy i stopy fundamentowe. Zapraszam wszystkich Państwa do komentowania filmu oraz zadawania pytań. Postaram się na wszystkie zadane pytania odpowiedzieć.

Cz.9 Domek pocztowca - teren, prosty przypadek

W tym filmie pokazuje jak do modelu wstawić prosty teren. Zapraszam wszystkich Państwa do komentowania filmu oraz zadawania pytań. Postaram się na wszystkie zadane pytania odpowiedzieć.

Cz.10 Domek pocztowca - rynny, uzbrojenie dachu

W tym filmie pokazuje jak szybko wstawić rynny, rury spustowe oraz drabinki przeciwśnieżne. Zapraszam wszystkich Państwa do komentowania filmu oraz zadawania pytań. Postaram się na wszystkie zadane pytania odpowiedzieć.

Cz.11 Domek pocztowca - schody zewnętrzne

W tym filmie pokazuje jak wstawić schody zewnętrzne oraz w miarę potrzeby edytować je. Zapraszam wszystkich Państwa do komentowania filmu oraz zadawania pytań. Postaram się na wszystkie zadane pytania odpowiedzieć.

Cz.12 Domek pocztowca - łuki nad wejściem

W tym filmie pokazuję sztuczkę jak wykonać łuki nad wejściem do budynku. Zapraszam wszystkich Państwa do komentowania filmu oraz zadawania pytań. Postaram się na wszystkie zadane pytania odpowiedzieć.

Cz.13 Domek pocztowca - ozdoby elewacji

W tym filmie pokazuje jak wykonać ozdobne elementy elewacji budynku. Zapraszam wszystkich Państwa do komentowania filmu oraz zadawania pytań. Postaram się na wszystkie zadane pytania odpowiedzieć.

Cz.14 Domek pocztowca - elewacje

W tym filmie pokazuje jak automatycznie wygenerować elewacje budynku oraz jak pokazać obiekty 3D w widokach elewacji. Zapraszam wszystkich Państwa do komentowania filmu oraz zadawania pytań. Postaram się na wszystkie zadane pytania odpowiedzieć.

Cz.15 Domek pocztowca - Zmiana normy liczącej powierzchnie pomieszczeń.

Film powstał w odpowiedzi na zadane pytanie jednego Pana Krzysztofa, widza mojego kanału. Pytanie brzmiało: "Dlaczego powierzchnie pomieszczeń wychodzą większe, niż wynika to z wymiarów?" Odpowiadam: Różnice powierzchni zależą od zastosowanej normy liczącej powierzchnie pomieszczeń. Ja miałem ustawioną starą normę PN-70/B-02365.

Cz.16 Domek pocztowca - Model więźby dachowej

W tym filmie pokazuje jak wygenerować automatycznie więźbę dachową w R3D3 oraz jak ją dostosować do realnych załażeń projektowych. Zapraszam wszystkich Państwa do komentowania filmu oraz zadawania pytań. Postaram się na wszystkie zadane pytania odpowiedzieć.

Cz.17 Domek pocztowca - Opis więźby dachowej oraz wykaz materiałów

W tym filmie pokazuje jak wygenerować automatycznie opisy i wykaz więźby dachowej. Zapraszam wszystkich Państwa do komentowania filmu oraz zadawania pytań. Postaram się na wszystkie zadane pytania odpowiedzieć.

Cz.18 Domek pocztowca - Ostateczny wygląd elewacji

W tym filmie pokazuje jak dodać dodatkowe elementy dachu, które maskują krokwy na krawędzi dachu. Dodatkowo generuje ostateczne widoki elewacji. Zapraszam wszystkich Państwa do komentowania filmu oraz zadawania pytań. Postaram się na wszystkie zadane pytania odpowiedzieć.

