Zawór równoważący

Aby wstawić na model obiekt Zawór równoważący, kliknij na ikonę:

Program ArCADia: 

      Wstążka Woda ⇒ Grupa logiczna Instalacje Wodociągowe  

Program AutoCAD lub ArCADia-INTELLICAD:

      Pasek narzędzi Instalacje Wodociągowe

 lub napisz

 

      iwtr_bv.

Poprzez wybór przycisku Opis: własności.bmp w oknie wstawiania (które uaktualnia się jako pierwsze) lub dwuklik na wstawionym już elemencie wywołujemy okno definiowania właściwości projektowanego elementu.

 

Rys. 57.   Okno właściwości elementu Zawór równoważący

Grupa kontrolek Parametry

 

Nastawa – przycisk wyboru wprowadzonej przez użytkownika lub zdefiniowanej w programie nastawy zaworu (w grupie Parametry typu) w postaci wartości Kvs.

 

Grupa kontrolek Parametry typu

 

Nazwa – nazwa obiektu przejmowana z biblioteki typów lub wpisywana przez użytkownika w celu zdefiniowania nowego typu obiektu.

Norma/Producent – przejmowane z biblioteki typów lub wpisywane przez użytkownika w celu zdefiniowania nowego typu obiektu.

Typ/Typoszereg – przejmowany z biblioteki typów lub wpisywany przez użytkownika w celu zdefiniowania nowego typu obiektu.

Rodzaj połączenia – przejmowany z biblioteki typów lub wpisywany przez użytkownika w celu zdefiniowania nowego typu obiektu.

Materiał króćców – przejmowany z biblioteki typów lub wpisywany przez użytkownika w celu zdefiniowania nowego typu obiektu.

Średnica DN – po zaznaczeniu opcji Automatycznie pobierana z rurociągu, na który obiekt jest wstawiany, może być również wpisana przez użytkownika.

Max. ciśnienie pracy – przejmowane z bibliotek typów, jeśli zostało zamieszczone, lub wpisywane przez użytkownika w podanej obok okna jednostce.

Nastawy – zdefiniowane w programie lub przez użytkownika nastawy w postaci wartości Kvs wyrażone w [m3/h], pojawiające się w oknie wyboru w grupie Parametry po zdefiniowaniu tabeli nastaw.

 

 

 

Dodawanie linii z poszczególnymi nastawami odbywa się tak, jak opisano w punkcie 5.2.3
(dla dodawania wyposażenia dodatkowego).

 

Opis dodatkowy – jak w punkcie 5.2.3.

 

￿