Strona stosuje pliki cookies oraz skrypty do analizy ruchu w serwisie i integracji z usługami firmy Google. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityka prywatności i cookie Ukryj
 

ArCADia 10 / PLUS 10 / LT 10

ARCADIA AC WYKONUJ PROJEKTY ZGODNIE Z BIM W ZNANYM CI ŚRODOWISKU CAD.
Przejdź do wsparcia technicznego dla programu ArCADia 10 / PLUS 10 / LT 10Pobierz wersje demo (trial) programu arcadia
Program ArCADia występuje w trzech wersjach podstawowych ArCADia PLUS 10, ArCADia 10 i ArCADia 10 LT. Wszystkie te wersje są samodzielnymi edytorami graficznymi CAD wspomagającymi projektowanie 2D i 3D posiadającymi bazową funkcjonalność systemu ArCADia. Ze względu na swą filozofię działania oraz ten sam format zapisu danych (.DWG), praca w tych programach jest dość anologiczna do pracy w programie AutoCAD.

ArCADia PLUS 10 jest najszerszą wersją programu posiada, wszystkie opcje programów ArCADia LT 10 i ArCADia 10, a dodatkowo rozszerzony jest o następujące funkcje:

 • Możliwość tworzenia i pełnej edycji brył ACIS. Pliki ACIS są oparte na formacie modelowania brył opracowanym przez Spatial Technology Inc.
 • Pozwala to na precyzyjną pracę z pełnymi bryłami, przenikanie, sumy, różnice itp.
 • Import i eksport plików w formacie SAT.

ArCADia 10 to najbardziej popularna wersja programu spełniajaca oczekiwania praktycznie każdego projektanta dowolnej branży budowlanej.

ArCADia LT 10 to najprostsza wersja programu będąca funkcjonalnym i łatwym w obsłudze edytorem CAD 2D, umożliwiający tworzenie dokumentacji 2D i zapis plików w formacie DWG 2013. Aplikacja ta jest podstawowym narzędziem graficznym dla szeroko rozumianej branży budowlanej. Idealnie nadaje siefdo wykonywania płaskich rysunków rzutów architektonicznych czy projektów sieci lub instalacji na podrysach rastrowych.

System ArCADia

Silnik graficzny

W programie ArCADia LT można rysować i edytować płaskie dokumentacje, wczytywać podkłady rastrowe (np. mapy geodezyjne), opisywać rysunki czcionkami TrueType lub SHX, można wprowadzać bloki z innych dokumentów oraz w prosty i intuicyjny sposób drukować przygotowaną dokumentację.

MOŻLIWOŚCI PROGRAMU:

Intuicyjny interfejs pozwalający na pracę we współrzędnych lub wprowadzanie danych przy pomocy długości i kątów. Wyselekcjonowanie najważniejszych w rysowaniu funkcji pozwoliło na wprowadzenie opcji w uporządkowany i nieskomplikowany sposób. Dodatkowo umieszczenie na dole ekranu najważniejszych opcji (włączanie i wyłączanie siatki, funkcje Orto, punkty zaczepienia, okno Menadżera projektu, Widoku 3D i opcje modyfikacji szaty graficznej programu ułatwiają i przyspieszają komunikację z programem, a tym samym pracę nad rysunkiem.

RYSOWANIE:

 • Tworzenie dowolnych płaskich projektów za pomocą podstawowych elementów rysunkowych: linii, polilinii, okręgów, łuków, elips, wielokątów foremnych i prostokątów.
 • Edycja elementów rysunkowych: przesuwanie, kopiowanie, skalowanie, obracanie, lustro, szyk, ucinanie, rozbijanie i funkcja odsuń odbywa się poprzez zaznaczenie elementu do zmiany, a następnie funkcji wyboru funkcji modyfikacji.
 • Zamknięte obrysy: okręgi, wieloboki i prostokąty można dowolnie zakreskowywać poprzez wybór wzoru wskazany w oknie własności elementu.
 • Tworzenie i zapisywanie bloków, czyli grup elementów tworzących określone symbole. Blok jest zapisywany do nowego dokumentu, może być wprowadzony do rysunku zarówno tego, w którym powstał jak i do każdego kolejnego. Każdorazowo przy wprowadzaniu bloku program pyta o skalowanie i ewentualny obrót wprowadzanego symbolu.
 • Opisywanie rysunku tekstem wielowierszowym przy pomocy czcionek technicznych SHX lub czcionek True Type. Tekst jest wprowadzany w dodatkowym oknie wywołanym po włączeniu opcji. Jego wielkość rodzaj czcionki, wyrównanie, itp. elementy definiowane są w oknie wprowadzania tekstu.
 • Wprowadzanie podkładów rastrowych w najpopularniejszych formatach: BMP, JPG, TIF i PNG. Wprowadzone rastry można skalować i przycinać.
 • Można także zmieniać ich jasność, kontrast i przenikanie.

DRUKOWANIE:

 • Arkusz wydruku domyślnie umieszczony w obszarze rysunku, w łatwy i czytelny sposób pokazuje co i jak będzie wyglądało na wydruku.
 • Intuicyjny sposób definiowania wielkości arkusza i skali drukowanego rysunku. Opcje programu rozszerzone są o funkcje bazowe sytemu ArCADia BIM, czyli inteligentne obiekty tworzące modele budynków zbudowane z opcji kolejnych modułów branżowych.

System ArCADia

ArCADiasoft jest członkiem ITC. W programie częściowo użyte są kody źródłowe programu IntelliCAD 8

Sprawdz cenę programu ArCADia 10 / PLUS 10 / LT 10 w sklepie Intersoft.
Zobacz ulotkę o programie ArCADia 10 / PLUS 10 / LT 10.
ArCADiasoft - BUDUJĄCE OPROGRAMOWANIE
 
Profil ArCADiasoftProfil ArCADiasoft InstagramProfil ArCADiasoft Google PlusRSSRSSKanał ArCADiasoft
<<