Przesuwanie ściany

W celu przesunięcia ściany, jako całości lub tylko końców tej ściany, należy żądaną ścianę zaznaczyć. Odbywa się to przez włączenie trybu wyboru za pomocą  przez powtórne kliknięcie na tej ścianie.

Podczas wybierania ściany, cała ta ściana jest z jednej strony znakowana na czerwono a z drugiej strony na tej stronie ściany, w pobliżu której nastąpiło kliknięcie, pojawia się gruba czerwona kreska. Teraz po dwukrotnym kliknięciu, można w sposób ukierunkowany zmienić właściwości tej oznakowanej strony ściany.

W celu przesunięcia całej ściany, należy na niej kliknąć i nie zwalniając następnie lewego przycisku myszy, przesunąć ścianę, przesuwając mysz w odpowiednim kierunku. Z chwilą gdy ściana znajdzie się już w żądanym miejscu, należy zwolnić przycisk myszy.

Jeżeli ściana jest przesuwana i włączone jest Sadowienie to ten punkt narożnikowy ściany będzie wykorzystywany jako punkt sadowienia, który to punkt, był najbliżej położony względem myszy podczas przesuwania ściany. Kliknięcie np. w pobliżu lewego, górnego narożnika ściany, powoduje w zasadzie przesuwanie całej ściany, a za pomocą Sadowienia można ponownie ustalić położenie lewego, górnego narożnika.. Jeżeli jako punkt sadowienia ma być użyty inny punkt, tj. jeden z czterech narożników ściany, to można uzyskać to, w wyniku jednoczesnego wprowadzenia Ctrl+W. Jako punkty sadowienia będą wówczas stosowane po kolei pozostałe punkty narożnikowe ściany. Punkt, z pośród tych czterech punktów narożnikowych, który jest punktem sadowienia, wyróżniony jest jak zwykle za pomocą małego czerwonego znacznika.

Jeżeli podczas uruchamianiu przesuwania ściany, wciśnięty był klawisz Ctrl, to zachowanie jest inne w porównaniu z tym, jakie występuje przy swobodnym przesuwaniu bez wciśniętego klawisza Ctrl. Jeżeli kliknięto w pobliżu swobodnego końca czoła ściany, to można ten koniec czoła przesuwać, to znaczy że można zmieniać długość ściany. Przyjęte tutaj określenie - swobodny koniec czoła ściany - oznacza w tym wypadku, że ten koniec czoła ściany nie może być dobudowany do innej ściany.

Jeżeli taka ściana jest umieszczona pomiędzy dwoma innymi ścianami (na tej zasadzie jak kreska poprzeczna w literze H), to można taką ścianę przesuwać wewnątrz tych obu zadanych ścian. Nie gra przy tym żadnej roli to, czy ściany te są równoległe czy też nie. Jeżeli ściany te nie są równoległe, to długość przesuwanej ściany jest automatycznie dopasowywana (odpowiada to przesuwaniu poprzecznej kreski w literze A). Ścianę można jeszcze obrócić wokół jej jednego końca, pod tym warunkiem, że drugi koniec ściany nie jest połączony z inną ścianą. W tym celu należy kliknąć przy wciśniętym klawisz Ctrl w pobliżu swobodnego końca czoła ściany, a jedyna różnica polega na tym, że tym razem prawym przyciskiem myszy zamiast lewym. Następnie można podczas przesuwania (przy wciśniętym prawym przycisku myszy) obrócić ścianę wokół jej drugiego końca, nie zmieniając przy tym jej długości. Jeżeli zachodzi potrzeba zmienienia długości podczas obracania, to niezależnie od wciśniętego prawego przycisku, należy wcisnąć jeszcze lewy przycisk myszy (jeżeli ta ostatnia możliwość wprowadzania, wydawała by się być za bardzo skomplikowana - naciskać przecież trzeba jednocześnie klawisz Ctrl oraz prawy i lewy przycisk myszy, to po prostu można skasować tą ścianę i ponownie ją wrysować).