Okno dialogowe Otwory w ścianie ukazuje się po
dwukrotnym kliknięciu wybranego otworu lub po kliknięciu prawym klawiszem myszki
na ikonie na pionowym pasku
narzędzi.
W obszarze tym można zdefiniować powierzchnię otworu w ścianie. W odpowiednich polach można określić zarówno kolor jak i materiał wycięcia.
Określana jest tu szerokość otworu w ścianie. Jeśli otwór został zdefiniowany za pomocą czwartej opcji wstawiania, a zatem poprzez definicję punktów na krawędziach ściany, wartość standardowa jest ignorowana.
W obszarze tym określana jest wysokość lewego oraz prawego dolnego punktu otworu ponad podłogą a także wysokość lewej i prawej krawędzi otworu.
Dzięki temu, że wysokość lewego dolnego punktu otworu ponad podłogą może różnić się od prawego, możliwe jest zdefiniowanie skośnej dolnej jego krawędzi. W zasadzie nie ma ograniczeń w formowaniu otworu oprócz tego, że lewa i prawa krawędź muszą być zawsze pionowe.
Jeśli opcja Aż do sufitu jest aktywna, odpowiednia krawędź jest automatycznie dopasowana do sufitu. Pole tekstowe jest wtedy wyszarzone.
Jak dla okien swobodnie definiowalnych dla lewej lub prawej krawędzi można określić ścięcie przy uaktywnieniu odpowiedniej opcji.
W oknie podglądu naszkicowany jest przekrój oraz widok frontowy otworu. Na podstawie tego rysunku można odczytać, jakiego rodzaju parametry są określane w oknie dialogowym.
Klikając myszką w odpowiednich polach tekstowych odpowiedni wymiar na szkicu zaznaczany jest na czerwono.
Podczas edycji szerokości podświetlona jest na czerwono literka b. W każdej chwili można zatem kontrolować na jaki parametr wpływa dokonywana zmiana wartości pola tekstowego. Oznaczenia na szkicu mają swoje odnośniki przy odpowiednich polach tekstowych.