Zakładka ta pojawia się tylko w dwóch przypadkach, albo jeśli w zakładce System ogrzewania wybrany jest rozdział, albo jeśli do tego pomieszczenia przypisane są moce z pomieszczeń sąsiadujących.
• Zakładka Rozdział pomiędzy pomieszczeniami
TABELA OBCIĄŻENIE CIEPLNE Z POMIESZCZEŃ SĄSIADUJĄCYCH
Tabela pojawia się tylko wówczas, gdy z innych pomieszczeń do tego przypisany jest rozdział mocy cieplnej. Cała tabela jest tylko do odczytu. Pokazane są w niej pomieszczenia, które mają przypisany rozdział mocy do tego pomieszczenia i dodatkowo pokazujemy ile tej mocy przekazuje pomieszczenie sąsiadujące.
KOLUMNA NR POMIESZCZENIA – przedrostek i numer pomieszczenia, które ma przekazanie mocy do tego pomieszczenia,
KOLUMNA NAZWA POMIESZCZENIA – nazwa pomieszczenia, które ma przekazanie mocy do tego pomieszczenia,
KOLUMNA MOC ROZDZIELONA – użytkownik w kolumnie tej widzi ile z danego pomieszczenia jest przekazane mocy do tego pomieszczenia,
TABELA OBCIĄŻENIE CIEPLNE DO POMIESZCZEŃ SĄSIADUJĄCYCH
Tabela pojawia się tylko wtedy
kiedy użytkownik zaznaczy w zakładce systemy grzewcze/tabela systemy grzewcze
haczyk w pozycji Rozdział do innych pomieszczeń. Do edycji przez użytkownika,
funkcjonalność dodawania/usuwania, kalkulator. Użytkownik plusikiem dodaje nowe
pomieszczenia w nazwie pomieszczenia z wybiera, którego się to tyczy
pomieszczenia. Powinien mieć też dodatkowe funkcje (przy plusiku):
A. Rozdziel moc na wszystkie pomieszczenia ogrzewane w projekcie (bez tych, w których jest już włączony rozdział) - wówczas wstawiamy do tabelki wszystkie pomieszczenia ogrzewane, w których nie ma włączonego rozdziału mocy i przypisujemy im równy udział procentowy. W przypadku kiedy użytkownik zmieni w wpisanym już do rozdziału pomieszczeniu, że też ma być w nim zrobiony rozdział do innych pomieszczeń, wówczas wyskakuje ono z listy, a program zmienia udział procentowy. Gdy jest już wstawiona tabelka i użytkownik naciśnie przycisk dodaj i wybierze opcje A, B, C, D, wówczas cała tabelka jest tworzona od nowa, a program usuwa poprzednie wpisy,
B. Rozdziel moc na wszystkie pomieszczenia ogrzewane w kondygnacji (bez tych, w których jest już włączony rozdział) - wówczas wstawiamy do tabelki wszystkie pomieszczenia ogrzewane, w których nie ma włączonego rozdziału mocy dla danej kondygnacji (tej samej, w której jest obliczane pomieszczenie) i przypisujemy im równy udział procentowy. W przypadku kiedy użytkownik zmieni w wpisanym już do rozdziału pomieszczeniu, że też ma być w nim zrobiony rozdział do innych pomieszczeń, wówczas wyskakuje ono z listy, a program zmienia udział procentowy. Gdy jest już wstawiona tabelka i użytkownik naciśnie przycisk dodaj i wybierze opcje A, B, C, D, wówczas cała tabelka jest tworzona od nowa, a program usuwa poprzednie wpisy.
C. Rozdziel moc na wszystkie pomieszczenia ogrzewane w grupie (bez tych, w których jest już włączony rozdział) - wówczas wstawiamy do tabelki wszystkie pomieszczenia ogrzewane, w których nie ma włączonego rozdziału mocy dla danej grupy (tej samej, w której jest obliczane pomieszczenie) i przypisujemy im równy udział procentowy. W przypadku kiedy użytkownik zmieni w wpisanym już do rozdziału pomieszczeniu, że też ma być w nim zrobiony rozdział do innych pomieszczeń, wówczas wyskakuje ono z listy, a program zmienia udział procentowy. Gdy jest już wstawiona tabelka i użytkownik naciśnie przycisk dodaj i wybierze opcje A, B, C, D, wówczas cała tabelka jest tworzona od nowa, a program usuwa poprzednie wpisy.
D. Rozdziel moc na wszystkie pomieszczenia ogrzewane sąsiadujące z obliczanym pomieszczeniem (bez tych, w których jest już włączony rozdział) - wówczas wstawiamy do tabelki wszystkie pomieszczenia ogrzewane, w których nie ma włączonego rozdziału mocy i których przynajmniej jedna przegroda za sąsiada po drugiej stronie ma obliczane pomieszczenie i przypisujemy im równy udział procentowy. W przypadku kiedy użytkownik zmieni w wpisanym już do rozdziału pomieszczeniu, że też ma być w nim zrobiony rozdział do innych pomieszczeń, wówczas wyskakuje ono z listy, a program zmienia udział procentowy (tyczy się też tego, gdy usunie przegrodę sąsiadującą z obliczanym pomieszczeniem w swojej tabelce strat przez przenikanie). Gdy jest już wstawiona tabelka i użytkownik naciśnie przycisk dodaj i wybierze opcje A, B, C, D, wówczas cała tabelka jest tworzona od nowa, a program usuwa poprzednie wpisy.
E. Rozdziel moc indywidualnie - wówczas użytkownik ma aktywne … przy nazwie pomieszczenia i indywidualnie wybiera pomieszczenia jakie mają wchodzić w skład rozdziału.
KOLUMNA NR POMIESZCZENIA – przedrostek i numer pomieszczenia, do którego ma być przekazana moc z obliczanego pomieszczenia.
KOLUMNA NAZWA POMIESZCZENIA – nazwa pomieszczenia, do którego ma być przekazana moc z obliczanego pomieszczenia, możliwość edycji tylko w przypadku E.
KOLUMNA UDZIAŁ PROCENTOWY % – wartość do edycji przez użytkownika, program wylicza ją sam, jeśli wybrany jest wariant A-D, na podstawie ilości wstawionych pomieszczeń (100%/ilość pomieszczeń).
KOLUMNA MOC ROZDZIELONA – wartość do edycji; gdy mamy wybrany wariant E, wstawiamy wartość mocy obliczanego pomieszczenia podaną w tabeli system grzewczy w pozycji rozdział Φ x UDZIAŁ PROCENTOWY %.