Zakladka „Opcje”

Za pomocą ustawień zakładki „Opcje” można dopasować do potrzeb ścianę ze zmodyfikowanym obrysem i zachowanie ewentualnych sąsiadujących ścian. W trybie projektowania ArCon używa „powierzchni zakrywających” ściany, tu opisanych jako powierzchnie podłóg i stropów, aby pokryć na wizualizacji podłogi i stropy. Nowa ściana musi przecież wiedzieć, czy ma tworzyć odpowiednie powierzchnie czy nie.

Jeśli tworzymy wolnostojącą ścianę, u góry i u dołu widoczna jest dla niej powierzchnia, która pokrywałaby podłogę i strop. W tym przypadku należy wyłączyć tę funkcjonalność poprzez Podłoga widoczna i Strop widoczny

Jeśli ściana znajduje się wewnątrz budynku, opcje te są potrzebne, aby przy obrysach, które częściowo nie dotykają podłóg i stropów zostały stworzone odpowiednie powierzchnie. W przeciwnym razie w tych wolnych od ścian obszarach podłóg i stropów widoczne byłyby szpary pasy, odpowiadające wymiarem szerokości ściany.

Obszar „Połączenie z sąsiednimi ścianami” oferuje każdorazowo cztery opcje, pozwalające zdefiniować zachowanie ścian graniczących ze ścianą z obrysem. W ArCon ściany są łączone automatycznie, tzn. ściany, które stykają się pod kątem 90° uzyskałyby w obszarze połączenia ścięcie pod kątem 45°. To nie byłoby wskazane jako reguła dla obrysów, które dotykają ścian sąsiednich tylko na fragmencie wysokości. Można zatem określić, czy ściany sąsiadujące mają kończyć się skośnym ścięciem, czy też jedna względem drugiej ma być przedłużona bądź skrócona.

Poniżej przykład z opcją „Prostopadle, koniec po zewnętrznej stronie ściany”

W obszarze „Tekstury powierzchni bocznych” można ustawić tekstury używane przez obrys ściany, gdy należy do pomieszczenia i zazwyczaj używa wewnątrz i na zewnątrz innej tekstury. ArCon teksturuje w takich przypadkach zawsze do osi ściany, co nie zawsze jest pożądane. Szczególnie w połączeniu ze ścianami z obrysami, które powstają przez opcje połączeń z okna dialogowego „Przycięcie ściany” opisanego na osobnej stronie pomocy, prowadziłoby to do błędnego wyświetlenia.

Rozdział podręcznika o tym samym tytule zawiera prezentację efektów tej opcji.