Poniżej obrazu tła znajduje się następny regulator suwakowy, za pomocą którego można nastawić kąt widzenia, pod którym zarejestrowany został obraz tła. Wartość ta będzie ogólnie przyjmowana tylko szacunkowo; chyba że znany jest obiektyw kamery, za pomocą którego zdjęcie to zostało wykonane. Im większa ogniskowa tego obiektywu, tym mniejszy będzie kąt, pod którym obraz został zarejestrowany. Przy obiektywach należy stosować ustawienie „normalne” - 60 stopni (liczba po prawej stronie suwaka). Przy używaniu teleobiektywu, kąt ten będzie wtedy odpowiednio mniejszy; a przy obiektywie szerokokątnym - odpowiednio większy.
Najlepszej nadają się takie obrazy tła, które zostały zarejestrowane za pomocą obiektywów szerokokątnych. Ideałem byłby obraz o 360 stopniach, jaki np. może być zarejestrowany za pomocą specjalnych kamer. Będzie można wówczas zobaczyć podczas wędrówki po mieszkaniu względnie przy oglądaniu budynku w koło w tracie „lotu okrężnego” kompletny obraz tła.
Prosimy pamiętać o tym, że wprowadzona w tym miejscu wartość kąta wraz z wprowadzonym polem widzenia, określają fragment obrazu horyzontu, jaki będzie widoczny w danym rzucie. Jeżeli np. wprowadzono jako wartość kąta 60 stopni dla obrazu tła, i pole widzenia tego rzutu wynosi 30 stopni, to w kierunku poziomym patrząc, widoczna będzie tylko połowa obrazu tła. Jeżeli natomiast pole widzenia wynosi - tak samo jak obrazu tła - 60 stopni, to w każdym rzucie widoczny jest cały obraz tła.
Podczas obracania aktualnego rzutu w lewą lub prawą stronę w koło, przy odpowiednim ustawieniu, obraz tła będzie się również poruszał. Może się przy tym zdarzyć, że obraz tła „skończy” się, tzn. że będzie można spojrzeć z prawej względnie lewej strony obok tego obrazu tła. Z tego powodu ArCon+ powtarza obraz tła na „końcach”, przedstawiając go na końcu w postaci odbicia lustrzanego. Odnosi się to nie tylko do lewego i prawego krańca, ale dotyczy to również dolnego i górnego położenia.
Po wybraniu dla obrazu tła kąta o wartości np. 60 stopni, i
dokonania obrotu wokół osi za pomocą ikony obraz tła przemieści się przed naszymi
oczyma 360: 60 = 6 razy. Patrząc w kierunku osi x, patrzymy zawsze dokładnie
ponadto na sam środek obrazu tła.