Zakładka składa się, poza typowym dla ArCona oknem podglądu, z trzech obszarów Wysokości, Nachylenie boków i Prezentacja 2D. Specjalny obszar Katalog w dolnej części okna służy do zapisania danych z okna dialogowego do katalogu, w celu umożliwienia korzystania z gotowych danych w późniejszym tworzeniu spoczników.
Za pomocą obu pól Wysokość nad podłogą i Wysokość określa się, jak wysoko nad podłogą ma zostać umieszczony spocznik i jak wysoka jest sama płyta podestu. Wysokość nad podłogą jest przy tym odstępem między dolną krawędzią spocznika a górną krawędzią podłogi wykończonej.
W obszarze tym określany jest sposób kształtowania bocznych powierzchni spocznika. Jeśli wybrana jest opcja pionowo, boki spocznika będą zawsze ustawione prostopadle do powierzchni spocznika i tym samym do powierzchni podłogi. Jeśli wybrano pod kątem, można stworzyć spocznik w kształcie ściętej piramidy, przy czym boczne krawędzie nie są prostopadłe do powierzchni podłogi i stropu, ale nachylone pod zadanym kątem.
Wreszcie dzięki opcji Skalowanie stropu o istnieje możliwość podania wielkości powierzchni spocznika względem podłogi spocznika. Przykładowo, jeśli kształtem podstawowym jest okrąg o średnicy 1 m i Skalowanie stropu o zostanie ustawione na 50%, powierzchnia spocznika przyjmie kształt okręgu o średnicy 50 cm. Boki spocznika zostaną odpowiednio nachylone.
Wskazówka: Przy bardziej skomplikowanych obrysach spoczników tworzenie stropu na bazie podłogi spocznika przebiega następująco: najpierw określany jest „punkt środkowy” podłogi w oparciu o środek swojego wirtualnego „sześcianu”, w którym się mieści. Następnie podłoga spocznika jest przesuwana o wysokość spocznika a odstępy poszczególnych wierzchołków są redukowane względem wyżej opisanego punktu środowego spocznika o zadany współczynnik.
Jeśli spocznik jest zbudowany na obrysie z otworami, podczas nachylania powierzchni bocznych spocznika za pomocą opcji pod kątem i Skalowanie stropu o można określić, czy ścięte mają być tylko zewnętrzne krawędzie spocznika czy też mają być uwzględnione wewnętrzne obrysy, wyznaczające otwory w spoczniku.
W obszarze tym określić można, jak powinna wyglądać prezentacja podestu w trybie konstrukcji. Zasadniczo są dostępne takie same możliwości jak np, dla ścian , ale i dla słupów oraz podobnych elementów konstrukcyjnych. Można zdefiniować zarówno kolor linii jak i kolor wypełnienia. Poza tym poprzez podanie wzoru wypełnienia możliwe jest rozmaite kreskowanie powierzchni lub wypełnienie całkowite powierzchni podestu.
Wskazówka: W prezentacji 2D trybu konstrukcji używany jest zawsze obrys dolnej krawędzi spocznika. W pewnych warunkach jest on inny niż górna krawędź; szczególnie wtedy, gdy używane jest nachylenie bocznych powierzchni o wartość inną niż 90̊.
Ponieważ wielość dostępnych parametrów w zakładkach Ogólne, Powierzchnia a przede wszystkim Obrys pozwala na szerokie możliwości tworzenia rozmaitych stropów, ArCon oferuje w zakładce Ogólne w podobszarze Katalog możliwość zapisania w katalogu wszystkich ustawień - a więc kompletnego podestu. Za pomocą czterech klawiszy z Katalogu, do Katalog, Usuń pozycję i import... w obszarze Katalog można przejąć wartości z katalogu do pozostałych części okna dialogowego (do wszystkich zakładek) ewent. zapisać takie wartości w katalogu. Wreszcie po wybraniu jednego z dostępnych w katalogu podestów i kliknięciu na Usuń pozycję można usunąć podest z katalogu, jeśli np. nie będzie on już więcej potrzebny.
Wybór opcji import..., pozwala na dodanie do zdefiniowanych podestów katalogów z innych miejsc na dysku. ArCon zapisuje wszystkie podesty i płyty w trybie projektowania w pliku ArConShapes.KTL w katalogu Program ArCona. Jeśli zatem istnieje potrzeba dodania definicji podestów (lub płyt) z innych folderów (np. poprzez sieć wewnętrzną z innego komputera) do już istniejących, należy wybrać import... Ukaże się okienko dialogowe ładowania plików, w którym można dokonać wyboru odpowiedniego pliku.
Wskazówka: Mimo, iż zarówno podesty jak i płyty są zapisywane w jednym pliku import przebiega osobno. Oznacza to, że podczas importu podestów z pliku nie są importowane automatycznie płyty. Można wykonać to poprzez użycie klawisza import... w oknie dialogowym płyt.
W pozostałej części obszaru widoczna jest lista dotychczas zdefiniowanych podestów. Jeśli zaznaczona jest opcja małe ikony podesty będą widoczne jedynie jako małe schematyczne obrazki. W przeciwnym razie są dostępne w rozmiarze takim jak okno podglądu katalogu ArCona.