Cz.19 Domek pocztowca - Zamiana widoków elewacji na rysnek i wstępne przygotowanie do druku

W tym filmie pokazuje jak zamienić wygenerowane automatycznie widoki elewacji na zwykłe rysunki. Dzięki temu będzie można wstępnie przygotować rysunek elewacji do druku. Zamiana widoków na rysunek przyśpiesza pracę całego programu i zmniejsza wielkość plików dwg. Zapraszam wszystkich Państwa do komentowania filmu oraz zadawania pytań. Postaram się na wszystkie zadane pytania odpowiedzieć.

Cz.20 Domek pocztowca - Zmiana grubości pisaków dla wypełnień ścian i słupów

Ten film powstał w odpowiedzi na pytanie zadane przez widza pod filmem Cz.19. Widz zapytał: 'Jak zmienić grubość kreskowania np. styropianu'. W tym filmie pokazuje jak zamienić grubości pisaków wypełnień w ścianach i słupach. Ta sama zasada dotyczy wypełnień w przekrojach i innych elementów posiadających wypełnienia. Tu należy jednak pamiętać o jednej niedogodności jak istnieje w systemie ArCADia, każdorazowe użycie funkcji 'Napraw dokument' powoduje zresetowanie ustawień grubości pisaków dla wszystkich wypełnień. Program grubość wszystkich ustawi na wartość 0.25.

ArCADia-ARCHITEKTURA

Prezentacja przedstawiająca cały proces wykonywania projektu budynku w programie ArCADia 10 z modułem ArCADia-ARCHITEKTURA 9.

Tworzenie własnych obiektów 3D

W najnowszej wersji ArCADia 10 + ArCADia-ARCHITEKTURA 8 można tworzyć własne obiekty 3D, które później można wstawić do swoich przyszłych projektów. Dodatkowo obiekty 3D mogą być widoczne w przekrojach i elewacjach generowanych przez program ArCADia Architektura.

Obiekty 3D widoczne w przekrojach

Na filmie pokazuje super nowość jaką dodano w najnowszej wersji programu ArCADia-ARCHITEKTURA. W najnowszej wersji można dodawać obiekty 3D, które są widoczne w przekrojach.

Wczytywanie projektów z R3D3

W najnowszej wersji programu dodano możliwość wczytywania projektów z programu R3D3. Po rozbiciu projektu można edytować położenie poszczególnych elementów konstrukcji wczytanej z R3D3.

Nowe opisów elementów

W najnowszej wersji ArCADia-ARCHITEKTURA 8 dodano rozszerzoną funkcjonalność opisów elementów "Chorągiewek". Teraz można dodawać dowolne własne dodatkowe wpisy, opisy.

Opisy elementów więźby dachowej

W najnowszej wersji ArCADia-ARCHITEKTURA 8 dodano opisy elementów więźby dachowej. Można je edytować, przesuwać włączać i wyłączać.

Wykaz materiałów

W najnowszej wersji ArCADia-ARCHITEKTURA 8 dodano wykazy materiałów. Program wylicza ilość potrzebnych elementów ściennych, powierzchnie stropów, ilośc nadproży itp.

Nowe drewniane schody

W najnowszej wersji ArCADia-ARCHITEKTURA 8 dodano możliwość wstawienia większej ilości rodzajów schodów. Teraz można wstawić schody drewniane z policzkami, schody betonowe z drewnianymi stopniami lub same drewniane stopnie.

Nowe drzwi skryptowe

W najnowszej wersji ArCADia-ARCHITEKTURA 8 dodano nowe typy drzwi skryptowych. W najnowszej wersji dodano drzwi skryptowe, które często wykorzystywane są w obiektach użyteczności publicznej i nie tylko.

Nowe okna skryptowe

W nowej wersji ArCADia-ARCHITEKTURA 8 dodano nowe okna skryptowe.

Nowe skryptowe drzwi balkonowe

W nowej wersji ArCADia-ARCHITEKTURA 8 dodano nowe skryptowe drzwi balkonowe.

Powrót do listy zobacz
ArCADiasoft - BUDUJĄCE OPROGRAMOWANIE
 
Kanał ArCADiasoftProfil ArCADiasoftProfil ArCADiasoft InstagramArCADiasoft w serwisie PinterestRSSRSS
<<