Porady dla używania okna podglądu 3D

Okno podglądu 3D może ograniczyć nieco szybkość pracy w trybie konstrukcji, ponieważ dodatkowo oprócz prezentacji płaskiej program musi obliczać podczas każdej zmiany w projekcie także nową prezentację elementów w widoku 3D. Szczególnie w sytuacji, gdy w widoku jest włączonych wiele kondygnacji i budynków, odświeżanie widoku w oknie podglądu 3D może prowadzić do znacznego spowolnienia pracy w trybie konstrukcji. W tym przypadku należy albo zamknąć okno podglądu lub zredukować ilość widocznych budynków i kondygnacji do niezbędnej ilości

Okno podglądu 3D wyświetlane jest zawsze ponad innymi widokami w obrębie programu ArCon. Może to prowadzić do ograniczenia obszaru roboczego podczas normalnej pracy. W tym wypadku należy włączać okno jedynie w niezbędnych momentach; lepszym rozwiązaniem byłoby używanie tak zwanego trybu dwumonitorowego. Są na rynku karty graficzne. do których można podłączyć dwa monitory – pulpit będzie podzielony na dwa monitory. Okno podglądu 3D mogłoby być w tym przypadku „przesunięte” na drugi monitor.

Rozwiązanie dwumonitorowe ma znaczne zalety także podczas pracy w trybie projektowania szczególnie podczas używania Katalogu obiektów, tekstur i materiałów.