Strona stosuje pliki cookies oraz skrypty do analizy ruchu w serwisie. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityka prywatności i cookie Ukryj
 

Jak optymalizować ekologicznie i ekonomicznie projekty budowlane

Czym są programy Efekt ekologiczny i Efekt ekonomiczny

Program ArCADia-EFEKT EKOLOGICZNY jest modułem programu ArCadia-TERMO i służy do obliczania ilości zanieczyszczeń emitowanych przez budynek do atmosfery. Dzięki ścisłej współpracy z programem ArCADia-TERMO, służącym do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej oraz projektowanej charakterystyki energetycznej, można w szybki sposób dowiedzieć się jak dużo i jakiego rodzaju zanieczyszczeń produkuje oceniany budynek. W sposób graficzny i liczbowy przedstawiona jest emisja takich substancji, jak SO2, NOX, CO, CO2, pył, sadza, oraz B-a-P. ArCADia-EFEKT EKOLOGICZNY daje możliwość porównania zaprojektowanych systemów w budynku z systemami alternatywnymi zaproponowanymi przez instalatora. Przeprowadzenie takiej symulacji na etapie projektowania budynku pomoże tak dobrać systemy, aby obiekt być bardziej ekologiczny. Podobną symulację można przeprowadził dla budynku istniejącego, kiedy chcemy wymienić jakiś system np. na bardziej ekonomiczny. W obu przypadkach program policzy zużycie paliw, które można wykorzystać w programie ArCADia-EFEKT EKONOMICZNY.

Zobacz pełny opis programu Efekt ekologiczny
Nowoczesnego narzędzia do wykonywani proekologicznych projektów budowlanych

Program ArCADia-EFEKT EKONOMICZNY, jest modułem programu ArCadia-TERMO. Na podstawie informacji wprowadzonych w programie ArCADia-TERMO, umożliwia użytkownikowi wyliczenie kosztów związanych z obsługą systemów zainstalowanych w budynku. Wyniki przedstawione w PLN wyraźnie obrazują ekonomiczny aspekt użytkowania budynku. Podobnie jak w ArCADia-EFEKT EKOLOGICZNY można przeprowadzić symulację zastosowania alternatywnych systemów z uwzględnieniem kosztów związanych z modernizacją. Oprócz oszczędności, jakie da nam wymiana systemów, użytkownik otrzyma informację w jakim czasie inwestycja się zwróci oraz który system będzie bardziej ekonomiczny.

Zobacz pełny opis programu Efekt ekonomiczny
Nowoczesnego narzędzia wspierającego ekonomiczne rozwiązania w projektach budowlanych

ArCADiasoft - BUDUJĄCE OPROGRAMOWANIE
 
Profil INTERsoftProfil INTERsoft Google PlusRSSRSSKanał INTERsoft
<<