Rysowanie podciągów/belek

Po wybraniu odpowiedniego typu elementu za pomocą przełącznika wariantów obok pionowego paska-co pojawia się pasek-jak pozwalający na wybranie sposobu wprowadzenia podciągu/belki. Oznacza to: podciągi i belki są wprowadzane tak samo jak ściany. Jednak w przeciwieństwie do ścian podciąg czy belka mogą mieć określaną dodatkowo wysokość.

Elementy można wprowadzać pojedynczo bądź poligonalnie, można rysować je prostopadle, pod zadanym kątem, równolegle, równolegle w zadanym odstępie od linii odniesienia czy też symetrycznie między dwoma punktami.

Podciągi/belki zasadniczo nie przecinają się ze ścianami. Podciągi narysowane narzędziem  będą się jednak przecinać wzajemnie. Można w ten sposób narysować podciąg w kształcie litery „U”. Narysowany podciąg można edytować w ukazującym się oknie dialogowym po kliknięciu na nim dwukrotnie myszką.

Ponieważ podciągi/belki nie przecinają się automatycznie ze ścianami, ArCon oferuje możliwość dopasowania ich końców do ścian w inny sposób. Po zaznaczeniu podciągu widoczne są w narożach czerwonej ramki wyboru punkty. Kliknięcie któregoś z nich i przesunięcie wzdłuż krawędzi podciągu pozwoli dopasować go do istniejącej ściany. Są przy tym uwzględniane funkcje sadowienia, co pozwala na dokładne dociągnięcie podciągu do krawędzi ściany.