Obszar „Pełen ekran”

W obszarze tym określa się, jaka ma być ustawiona rozdzielczość podczas obchody w trybie pełnoekranowym (to, czy obchód ma być w trybie pełnoekranowym czy w oknie podaje się w zakładce Obchód – patrz tam). W zależności od karty graficznej i użytego sterownika (DirectX lub Glide) są tu do dyspozycji różne rozdzielczości. Największy sens będzie miało wybranie rozdzielczości, w której pracują Państwo zazwyczaj na swoim komputerze, ponieważ wtedy przełączenie się w tryb pełnoekranowy będzie „najłatwiejsze”. W ten sposób pomiędzy trybem pełnoekranowym i nie-pełnoekranowym nie będą musiały zmieniać rozmiarów inne okna Windows; takie same pozostaną również ikonki na pulpicie, itd.

Wskazówka: Mimo takiej samej rozdzielczości trybu pełnoekranowego i „normalnego” może dojść do kilkusekundowej przerwy pracy monitora (lub wideoprojektora) podczas przełączania. Ma to związek z tym, że DirectX m. in. do trybu pełnoekranowego używa innej częstotliwości odświeżania niż „normalny” tryb.

Jeśli chcą Państwo uniknąć tego efektu np. podczas prezentacji na projektorze, można odpowiednio obejść ten problem: Za pomocą odpowiedniej funkcji Windows (prawe kliknięcie na pulpicie, pozycja menu Właściwości, zakładka Ustawienia, Zaawansowane..., Zakładka Monitor, pole Częstotliwość odświeżania) można kilkakrotnie ustawić różne częstotliwości odświeżania monitora i wypróbować przełączając się za każdym razem w ArCon w tryb pełnoekranowy, aż do uzyskania płynnego przejścia. Na koniec zamknąć okno właściwości ekranu Windows; DirectX pracować będzie teraz w trybie pełnoekranowym przy takiej samej częstotliwości odświeżania jak Windows w trybie normalnym.

Powyższy opis może wydawać się nieco osobliwy, ale przy prowadzeniu prezentacji w programie ArCon za pomocą projektora jest szczególnie ważne, aby nie narażać widzów prezentacji podczas każdego przełączenia na „dziury’ w płynności pokazu. Jeszcze gorsze może być to, że niektóre projektowy podczas różnych częstotliwości odświeżania obrazu mogą mieć problemy z synchronizacją; może to objawiać się przykładowo wyświetlaniem połowy ekranu lub jeszcze gorzej całkowitym przerwaniem wyświetlania.