W obszarze tym można dokonać wyboru między czterema możliwościami, dotyczącymi tego, czy krojona będzie konkretna Kondygnacja, konkretny Budynek, Wszystkie budynki czy też wszystkie Widoczne kondygnacje.
Należy zwrócić przy tym uwagę, że opcje wykluczają się wzajemnie. Jeśli pokazana ma być tylko jedna kondygnacja lub jeden budynek, należy użyć odpowiednich opcji.
Podczas definicji przekroju lub ich edycji do dyspozycji przedstawiona jest lista wyboru kondygnacji czy budynków.
W oknie dialogowym Przekrój określane jest następnie, czy Obiekty znajdujące się w wybranym zasięgu przekroju mają być widoczne. Przy wyłączonej opcji Obiekty nie będą one widoczne. Przy opcji włączonej obiekty z zasięgu przekroju będą zwizualizowane.
Włączenie opcji Tylko krojone powierzchnie spowoduje, że w przekroju widoczne będą tylko przecięte powierzchnie bez tła. Widać zatem tylko to, co naprawdę zostało przecięte. W tym przypadku pole Głębokość jest wyszarzone.
Przy wyłączonej opcji Tylko krojone powierzchnie można w polu Głębokość określić obszar w metrach położony za linią przekroju i widoczny w przekroju. Można wprowadzić pożądaną wartość w okienku lub za pomocą strzałek góra-dół ustalić właściwą odległość. W ten sposób można podczas opracowywania np. ciągu kuchennego podać wartość 1,50 m i wyłączyć wszystko to, co znajduje się dalej. Nie oznacza to niczego innego jak wycięcia „plasterka” z pomieszczenia. To, co jest w „plastrze” jest widoczne, reszta zaś nie.