Strona stosuje pliki cookies oraz skrypty do analizy ruchu w serwisie i integracji z usługami firmy Google. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityka prywatności i cookie Ukryj

ArCADia-TERMOCAD STD

INNOWACYJNY PROGRAM WYKONUJĄCY ŚWIADECTWA CHARAKTERYSTYKI ENERGETYCZNEJ (ŚWIADECTWA ENERGETYCZNE)
Przejdź do wsparcia technicznego dla programu ArCADia-TERMOCAD STD

Czym jest program ArCADia-TERMOCAD STD?

ArCADia-TERMOCAD STD to innowacyjny program do świadectw energetycznych, który wykonuje kompleksowe obliczenia cieplne budynku, niezbędne do wykonania świadectwa charakterystyki energetycznej. Prace nad programem były prowadzone przy współpracy z certyfikatorami z zewnętrznych firm, jak również w konsultacji ze środowiskiem branży zajmującej się audytami energetycznymi. Dział rozwoju oprogramowania firmy ArCADiasoft projektując interfejs programu oparł się na rozwiązaniach technologicznych firmy Microsoft, popartych jej wieloletnim doświadczeniem w produkcji oprogramowania biurowego, dzięki czemu uzyskaliśmy nowoczesny interfejs, przyjazny dla użytkownika, a przede wszystkim pozwalający na optymalną i łatwą pracę z programem oraz szybką naukę programu. Program posiada bogatą bazę podpowiedzi (m.in. bazę wytycznych co do granicznych współczynników przenikania U, sprawności cząstkowych systemów, itp.), które pozwalają na wykonanie obliczeń nawet bez znajomości norm lub rozporządzeń, a w efekcie szybkie uzyskanie gotowego świadectwa energetycznego. Program ArCADia-TERMOCAD STD posiada możliwość generowania raportów w formacie PDF i RTF (zgodnym z programem MS Office), które są wykonane zgodnie z wzorami zawartymi w rozporządzeniach określających np. jak ma wyglądać świadectwo energetyczne. Dodatkowym atutem programu jest możliwość stworzenia przez użytkownika własnej biblioteki szablonów przegród i źródeł ciepła, które mogą być następnie użyte w innych projektach. Program posiada wbudowany edytor graficzny TERMOCADIA do modelowania bryły budynku oraz wbudowany edytor tekstowy ArCADia-TEXT.

ArCADia-TERMOCAD STD - program wykonuje świadectwa energetyczne

ArCADia-TERMOCAD STD POZWALA NA:

 • obliczenie współczynnika przenikania ciepła U
 • obliczenie wymiany ciepła przez grunt wg normy PN-EN 12831 i PN-EN ISO 13370
 • obliczenie mostków cieplnych wg normy PN-EN ISO 14683
 • obliczenie sezonowego zapotrzebowania na ciepło budynku wg wytycznych metodologii dotyczącej sporządzania świadectw
 • wykonanie świadectwa charakterystyki energetycznej wg rozp. MI z dn. 6.11.2008 r., rozp. MIiR z dn. 3.06.2014 r., rozp. MIiR z dn. 27.02.2015 r.
 • Tworzenie modeli budynków we wbudowanym edytorze graficznym TERMOCADIA
 • Edycję raportów RTF we wbudowanym edytorze tekstowym ArCADia-TEXT

Pierwsza pomoc:

 1. Wykonując świadectwo energetyczne mam przyjąć, że powierzchnia o regulowanej temperaturze równa się powierzchni użytkowej czy powierzchni netto?
  Powierzchnia o regulowanej temperaturze jest to powierzchnia wszystkich stref ogrzewanych (w programie jest to suma z okna „strefy cieplne” z pola „Powierzchnia całkowita” dla każdej strefy ogrzewanej)
 2. Gdzie i jak wprowadzam strefy nieogrzewane ?
  W oknie strefy cieplne na drzewie mamy trzy grupy stref: ogrzewane, nieogrzewane i nieprzypisane. Aby wstawić strefę nieogrzewaną należy zaznaczyć na drzewku grupę "nieogrzewane" i wybrać ikonę +
 3. W zakładce obliczenia cieplne, straty ciepła przez przenikanie, przegrody - przy wprowadzanych ścianach wewnętrznych nie można wyłączyć kolumny ze stroną świata. Moja obawa jest taka, czy to nie ma wpływu na dalszy wynik obliczeń końcowych, które znajdą się w świadectwie energetycznym.?
  Ściana wewnętrzna ma przypisane orientacje tylko dlatego, aby użytkownik mógł zdefiniować gdzie w strefie lub pomieszczeniu znajduje się dana przegroda. Orientacja ściany wewnętrznej nie ma wpływu na obliczenia, ponieważ nie liczymy od niej zysków ciepła od słońca.
 4. Wydaje mi się, że dość dokładnie wykonałem świadectwo energetyczne dla domku o powierzchni całkowitej 247 mkw i wartość EP dla tego domu wyszła mi 166,7 KW/m2 na rok. Czy jest to realna wartość? Jakie powinny być mniej więcej wartości dla domów budowanych obecnie w systemie tradycyjnym w zależności od metrażu, kubatury ?
  Jest to uzależnione od wielkości sezonowego zapotrzebowania na ciepło, ewentualnie chłód, ale przede wszystkim od zaprojektowanych systemów, ich sprawności oraz zastosowanych paliw (źródeł energii). Paliwa odnawialne pozwalają uzyskać niskie wartości EP, paliwa tradycyjne zdecydowanie wyższe. Wraz z instalacją programu na dysk są kopiowane przykłady projektów, można na ich bazie wykonać certyfikat energetyczny i porównać wyniki z własnym projektem.


Program ArCADia-TERMO PRO to program uhonorowany w XX edycji Konkursu "TERAZ POLSKA" na Najlepsze Produkty i Usługi

Program ArCADia-TERMO otrzymał "Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich BUDMA 2009"

ArCADia-TERMOCAD STD - program wykonuje świadectwa energetyczne

Sprawdz cenę programu ArCADia-TERMOCAD STD w sklepie Intersoft.
Zobacz ulotkę o programie ArCADia-TERMOCAD STD .
ArCADiasoft - BUDUJĄCE OPROGRAMOWANIE
 
Kanał ArCADiasoftProfil ArCADiasoftProfil ArCADiasoft InstagramArCADiasoft w serwisie PinterestRSSRSS
<<