Ukierunkowane na użytkownika zachowanie się obszarów

Jak już podkreślono, można za pomocą guzika „myszy” (podłużna ikona po lewej stronie w polu wprowadzania) i ikony/ikon  we własnym zakresie ustalić zachowanie się danego obszaru. Jeżeli guzik „myszy” jest wciśnięty, to odpowiednią wartość, można wprowadzić nie tylko za pośrednictwem klawiatury ale także za pomocą myszy. Jeżeli w wypadku swobodnie definiowanej ściany, pierwszy jej punkt ma być określony za pomocą myszy, a drugi za pośrednictwem klawiatury, to w pierwszym obszarze należy guzik „myszy” wcisnąć, a w drugim pozostawić bez zmian, to znaczy, nie wciskając go.

Zamiast kliknięcia tego guzika „myszy” w obszarze wprowadzania, można przełączyć ten przełącznik za pomocą klawisza F4. Jest to równoznaczne z przełączaniem danego pola wprowadzania za pomocą F4, celem przełączenie zapisu numerycznego na zapis za pomocą myszy.

Ikona  po prawej stronie, obok danego pola wprowadzania umożliwia, „ustalenie” tego pola wprowadzania. Jeżeli jest ona wciśnięta, to nie są oczekiwane żadne zapisy w tym polu wprowadzania; znajdująca się w tym polu wartość, jest bezpośrednio przejmowana, bez dalszych zapisów. Jeżeli w tym obszarze wszystkie pola wprowadzania są „ustalone”, to podczas wprowadzania obszar ten jest kompletnie pomijany, ponieważ nie zachodzić tutaj wyraźna konieczność wprowadzania danych. Na tym przykładzie staje się jasny sens mechanizmu „ustalania”: służy on do zmniejszenia koniecznego wysiłku przy zapisach numerycznych. Normalnie w większości okien dialogowych - wprowadzania, będą „ustalone” różne pola. Jeżeli natomiast zostaną one zwolnione, można uzyskać rozszerzony a także w pewnych warunkach, kompleksowy zapis danych.

Więcej:

Wprowadzanie obszaru za pomocą myszy przy częściowo ustalonych polach wprowadzania

Wprowadzanie punktów względny/bezwzględny i biegunowy/kartezjański

Kierunek zerowy przy zapisie w układzie współrzędnych biegunowych

Przestawianie punktu odniesienia